Kam se obrátit? Advokát?

Anonymní
22.9.20 20:18

Kam se obrátit?Advokát?

Zdravím,

řeším problémy s pronajimatelem bytu, kdy mi stále není schopen dát nějaký dokument o elektřině a dalších věcech. Taktéž jsem zjistila, že ji neoprávněně platím za odpad a také jako podnikatel špatně naklada ze svého podnikani ( má jej pod našim bytem) kdy ji platit nemusím, jelikož platím městu. Mám nárok na parkovací místo na dvoře a ona mi postaví auta tak, abych nemohla projet/odjet.. Jsou i další věcí. Kam se dá obratit? Do měsíce se budeme stěhovat a mame u ni kauci 25 000. Stale nam ani nedala vyučtovani z jara za plyn/vodu. Hadam, že ani neodvadi daně :nevim:

Na čezu mě poslali někam, protože elektřina neni psana na nas, a pani mi nedokazala poradit, kam se mám obrátit.
Nevim, zda mi pomůžou na obecním úřadě, jelikož celý dům patří majitelce. Takže ideálně asi nějaký advokat? Nejlepe bezplatneho nebo klidně si i zaplatim, pokud mi to k něčemu bude. Pokud možno z Moravskoslezskeho kraje.

Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12971
22.9.20 20:21

Bezplatne by mohli poradit v obcanskopravni poradne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1889
22.9.20 20:21

Pokud komunikuješ s pronajímateli bytu tak nesrozumitelně, jak jsi napsala dotaz, tak se nedivím, že dochází k nedorozumění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.20 20:33

@Alriga Pardon, že jsem to napsala takhle.. Doufám, že se ego trochu někde posunulo. S majiteli už nekomunikuji vůbec, jelikož se mi vyhýbá a není mi schopen ani odepisovat na SMS či zavolat zpět. Denně tu jezdí za prací, vidím kolikrát její auto. Anebo na mě posílá spolumajitelku firmy, která mi vyhrožuje.
Doufám, že tato odpověď splňuje tvé normy.

@cecetka děkuji, zkusím.

• Citovat
  • Nahlásit
2819
22.9.20 20:39
@Anonymní píše:
Zdravím,

řeším problémy s pronajimatelem bytu, kdy mi stále není schopen dát nějaký dokument o elektřině a dalších věcech. Taktéž jsem zjistila, že ji neoprávněně platím za odpad a také jako podnikatel špatně naklada ze svého podnikani ( má jej pod našim bytem) kdy ji platit nemusím, jelikož platím městu. Mám nárok na parkovací místo na dvoře a ona mi postaví auta tak, abych nemohla projet/odjet.. Jsou i další věcí. Kam se dá obratit? Do měsíce se budeme stěhovat a mame u ni kauci 25 000. Stale nam ani nedala vyučtovani z jara za plyn/vodu. Hadam, že ani neodvadi daně :nevim:

Na čezu mě poslali někam, protože elektřina neni psana na nas, a pani mi nedokazala poradit, kam se mám obrátit.
Nevim, zda mi pomůžou na obecním úřadě, jelikož celý dům patří majitelce. Takže ideálně asi nějaký advokat? Nejlepe bezplatneho nebo klidně si i zaplatim, pokud mi to k něčemu bude. Pokud možno z Moravskoslezskeho kraje.

Děkuji

Vypovedni dobu si ji nemela uz platit najem. At si to strhne z kauce. Pocitej s tim, ze kauci neuvidis. Popelnice jsou caste vychcavky ze strany majitelu. Kolik platis najem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18355
22.9.20 20:44
@Pavlik Morozov píše:
Vypovedni dobu si ji nemela uz platit najem. At si to strhne z kauce. Pocitej s tim, ze kauci neuvidis. Popelnice jsou caste vychcavky ze strany majitelu. Kolik platis najem?

Výborná rada… :potlesk:. Poslechne ji a je u soudu a platí navíc soudní poplatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6153
22.9.20 20:46

Nerozumim tomu hlavu ani patu, ale odpady snad platíš podle trvalého bydliště městu/obci a ne pronajímateli 8o Asi bude nejlepší vzít všechny dokumenty co máš a jít se poradit k někomu kdo rozumí nájemní problematice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9901
22.9.20 20:55

@JancaS84 s odpady je to jak kde, u nás se třeba platily odpady do společenství vlastníků společně s poplatky za úklid společných prostor, záloh na vodu, topení atp. Byly normálně součástí ročního vyúčtování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
22.9.20 21:02
@Janli píše:
Výborná rada… :potlesk:. Poslechne ji a je u soudu a platí navíc soudní poplatky.

To by me nekdo k tomu soudu musel dat nejprve a vsadim cokoli, ze tahle to neudela. Ale nez te da k soudu, tak ti musi poslat vyzvu k uhrazeni a dalsi obstrukce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
22.9.20 21:04
@Aduš8 píše:
@JancaS84 s odpady je to jak kde, u nás se třeba platily odpady do společenství vlastníků společně s poplatky za úklid společných prostor, záloh na vodu, topení atp. Byly normálně součástí ročního vyúčtování.

Odpady te jako najemce bytu nemusi zajimat. Jestli je mas podle trvaleho pobytu uhrazene nemuze je po tobe nikdo chtit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2763
22.9.20 21:24

Neplat najem za posleni mesic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18355
22.9.20 21:28

Pokud jsou “odpady” součástí nájemní smlouvy, tak je hradit musíš. To si může majitel vymínit. Ty máš na oplátku možnost na základě nájemní smlouvy mít v bytě trvalé bydliště a platit polpatek pouze tam, kde bydlíš. Pronajímatel by ti měl ovšem dát potvrzení, že je za tebe uhradil obci. Vyůčtování elektřiny žádej písemně, pokud ti je nedá, pak řešit předžalobní výzvu přes advokáta, pokud ovšem má byt samostatný nebo podružný elektroměr a ty neplatíš dle nájemní smlouvy pevnou platbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18355
22.9.20 21:29
@Micaella22 píše:
Neplat najem za posleni mesic…

Bezva rada :potlesk:. Tak to ti garantuju, že z té kauce stopro neuvidí ani korunu… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9901
22.9.20 21:30

@Pavlik Morozov to nebylo myšlené pro zakladatelku, ale jako odpověď na to, že se odpady platí městu dle trvalého bydliště. Já vlastnila byt, kde se odpad platil společenství a tudíž ho můj nájemník musel platit mně. Byl normálně součástí nájmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25116
22.9.20 21:53
@Aduš8 píše:
@Pavlik Morozov to nebylo myšlené pro zakladatelku, ale jako odpověď na to, že se odpady platí městu dle trvalého bydliště. Já vlastnila byt, kde se odpad platil společenství a tudíž ho můj nájemník musel platit mně. Byl normálně součástí nájmu.

To je divné, u nás se platí za konkrétní osoby. Přes rodné číslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat