Kam vložit penízky

754
26.11.15 09:54

kam vložit penízky

Dobrý den :mavam:, dostala jsem určitou částku peněz a chtěla bych ji někam uložit, aby alespoň trochu uložené peníze vydělávaly a aby se daly bez problému kdykoli vybrat. Bohužel tomu vůbec nerozumim a proto prosím o vaše zkušenosti a rady :) děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26.11.15 10:00

@zuzkaholl Ahoj, byla jsem teď v podobné situaci. Nejlepší je jít do banky, kde máš třeba už klasický účet a nechat si poradit. Spořící účty jsou limitované částkou, takže pokud už máš konkrétní sumu a máš ohledně toho nějaké své požadavky, tak tam s tím zajdi. Mě jiná (lepší) varianta nenapadla a jako bonus jsem dostala slevu na vedení svého starého klasického účtu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
546
26.11.15 10:06

Sporici ucet je jistota, ale moc na tom nevydelas. Uroky jsou nizke, max okolo 1% a jeste se to dani. Pak muzes zkusit nejake fondy, mas sanci vydelat trochu vic a k penezum take mas pristup. Ale na druhou stranu muzes i prodelat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
26.11.15 10:08

@Pájina01 Ahoj, děkuji za radu :) částka to zas tak převratná není( pro mě tedy ano :D ), je to 100 tis., mám účet u Fia a co jsem koukala, tak tam by se mi spoření moc nevyplatilo :nevim: ani nevím, jak je to teď se stavebkem, co bude výhodnější, asi mi nezbyde nic jiného, než si to oběhat :D ale děkuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
26.11.15 10:10

@murra Tak to dám raději na jistotu :) pořád je lepší pár korun, než nic, takže to budu muset oběhat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 10:12

@zuzkaholl Je pravda, že spořící účty více vydělávájí bankám než nám. Ale teď nevím, jestli se dá k fondům dostat nějak snadněji než přes fin. poradce. Budeš to muset oběhat a prozkoumat. Ale vím, že jsou zajištěné fondy, kde na konci dostaneš minimálně to, co jsi do nich vložila. Zisk Ti ale nezaručí nikdo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
26.11.15 10:14

@Pájina01 Chápu, děkuji moc za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25491
26.11.15 10:20

@zuzkaholl
Jestli vis, ze nebudes ty penize potrebovat 6 let a chces mit jistotu, tak stavebko je lepsi jak sporici ucet, Pokud ne, tak ruzne fondy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LKL
1118
26.11.15 10:31

Do fondu hlavne ne pres „poradce“!!! Oni se tvari jakoze to delaji bez provize a tvrdi, ze je do vetsiny fondu vstupni poplatek. To ale neni lravda, takze cca prvni dva roky tvych splate, jdou do nich jakozto zprostredkovatelu a az potese ti zacinaji hromadit a investovattvoje penize - pozor na to. Do fondu vyrazne lepsi naprimo. Je lepsi investovat ten cas a usili nex se pak divit, kor jestli rikas ze tomu moc nerozumis a jsou to pro tebe vetsi penize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16382
26.11.15 10:34

100 tisic bych neresila a soupla na sporici ucet do Airbank, kde je 1,5% nebo to soupnout na stavebni sporeni, pokud je tedy nebudes dalsich sest let potrebovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5939
26.11.15 10:46
@LKL píše:
Do fondu hlavne ne pres „poradce“!!! Oni se tvari jakoze to delaji bez provize a tvrdi, ze je do vetsiny fondu vstupni poplatek. To ale neni lravda, takze cca prvni dva roky tvych splate, jdou do nich jakozto zprostredkovatelu a az potese ti zacinaji hromadit

Možná mluvíte o IŽP, ale ne o přímé investici do fondů. Vstupní polatek je celkem běžný.
Snad každá banka má pro klienta nabídku fondů. Je to stejné, jako od poradce. S tím rozdílem, že od poradce bance zbyde méně a něco dostane i poradce. A poradce má občas možnost dosáhnout nějaké slevy na poplatku.
Ale jestli chcete přístup k penězům „okamžitý“, tak asi jen spořící účet. Sberbank, Airbank, Equabank. Bude to okolo 1,5% p. a. (podmínky různé a nesložité). Na družstva bych já osobně raději nesázel.
BTW: vím, na jakém jsme serveru, ale proč používáte PENÍZKY, to moc nechápu.

Příspěvek upraven 26.11.15 v 10:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 10:46

Stavebko je nevýhodný už dlouho, ani spořící účty se nějak extra nevyplatí. Co je dobrý, tak třeba Conseq, nebo potom akcie, dluhopisy atd. Ale to budeš mít asi málo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4216
26.11.15 10:47

@zuzkaholl Stavebko je naprostá blbost vzhledem k tomu, že chceš přístup k penězům. Navíc mám takový dojem, že bys tam musela sypat každý rok, abys měla nárok na státní příspěvek, ale to nevím jistě. Fondy nabízí každá banka, ale to bych při té částce asi moc neřešil, rozdíl při započítání všech vstupních poplatků a předpokládanému odkupu tam asi nebude významný, takže bych doporučil ten spořící účet. Nevyděláš, ale máš zaručenou likviditu a moc neproděláš (ČNB si stanovuje vyšší inflační cíle než jsou úroky). Hlavně pozor na „poradce“, dovedu si představit pojišťováka nebo dealera od stavební spořitelny, jak ti vysvětlují, proč je to skvělé vrazit do životního pojištění nebo stavebka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 10:47
@LKL píše:
Do fondu hlavne ne pres „poradce“!!! Oni se tvari jakoze to delaji bez provize a tvrdi, ze je do vetsiny fondu vstupni poplatek. To ale neni lravda, takze cca prvni dva roky tvych splate, jdou do nich jakozto zprostredkovatelu a az potese ti zacinaji hromadit a investovattvoje penize - pozor na to. Do fondu vyrazne lepsi naprimo. Je lepsi investovat ten cas a usili nex se pak divit, kor jestli rikas ze tomu moc nerozumis a jsou to pro tebe vetsi penize.
:lol: ty tomu taky moc nerozumíš, že? :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5939
26.11.15 10:49

Ne, nebude mít málo pro vstup, ale chce to mít kdykoli k dispizici. Kromě vstupního poplatku se platí i jiná cena při nákupu a jinou dostane při prodeji. Říká se tomu spread (nebo-li rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou).
Pokud zanedbáme vstupní poplatek a já teď koupím nějaký fond za 100.000,– a hned ho prodám, tak zpátky dostanu třeba jen 99.000,–
Za podmínek zakladatelky je investice tohoto typu nevhodná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama