Jména pro dvojčátka Lada a Lea - líbí se?

Anonymní
13.10.20 23:32

Jména pro dvojčátka Lada a Lea-líbí se?

Holky čekáme dvojčátka, holčičky a už od dětství jsem si vždycky přála mít dvě dcery Leontýnku a Valentýnku. Proto byla od začátku jména pro dvojčátka jasná, tatínek s tím souhlasil. Jenže teď těsně před porodem jsme změnili názor a to jen kvůli dálce příjmení. Máme čtyři měsíce po svatbě a mé nynější příjmení je na 14 písmen, zatím co do teď jsem měla příjmení pouze na šest písmen a jmenuji se Gabriela, je to strašně dlouhý. Proto jsme se rozhodli změnit holkám jména. Moc se mi líbí Lea, bude to Leonka stejně jako kdyby byla Leontýnka, ale druhý jméno nevím, nechala jsem na manželovi i když on to nějak neřeší, rozhodnutí nechává na mě, ale napadla ho Laděnka, mě se to líbí, ale tak nějak pořád váhám. Co vy na to, dali by jste ho?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4617
13.10.20 23:34

Zoe a Lea

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24675
13.10.20 23:46

Mám obavu, že se budou dost plést. Obě krátká a začínají na L. Navíc mi přijdou i každé z jiného soudku, Lea je moderní, Lada spíš tradiční…Leu/Leonu chceš, to je tvoje :srdce:. Tak bych místo Lady dala něco jiného. Stelu, Emu, Elenu, Sofii, Miu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7497
13.10.20 23:47

Bude se to plést. Mám děti na stejně písmeno, já si to pletu jako každá matka, ale pletou si je v institucích. Mě by se líbilo třeba Anna a Lea. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
13.10.20 23:48

Lada nee. Ema, Ella, proste neco trochu “modernejsiho” co se hodi k Lee ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1239
13.10.20 23:52

Lada a Lea se mi takhle spolu nelíbí, Lada na mě působí jako vyloženě „staré“ jméno, pod Ladou si představím ženu 50+, nevkusně oblečenou s dlouhými, umělými nehty, modrými stíny a svítivě růžovou rtěnkou (omlouvám se, jestli to tu bude nějaká Lada číst, ale takováhle žena se mi v hlavě ukázala, když jsem to jméno četla :lol:) a Lea je naopak takové mladě a moderně znějící jméno, takže Ladu bych změnila :lol: Co třeba Lili, Laura, Lara, Lia? To jsem se chytla L-ka, samozřejmě krátkých jmen je milion

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.10.20 23:55

Dvě jména začínající stejným písmenem, to je v pořádku. Lea je možná moderní, ale je to staré biblické jméno. Lada je zas staré slovanské jméno (snad nějaká bohyně). Já bych dvojici namixoval, aby to byla jména podobného typu, třeba obě hebrejská, nebo obě řecká, nebo obě latinská. Nemíchal bych slované a hebrejské jméno. Na délku bych nehleděl, holka se vdá, dlouhé jméno nemusí vadit. A u dvojčat bych volil asi podobnou délku, ne třeba Lea a Leontýna, ale Lea a Nea.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
14.10.20 00:06

Moc hezká jména. Ačkoliv moc nechápu snahu dávat dětem podobně znějící jména, začínající na stejné písmeno. Zvlášť u dvojčat. Už tak to mívají nekdy těžké prosadit si svou osobnost, rozlišit se od stejně vypadajícího sourozence, a pak na ně např. budete volat : Laduško, Leuško..! Nevím no… Asi bych spíš volila jména, která spolu tolik nesouzní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 00:06

Právě nechci žádný cizí, spíše českou klasiku. Žádnou Miu, Liu, Zoe atd. Ela ne pěkný, ale je ro teď zase samá Ela, Elenka a Eliška. Lada se mi líbí, ale právě jak píšete, bojím se toho, že by Laděnka mohla Leušce závidět, že má modernější jméno a tady vidim, že nejsem sama, takže to asi opravdu raději ne. Lea je srdcovka, te se vzdát nechci, budeme muset ještě přemýšlet, termín mám ve čtvrtek, tak máme co dělat :lol:. Ještě dodám ještě dodám, že doma na holky čeká jedenáctilet bráška Jeník.

• Citovat
  • Nahlásit
3429
14.10.20 00:24

A co prostě Tina?
Budeš mít splněny svoje srdcovky - Lea + Tina (Valentýna, Leontýna)

Lea + Lada mi ale opravdu dohromady moc nejde.

Ještě mě z těch kratších jmen napadá - Beata (Bea), Karin, Zina, Nela,… pro holčičky se vybírá dobře :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20596
14.10.20 00:25

Mne se to libi. Mam kamaradku Leonu a kolegyne Leu a Ladu. Lada je moc sik zenska, jen o malo starsi nez ja a to jmeno ji moc slusi. Obe jmena jsem mela ve vyberu i ja. Ale je fakt, ze plest by se to mohlo, ja mam dve dcery, jmena jsou typove trochu podobna a obcas se spletu… ja mela ve vyberu jeste Karlu, Ivu, Nelu… A ty dve, ktere jsme nakonec dali -Julii a Violu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865
14.10.20 00:37

Mně se líbí jméno Lada.
Kombinace Lada + Lea se mi nelíbí vůbec.
Nechala bych Lada a přidala třeba Nina.
Pokud je Lea jasná volba, líbí si mi navrhovaná Tina.
Mimochodem Lea mi evokuje pánský časopis Leo (netuším, zda ještě vychází).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3429
14.10.20 00:40

@mroe

Viola se mi taky moc líbí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
14.10.20 04:00

Lada i Lea se mi líbí. Nebo ještě místo Lady může být Zoe nebo Mia.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3166
14.10.20 04:48

Ja bych zase delku prijmeni a jmena u holek moc neresila. Jednou se treba vdaji a vse bude jinak. Pokud se ti libi Leontyna atd, tak je dej. Ovsem po boomu Elisek (mame doma :mrgreen: ) mi ted prijde zase boom Leontynek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama