Kamarádka má jiný vkus, jak jí to šetrně říci?

5.8.13 21:21

Kamarádka má jiný vkus :-(

Ahoj holky,

menší problém - mám hodně dobrou kamarádku.. Bohužel má úplně jiný vkus než já - zatímco já si zakládám na minimalismu a eleganci, ona má ráda takové ty „dětské“ věci ( pro příklad noční košili s Hello Kitty ).. Do teď když jsem od ní něco dostala, tak jsem to většinou hodila do skříně a za rok dva to vyhodila.. Ale teď zařizuju nový byt ve svém stylu a ona nejen že mi přinesla příšernou vázu ( aniž by mi to došlo, zmínila jsem se, že si potřebuju pořídit velkou vázu na stůl ), ale za pár dní dělám společnou večeři a ona už mi do telefonu zase říkala něco o nějakém dárku, který „se mi sem bude hodit“.. Já nevím, jak jí mám naznačit, že nic nechci.. Už jsem jí říkala, ať radši donese víno, ale pro ní je to signál, aby donesla víno + dárek.. Je mi líto jejích peněz, vyhazuje je za blbosti, které já hodím do popelnice a ještě ke všemu jí musím lhát, jak jsem s tím vším spokojená.. Nechci jí urazit, ale myslím, že už mi to začíná lézt příšerně na nervy. Otázka tedy zní, co byste dělaly na mém místě? Řekly byste jí něco nebo mlčely a prostě při první příležitosti všechny její dárky dál vyhazovaly?
Děkuju všem za radu :-) Andy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1451
5.8.13 21:24

Prostě bych jí řekla že má jiný vkus a Tobě se její nelíbí :think: :! Když jste dobré kamarádky tak to přeci pochopí né?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
5.8.13 21:24

@andrea1103 Tohle mám se svojí mamkou. Má ráda všechno načančaný, s volány a kýčovitý. Narovinu jsem ji řekla, že se mi líbí naprosto jiné věci a jestli mi chce udělat opravdu radost, tak at mám možnost si to vybrat sama, nebo ať dovalí jak říkáš víno, nebo něco takového. Kamarádka to zkousne - horší je to lhaní..to je dlouhodobě neudržitelný a jednou se to provalí a pak ji to bude líto ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
352
5.8.13 21:25

A to ji neni divne, ze nikdy u tebe nevidi zadnou vec, co ti koupila?? No, vidim to jedine tak, ze date to vino co prinese a pak ji to reknes, at se nezlobi, ale ze tahle vaza (hodiny, porcelanove sousosi, atd…) se sem nehodi a ze u ni doma to bude vypadat urcite lip :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
762
5.8.13 21:25

Já bych si vyhlídla něco, co se mi líbí a pak bych o tom dlouho mluvila, určitě ti bude chtít udělat radost a koupí ti to :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
5.8.13 21:26

Divím se, že ji to samotné nedojde, že máte odkišný vkus a kupuje ti věci dle jejího vkusu. Co dělat neporadím. :think: Žádnou tak dobrou kamarádu, aby mi kupovala dárky do bytu nějak často, nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4466
5.8.13 21:26

Tak jí nasměruj. Já bych si to vystavila i tak. Nelhala bych jí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka1976
5.8.13 21:27

@andrea1103 Nevím jak jste dobré kamarádky a jestli by zkousla, kdybys jí to řekla…jestli by se neurazila…
samozřejmě jí můžeš později říct, že jsi vázu omylem rozbila (elegantní řešení, jak se vázy zbavit a nemuset jí mít schovanou ve skříni a vytahovat při každé kamarádčině návštěvě)…ale neřeší to problém…kamarádka ti dokonce může jít koupit novou vázu… 8o ještě lepší…
Což takhle se s ní jít projít někam do obchodu s takovými doplňky, které se líbí TOBĚ…a kámošku nezruinují finančně…no a pak už jen vzdychat…áááá…jééé…tohlééé chci…to je náááádhera…tohle miluju…
třeba se dovtípí sama, jaký je tvůj vkus… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
22851
5.8.13 21:29

Dobrá kamarádka by měla pochopit, když jí řekneš, že tohle nebo tamto se ti nelíbí…a tak mě napadá, že opravdu dobrá kamarádka by mohla tušit, co se ti líbí a tak ti dát to, co se líbí tobě a né to, co se líbí jí ;)

taky mám kámošku, která má co se týče módy absolutně, ale absolutně jiný náhled než já. Občas se musím i smát, když spolu někde jdem a opravdu k sobě nepasujem :mrgreen: ale když mi dala před dvěma roky jako dárek k narozeninám dvě tílka, tak jedno bylo přesně můj styl, druhé tak trochu směs, ale decentní a pro mě to bylo něco nového, co můžu zkusit.
Ona je typ barevné korálky, cetky, cingrlátka, já nemám ráda ani zlaté náušnice :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
5.8.13 21:30

Já to své kamarádce můžu říct a máme to tak domluvený, že si žádný doplnky do bytu, na sebe a pod. nekupujeme. Jinak pokud to nechápe, že když jí řekneš NE, tak pak bych dar vzala ale rozhodně bych si ho někam jenom kvůli ní nedala. Snad pochopí, když to neuvidí vystavené, že to nemá dávat. Já kámošku, někam pozvu, koncert, květina, ale nikdy vázy a podobný věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
5.8.13 21:30

Tak se s ní domluv jestli opravdu trvá na dárku ať ti dá poukázku do nějakého obchodu kde ráda nakupuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
katka379
5.8.13 21:33

Tak pokud je to dobrá kamarádka, tak jí to řekni. Já mám taky kamarádku, co miluje růžovou, má Hello Kitty mobil a Hello Kitty holínky :lol:. A pokud by mi chtěla přinést něco Hello Kity, tak bych ji řekla, že ji u mně pšenka nepokvete…naštěstí by ji to nenapadlo. Sama si uvědomuje, že je v tomhle trochu ujetá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
35636
5.8.13 21:35

Tohle mi delal otec, ja byla zoufala. Kdyby mi radeji dal ty prachy :-) no to chce veskerou diplomacii, ale radeji to rici co nejdrive, stejne se to proflakne. nebudes mit doma zalozenou skrin na jeji dary a nebudes je chvatne aranzovat pri kazde jeji navsteve. hele co trebas nejaky casopis o bydleni (byvaji priserne zejmena ty lacinejsi) otevreny u tebe doma a u pri te veceri muzes zkritizovat nejake zobrazene dekorace v oblibenem stylu tvoji kamaradky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.13 21:46

Za příspěvky děkuju :-) Tak ono jde taky o to, co když se mě zeptá, kde jsou ty věci, které mi dala za posledních deset.. Taky hned bude jasné, že když jsem jí chválila ty její nové obrazy minulý týden, tak že jsem ve skutečnosti jenom pěkně hrála.. A to asi jen tak nepřekousne ani dobrá kamarádka, obávám se :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
5.8.13 21:47

Moje maminka mi roky kupuje trička. Nevím, kde je loví, ale vždycky jsou krátká :zed: (já naopak taju blahem z módy, kdy jde v běžné síti obchodů s oblečením sehnat různé tuniky a trička až na boky). Nakonec jsem musela dárek několikrát odmítnout, natvrdo říct, že to nechci, už trička nedostávám, celkem úleva. Ale je to máma, sice prskala, ale nakonec to vzala, nevím, zda takové jednání ustojí přátelství.

(mimochodem jsem spokojený pijan rozpustného kafe značky Clever, dostala jsem presovač na kapsle značky tchibo :zed: Nejradši bych ho poslala dál, ale jaksi nemůžu, tady si už netroufám odmítnout :oops: Zkrátka občas naši blízcí kupují kraviny, které nepotřebujem. Lepší než aby na nás s.ali ;) A já mám zas na lince o jeden krám na víc :jazyk: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama