již 4.měsíc bez mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 19.09.09 22:54
již 4.měsíc bez mateřské

Ahoj holky,

prosím o radu, od června jsem na mateřský, máme 19. září a já ještě nedostala ani korunu…

Máte tu některá taky takový problém???

Můžu obvolávat každý den sociálku, ale nikam to nevede, poraďte, co mám dělat…

Neumím si představit, že by naše domácnost na mém příjmu byla závislá!

Reakce:
Alunka
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 19.09.09 23:06

To je divné, že by ti to neposlali takto dlouho.
A co ti paní na sociálce říkají, když tam voláš?

z praxe ti popíšu jak to vypadá např. s neschopenkou na výplatu nemocenské - pokud nemají na sociálce doložené některé podklady, tak prostě dávku zadržují tak dlouho, dokud je dotyčný člověk nedodá.

Ale pokud tam voláš denně, tak by ti k tomu měli něco říct ne? Co jako ti údajně chybí, co doložit, nebo na koho se obrátit…

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 19.09.09 23:31

No tak to je síla. A co ti tvrdí na sociálce? Asi bych tam zašla osobně… Pokud mají všechny podklady, tak porušují lhůtu, do které ti mají ppm zaslat.

Do telefonu ti můžou vykládat donekonečna, že to pošlo, osobně mamina s malým miminem udělá větší dojem - není to tak anonymní.

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 19.09.09 23:31

Ahoj alunko,

veškeré podklady můj zaměstnavatel odevzdal v pořádku a už 2× posílal i kopie, kvůli bordelu na sociálce…

naštěstí to řeším s jednou příjemnou paní, měla bych se obracet na socku na PHU 8, ale nevěděla jsem to, tak jsem se nejdříve obrátila na PHU 10 (podle sídla zaměstnavatele)…

Prostě jednoduše řečeno mi sama pí. vedoucí řekla, že tam mají šílený bordel a tím je to všechno způsobený… minulý týden mi volala, že jí slíbili, že do pátku dají příkaz k úhradě, jenže ani včera na účtě nic :evil:

Takže opět v pondělí budu kontaktovat pí. vedoucí z phy 10…

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 19.09.09 23:33

Čičinko-právě, že porušují tu lhůtu, ale kde si stěžovat???

Já vím, že osobně by to bylo lepší, ale nejsem z prahy a to cestování s prckem je prostě na palici… ale pokud to nepošlou, tak se tam budu muset vydat…

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 20.09.09 00:00

Tak na té na P8 jsem teď byla, aby mi potvrdili výši ppm kvůli rodičáku. Je to kousínek od metra Kobylisy, 5minut chůze, stanice metra je bezbariérová. Taky jsem nadávala jak špaček, že musím až tam, ale fakt pohoda.

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 20.09.09 00:07

Tak tam bych snad trefila i autem… bydlím totiž u Kutné hory…

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.09 07:46

Stěžuj si písemně! Správní orgán ti pak musí odpovědět a stěžuj si zároveň u nadřízeného správního orgánu.

Les2311
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 20.09.09 07:55
Anonymni píše:
Stěžuj si písemně! Správní orgán ti pak musí odpovědět a stěžuj si zároveň u nadřízeného správního orgánu.

No, stížnost je na houby, ať ústní nebo písemná. Ale na Rodině jedna holčina zmiňovala velice hbitý přísun peněz poté, co na sociálku poslala předžalobní upomínku http://rodina.cz/…/sml57_1.gif

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.09 09:33

Rozhodně je lepší písemná, protože správní orgán je ze zákona povinen jí vyřídit, s ústní stížností nemusí dělat nic.
A samozřejmě je daný postup nesprávným úředním postupem, neboť správní orgán nedodržuje lhůty stanovené zákonem, takže je možnost vyhrožovat náhradou škody po státu, který pak může šáhnout na peníze konkrétnímu úředníkovi, který svým jednáním porušil zákon.

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 20.09.09 10:15

Milá anonymní,

budu moc ráda, když mi poradíš, co a jak…

Já si přijdu hrozně neschopná :evil:

jizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 20.09.09 10:43

po pissemne stiznosti prisly penize do 14 dnu

jitule_b
Extra třída :D 11724 příspěvků 20.09.09 11:04

Ahoj,
já jsem měla podobný problém, kdy jsem byla 3 měsíce bez mateřské, mohla jsem tam volat každý den,ale paní co mě měla nastarosti to nebrala, psala jsem emaily, nejdříve slušné poté výhružné se soudem pač takto pozdní vyplácení je protiprávní, psala jsem na vedoucího Sociální správy a nic. Potom jsem na netu našla odkaz od holčiny, která to řešila s právníkem a stížnost poslala na posta@mpsv.cz, v kopii na posta.xa@cssz.cz a paní Duškovou Libuse.Duskova@cssz­.cz, do 2 týdnů jsem měla peníze na účtu. Ten první email je na ministerstvo práce a sociálních věcí, příjde ti automatická odpověď s číslem pod kterým se to bude projednávat. Uvidíš, že to pomůže :wink:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.09 02:25

Stezovat si pisemne na vedouci odboru v kopii jeste na nadrizeneho a zadat o vyplaceni uslych uroku, preci jen, kdybys mela 4× 7.600,– na urok 2,5% coz je bezny urok sporicich uctu, tak je to lepsi nez nic.

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 21.09.09 14:34

Ahoj holky,

tak dnes mi bylo oznámeno, že mi v pátek odeslali penízky, hurááááá…

A dokonce za všechny tři měsíce:)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Tereza se učí urdštinu, potvrdil nám zdroj. Připravuje se na tvrdý trest?

V Pákistánu je téměř rok a hrozí, že zde ještě mnohem delší dobu zůstane.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >