Kauce na byt

Anonymní
26.8.21 10:23

Kaauce na byt

Dobrý den, momentálně se budu stěhovat do nového bytu (kvuli práci)a mám problém.
Bohužel jsem to řekla paní majitelce kolem 12.srpna řekla že je to teda moc pozdě ale že dobře. Včera volal realitní makléř zda už jsem odstěhována kvůli prohlídkám.
Samozřejmě že nejsem stěhovat se budu až 28.
Odpověďel mi akorát to že buďto si přijde i s lidmi na prohlídku dřív a nebo nám :lol: nevrátí zálohu 10tic. ktera se dává hned na začátku a budu platit nějakou pokutu pokud nikoho do září nesežene. Tak se chci zeptat jestli je možné že mi to doopravdy nevrátí či je to jen nějaká bouda. Paní je právnička takže mi bylo jasné že to nebude jen tak se odstěhovat ale zajímá mě jestli tomu tak může doopravdy být.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24377
26.8.21 10:28

Já teda nevím jak s vrácením kauce, ale mě chodili prohlídky domu normálně, ještě když sem tam bydlela, když sem dala výpověď z nájmu a majitelka potřebovala hned od dalšího měsíce nové nejemniky. To bys zas měla umožnit přístup do bytu :nevim: těžko říct jak to máte domluvené, pokud neumožníš novemu nájemníku prohlídku bytu, tak majitel bude škodný, protože pak bude mít měsíc byt neobydlený, tak by možná mohl požadovat nějakou kompenzaci :think: ale nejsem právník, takže je to jen taková úvaha :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
26.8.21 10:29

No, podle zákona bys tu prohlídku umožnit měla..
Jinak chápu dobře, že jsi 12.8 oznámila, že se do konce měsíce odstehujes a od 1.9. tak byt bude prázdný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
26.8.21 10:32

U nájemní smlouvy je výpovědní doba 3 měsíce, takže pokud jsi to oznámila 12.8.,mohla by majitelka chtít, ať platis nájem dal do konce listopadu..
Pokud máš smlouvu do konce srpna, tak záleží, jak máš ve smlouvě formulované případne prodloužení..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1081
26.8.21 10:33

No tak umožni prohlídky. Kde je problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 10:34
@Beckyttine5 píše:
No, podle zákona bys tu prohlídku umožnit měla..
Jinak chápu dobře, že jsi 12.8 oznámila, že se do konce měsíce odstehujes a od 1.9. tak byt bude prázdný?

Samozřejmě že ji umožnim jen jsem řekla že to nemám ještě vyklizené a na to odpověděl že můžu dostat pokutu.
Ano přesně tak 1.9. Už budu v jiném.

• Citovat
  • Nahlásit
24377
26.8.21 10:35
@Anonymní píše:
Samozřejmě že ji umožnim jen jsem řekla že to nemám ještě vyklizené a na to odpověděl že můžu dostat pokutu.

No tak to můžeš být ještě ráda, za to co je, máš nějakou výpovědní lhůtu, taky po tobě mohli chtít, abys platila další 3 měsíce nájem, i když už tam nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5595
26.8.21 10:36

Zásadně záleží na tom, jaké výpovědní lhůty máš ve smlouvě - od toho se musíš odrazit.. že ti majitelka povolila výpověď nájemní smlouvy podanou ústně 12/8 ke konci měsíce - to jí líbej ruce, my dali nájemníkům nejméně dva měsíce předem informovat, protože prostě se musí taky sehnat noví, že jo a jde o prachy..
pokud ti tedy na tohle kývla, buď ráda, umožni prohlídky.. vypadá to, že majitelka pověřila uzavřením nové smlouvy realitku a s realiťáky fakt špásy nejsou, takže je ve tvém zájmu jim co nejvíce a nejrychleji usnadnit najít nového nájemníka a byt co nejrychleji vyklidit..
a o vratce kauce musíš mít také ve smlouvě jasné podmínky, kdy a za jakých podmínek se vrací a nevrací (my třeba máme až po provedené kontrole převzetí bytu a ověření, že nikde z bytu nejsou nedoplatky.. odečítali jsme škody, jeden nájemník dokonce kdysi neplatil zálohy na plyn - na své jméno - tak mu odmontovali plynoměr k celému bytu, takže jsme museli s novým nájemníkem zařizovat nový plynoměr a náklady na tohle jsme původnímu z kauce odečetli), ale jak říkám, toto vše máme v nájemní smlouvě přímo zakotveno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
26.8.21 10:37

Záleží na tom co máte ve smlouvě, většinou tam jsou podmínky výpovědi z pronájmu z obou stran jak nájemník, tak majitel, pokud jsi to nedodržela a nepřistoupíš na jejich kompromis jak to řešit, tak je jasný, že z toho nějaký následky budou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34490
26.8.21 10:38
@Anonymní píše:
Dobrý den, momentálně se budu stěhovat do nového bytu (kvuli práci)a mám problém.
Bohužel jsem to řekla paní majitelce kolem 12.srpna řekla že je to teda moc pozdě ale že dobře. Včera volal realitní makléř zda už jsem odstěhována kvůli prohlídkám.
Samozřejmě že nejsem stěhovat se budu až 28.
Odpověďel mi akorát to že buďto si přijde i s lidmi na prohlídku dřív a nebo nám :lol: nevrátí zálohu 10tic. ktera se dává hned na začátku a budu platit nějakou pokutu pokud nikoho do září nesežene. Tak se chci zeptat jestli je možné že mi to doopravdy nevrátí či je to jen nějaká bouda. Paní je právnička takže mi bylo jasné že to nebude jen tak se odstěhovat ale zajímá mě jestli tomu tak může doopravdy být.

Kauce je na případné náhrady škody a měla bys mít ve smlouvě, kdy se nevrátí. Prohlídku snad zvládneš, stejně už tam prakticky nejsi doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2735
26.8.21 10:45

Vzhledem k porušení smlouvy ohledně výpovědní lhůty buď ráda, že jsi ráda, prohlídky umožni a neřeš nic kolem. Jsou na tebe ještě moc slušní a máš štěstí, že nového nájemníka /snad/ seženou tak rychle. Taky pronajímám, tak vím o čem mluvím. I když já to tak nehrotím, nemám pronájem vyloženě na uživení, takže jsem vstřícná,,,ale všichni takoví být nemusí, někteří ani nemůžou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53899
26.8.21 11:26
@Anonymní píše:

Jenže ukončení nájmu se řeší včas, ne takhle ze dne na den. Klidně po Tobě může chtít ty nájmy zaplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8812
26.8.21 11:55
@Anonymní píše:

Výpovědní doba ti nic neříká? :roll:
Ono to takhle nefunguje, že se sebereš ze dne na den a čus …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat