Kolik máte rozpočet na týden?

Anonymní
26.8.21 09:34

Kolik máte rozpočet na týden?

Zdravím,
Potřebujeme nastavit nový rozpočet na jídlo, drogerii a lékárnu. protože ten současny zkrátka nestačí. Dávaly jsme si bokem 1500-1800 už dost dlouho. Jenže poslední dobou to vždy prehoupnu vše se zdražilo a nedá se to. Manžel pak spackuje jak to že jsme zase nevystacily. Tak jsme se dohodly že si nastavíme novou částku ať víme kolik si dát stranou. Jsme 2+3leta a půlroční mimčo, pes. Já mám alergii na pšenici takže si některé výrobky musím kupovat bezlepkové. Jak to máte vy prosím? A přeji pěkný den :hug: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3786
26.8.21 09:36

Ty sis odkládala ze všech příjmů akorát ani ne dva litry bokem, nebo to špatně chápu? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
499
26.8.21 09:39

My nemame rozpočet zadny, takze ti neporadím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
26.8.21 09:40

My moc přehled nemáme, kupujeme to, co je potřeba, někdy utratime víc a někdy méně.. 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17114
26.8.21 09:40
@Anonymní píše:
Zdravím,
Potřebujeme nastavit nový rozpočet na jídlo, drogerii a lékárnu. protože ten současny zkrátka nestačí. Dávaly jsme si bokem 1500-1800 už dost dlouho. Jenže poslední dobou to vždy prehoupnu vše se zdražilo a nedá se to. Manžel pak spackuje jak to že jsme zase nevystacily. Tak jsme se dohodly že si nastavíme novou částku ať víme kolik si dát stranou. Jsme 2+3leta a půlroční mimčo, pes. Já mám alergii na pšenici takže si některé výrobky musím kupovat bezlepkové. Jak to máte vy prosím? A přeji pěkný den :hug: :kytka:

Me tak boli srdce, kdyz vidim ty hrubky :,(
Na mesic jidlo + drogerie pro 2+1 cca 10 - 12 tisic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 09:43

Za mesic za drogerii a jidlo 2+3 (deti 1.stupen) utratime cca 20.000. Ale mame myslim odpovidajici prijmy (okolo 70.000 cisteho, pracujeme oba).

• Citovat
  • Nahlásit
24
26.8.21 09:45

My si rozpočet vůbec nevedeme, ale ve 2 máme tyhle výdaje tak 18k/měsíc. Někdy víc, když si zrovna víc objednáváme jídlo z restaurace. Naprostá většina z toho jde za jídlo, ale kupujeme hlavně české farmářské potraviny, něco i bio.
Vyjít s 1800 si teda ale nedovedu představit při kupování levných dovážených potravin.

Příspěvek upraven 26.08.21 v 09:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2602
26.8.21 09:46

2 dospělý a dvě děti (rok a půl a novorozeně) cca 3500,– - 4000,– týdně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24358
26.8.21 09:47

To odkládání nechápu. My teda žádný pevný rozpočet nemáme, je týden, kdy utratim třeba 12 stovek, protože mám doma zásoby a vařím levná jídla a další týden, kdy utratim 2500kc, protoze dojdou nějaké dražší položky (prací gel, káva, plenky atak) a hned to lítá :nevim: víceméně se snažím udrzovat výdaje za jídlo a drogerii na 8-10 tisic měsíčně, ale nekdy se prostě rozsoupnem a hned to lítá jinde no, hlavně teď v létě třeba máme domácí ovoce a zeleninu, ale zas víc dáme za různé obědy a svačinky na výletech apod. Ale fakt rozpočet na týden se těžko stanovuje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5595
26.8.21 09:57

To je tu pořád
každý prostě utratí dle toho na co má a jak je zvyklý.. + jinak utratí mladý pár s kojeným dítkem a jinak rodina se žravými puberťáky :-)

my 2+2, běžné položky jídlo+drogča a nákupy (s benzínem na chalupu (spíš jen víkendy) + manžel kouří půl krabky denně) potřebujeme cca 20tisíc, vychází to tak na těch 5tis. týdně - bez omezování toho na co má kdo chuť, i tak sleduju akční ceny a brávám akční zboží (hlavně se to týká praní, myčky, masa, káva, ovozel - tyhle dražší položky si sleduju a nejsem líná skočit i do dvou obchodů denně - mám to vše do pár minut, něco i přímo u baráku ), v lékárně necháme tak 500 měs. jen za různé doplňky nebo spec. kosmetiku apod… někdy z toho kupuju i oblečení/obuv/věci domů - ale to už je spíš další „balíček“ :-D

s částkou 1800 týdně bych teda dost bojovala a asi by to bylo o luštěninách a slevovém zboží.. ale pamatuju dávnější doby, kdy jsem taky tak nějak musela vyjít (je fakt, že nebylo tak draho jak nyní) a když musíš, tak musíš :mrgreen: vařila jsem třeba na dva tři dny, jen se měnily přílohy, nakupovala akční maso do mrazáku apod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 10:01
@Lily Evans píše:
Ty sis odkládala ze všech příjmů akorát ani ne dva litry bokem, nebo to špatně chápu? 8o

Ano.

• Citovat
  • Nahlásit
8324
26.8.21 10:01

Ja plus tri deti, dve z toho pubosi, jeden vetsi pes, kocka, aktualne 8 morcat a fura mysi prozereme 15 tisic mesicne..to je teda za nase jidlo, krmeni zvere a vlastne jeste drogerku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27061
26.8.21 10:03

Dala bych 3-4 tisíce na týden. A jestli bude muž brblat, tak ať si to zkusí na měsíc sám nakupovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13594
26.8.21 10:03

Je dobře, že sporite. :palec:

Zdražilo se všechno citelně.
Určitě je třeba, abyste se domluvili na nových limitech.
Nebylo by možná od věci, kdybys muži položku po položce ukázala, kolik co stálo. Že tam nejsou zbytečné věci. Pokud se mu zdá, že utrácíte za nesmysly.

Jaký má kdo rozpočet na týden je jedno, protože ti to neřekne nic o tom, jak žijí, jaké příjmy, náklady, atd.

My za měsíc za jídlo a drogerii dáme cca 20tisic. Nevím přesně. Ale oba pracujeme a máme příjem ve výši dvou mírně nadprůměrnych platů.
Ale živíme tři děti, 2 ZŠ a jedno VŠ. Fixní náklady 28tisic.
Nijak ti to určitě nepomůže v tvém konkrétním případě. :)
Tak se nějak domluvte. :) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
26.8.21 10:15

U nás za posledních 12 měsíců za jídlo přesně 80767 kč (je v tom i drogerie), za oblečení 18 210 kč.

4-členná rodina, dobré finanční zázemí, nákupy větší jednou týdně, minimálně polovina ovoce/zelenina, nakupujeme tak, aby se to snědlo a absolutně nic se pokud možno nevyhazovalo.

Příspěvek upraven 26.08.21 v 10:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat