Sušička A či B

10934
5.8.13 10:45

sušička A či B

Ahojky,
už hodně dlouho uvažuji o koupi sušičky-. Problém je v tom, že manžel je „hroznej“ na spotřebu energie. CHce zásadně jenom Ačkovou ale já jsem zase někde četla, že pokud se nesuší každý den tak se finanční rozdíl vrátí až cca za 10let :( což nějak nevěřím, že tak dlouho ta sušička vydrží :D

Peru tak 1-2× týdně cca 2-4pračky (když jsem byla malá tak jsme měli prací soboty :mrgreen: a tak nějak mi to zůstalo :jazyk: )

Je mi jasné, že Áčková je lepší, ale je v našem případě „opravdu“ nutná :Dchápete jak to myslím že ;)

Děkuji za rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5.8.13 10:48

Šla bych do A, pokrok nezastavíš a ceny energii taky ne. Nemysli si, že peněžní rozdíl mezi A a B, který by Ti zbyl bys ušetřila, stejně byste ty peníze utratili za něco jiného, nebo „prožrali“ :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50044
5.8.13 10:51

Nech si manžela, ať si to spočte ;)
Vytipuj si nějaké v obou kategoriích, zjisti spotřebu, spočti náklady na jedno sušení a uvidíš, co on na to.
Pokud nejste limitování financemi, klidně jděte do áčka, ale já po propočtení nákladů loni s naprosto čistým svědomím kupovala béčko, protože jsem si spočetla, že při mé frekvenci sušení je návratnost fakt někde kolem těch 10 let :)
Ale při průměrném praní 20-30 pračky měsíčně a sušení opravdu všech v sušičce (já při slušném počasí suším na balkóně) myslím, že u vás by ta návratnost byla kratší ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
5.8.13 10:54

Sušičku mám doma a moc ji nevyužívám, když je hezky, suším na plechu ve stínu. Teď jsem sušila cibuly a za 2 dny pohoda, v sušičce jsem ji sušila 14 hodin - a to už spotřeba elektriky roste :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15507
5.8.13 10:55

@Alčák1 zde byla myšlena sušička prádla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
5.8.13 10:59

@Kakika :P :mrgreen: :mrgreen: :lol: tak to se omlouvám :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17982
5.8.13 11:01
@Alčák1 píše:
Sušičku mám doma a moc ji nevyužívám, když je hezky, suším na plechu ve stínu. Teď jsem sušila cibuly a za 2 dny pohoda, v sušičce jsem ji sušila 14 hodin - a to už spotřeba elektriky roste :?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:…ale k věci… já jsem taky na té méně ekologické, ale suším jen v zimě nebo když leje. Od jara do podzimu včetně suším na balkoně. Ten rozdíl v pořiz. ceně byl velikej a my bychom to s frekvencí sušení nedohnali asi ani za 15 let :lol:

Ale už ji mám asi 2 roky, tak nevím, kde jsou teď ceny :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10934
5.8.13 11:09

Mě jde hlavně právě jen o sušení v nehezkém počasí :? sušíme v kuchyni či v obýváku a díky tomu, že tady máme vlhkost cca 67 mi to schne třeba dva dny a to mě fakt vytáčí :( Hlavně máme zastavená všechna topení apod… když svítí sluníčko tak to házím ven na zahradu a problém my to nedělá ;)

s rospočtem jsme na tom na štíru tak bych volila raději levnější variantu

Příspěvek upraven 05.08.13 v 11:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15507
5.8.13 11:11
@Alčák1 píše:
@Kakika :P :mrgreen: :mrgreen: :lol: tak to se omlouvám :lol:

V pohodě, pobavila jsi. Ale trvalo mi to dost dlouho, než jsem dočetla do konce, protože jsem se zasekla na tom sušení na plechu ve stínu. Pořád jsem se snažila si to představit a když se mi to nepovedlo, tak jsem teprve přečetla celý příspěvek a až pak jsem měla jasno :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10934
5.8.13 11:12
@Kakika píše:
V pohodě, pobavila jsi. Ale trvalo mi to dost dlouho, než jsem dočetla do konce, protože jsem se zasekla na tom sušení na plechu ve stínu. Pořád jsem se snažila si to představit a když se mi to nepovedlo, tak jsem teprve přečetla celý příspěvek a až pak jsem měla jasno :mavam:

taky jsem si to představila ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50044
5.8.13 11:15

Tak si spočti, kolik máš tak sušiček do roka (nikoliv praček, když se to liší). A taky bacha, třeba ta moje má uváděnou průměrnou spotřebu asi na dvouhodinový cyklus, ale v reálu, když dám ždímat na nejvyšší otáčky, obvykle suší něco málo přes hodinu, takže reálná spotřeba je ještě nižší než uváděná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama