Kam uložit peníze pro dítko?

Anonymni
18.7.09 13:10

Kam uložit peníze pro dítko?

Dobrý den ,syn má našetřeno asi 30 tisíc, a chtěla bych peníze někam vložit.Přemýšlela jsem o stavebním spoření, nebo nějakém účtu.
Nemáte někdo tip na něco výhodného?díky , nepřihlášená Kosatka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18639
18.7.09 14:43

Kolik mu je? Co třeba nějaké studentské konto, nebo tak něco? Myslím že tak jsou celkem dobré úroky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
252
18.7.09 19:12

záleží kolik má let..
my skládáme peníze na vkladní dětskou knížku, je docela dobře úročená,ale může ji vybrat až dítě v 18 letech,pak k tomu dostane ještě bonusy za počet let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
18.7.09 19:58

ahoj naše malá má miniúčet u české pošty, neplatí se tam poplatky za vedení účtu, což je jedna z mála:o)… můžeš kdykoliv vybrat ,kdykoliv vložit …my jsme spokojení :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.7.09 20:03

stavebni sporo nebo destky ucet pak matrace. H

• Nahlásit
  • Citovat
9216
18.7.09 20:35

Je mu 2,5 roku.
Dětské konto máme u komerčky, tam se taky nic neplatí, ale nejsou z toho žádné úroky.Vyjde to nastejno jako mít ty peníze doma v šuplíku.
Zatim to vydim na stavební spoření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
19.7.09 18:36

jdi do stavebka. To je jistota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
21.7.09 22:30
kosatka píše:
Je mu 2,5 roku.
Dětské konto máme u komerčky, tam se taky nic neplatí, ale nejsou z toho žádné úroky.Vyjde to nastejno jako mít ty peníze doma v šuplíku.
Zatim to vydim na stavební spoření.

Záleží na tom, na jak dlouho chcete ty peníze „odložit“. Na dobu 6 let je stavebko určitě správná volba, ale pokud hodláte peníze vybrat až v jeho dospělosti, existují podstatně výnosnější možnosti investování.Akcie, dluopisy, fondy nerostného bohatství atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.09 10:18
asterix1982 píše:
Zdravim vespolek!
Delam nezavislyho fin. poradce pro vice pojistoven a stavebni sporelny, takze myslim mam celkem prehled o aktualnich vecech.
Kdyz mu jenom tak malo sel bych do tzv. programu danovych ulev od treba od Kooperativy, kde je garant. 7% rocni zhodnoceni a navic si muzete odecist ze sveho dan zakladu az 24000 rocne pokud jste podnikatel nebo 12000 pokud jste fyzicka osoba.
Tento produkt Kooperativa zatim uvolnila pro nasi nejvetsi zprostredkovatelskou firmu v CR, takze na pobocce Vam to nenabidnou.
Kdyby nekdo mel zajem,klidne pisnete a skonzultujeme moznosti treba z vice pojistoven.

Co vás to tam v tom ZFP nebo OVB učí za nesmysly????
Nerozlišuje se, jestli jsi OSVČ nebo zaměstnanec, daňová úleva je stále stejná, tedy si můžeš ze soukromého životního pojištění odečíst 12.000,– Kč ročně ze základu daně.
A 7 procent garantovaně, můžeš mi prosím zavolat a tento „skvělý“ produkt prodat? Děkuji

Ale jestli tam těch 7 procent výnosu po započtení veškerých poplatků nebude, tak podepíšeme smlouvu, že ty mi to po deseti letech doplatíš na tento výnos. Souhlasíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.09 10:21
Anonymni píše:
Dobrý den ,syn má našetřeno asi 30 tisíc, a chtěla bych peníze někam vložit.Přemýšlela jsem o stavebním spoření, nebo nějakém účtu.
Nemáte někdo tip na něco výhodného?díky , nepřihlášená Kosatka

Tipů by bylo, ale to co jsi sem napsala, není moc informací.....
Takhle se bohužel finance nedají řešit. Nebo dají, ale se špatným výsledkem…

Příspěvek upraven 04.12.09 v 10:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.09 10:25
asterix1982 píše:
Tento produkt Kooperativa zatim uvolnila pro nasi nejvetsi zprostredkovatelskou firmu v CR, takze na pobocce Vam to nenabidnou.
Kdyby nekdo mel zajem,klidne pisnete a skonzultujeme moznosti treba z vice pojistoven.

Zprostředkovatelská firma není poradenská firma, zamysli se nad tím.
A ještě se zamysli nad tím, jestli je ideální způsob zhodnocení peněz přes pojišťovnu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.09 20:29

Sorry, ale zákon o daních z příjmu zná téměř každý a nic se tam neměnilo, aby bylo pro podnikatele 24.000 a pro zaměstnance 12.000,– Kč.

Takže lžeš v naprosto triviální věci, takže ti nevěřím ani v tom ostatním.

Ale jen pro naši informovanost, řekni nám, jak se ten produkt jmenuje. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
4.12.09 20:59

A chcete poradit zakladatelce nebo se jen předvádět? A dokazovat si, čí služby jsou horší než toho druhého :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.09 21:14

já mám pro malého klasickou vkladní knížku,(do 15ti let) spoření ani bankovní účet jsem nechtěla, páč tam se musí vkládat pravidelně,,takhle když dostává od babiček po „dvoustovce“, pokud se nahromadí v obálce, vezmu to a cca 2× do roka zajdu do spořky ,,,je to takové jednoduché,,po jiných službách nepátrám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.09 00:41
janine24 píše:
A chcete poradit zakladatelce nebo se jen předvádět? A dokazovat si, čí služby jsou horší než toho druhého :roll:

Já už jsem tady zakladatelce poradil :-)
Stačí číst.
Zbytek je jen o tom, že reaguji na to, když tady někdo úmyslně lže.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama