Internet ruší televizi

4779
4.8.13 13:25

Internet ruší televizi

Chtěla bych se zeptat, jestli jste neměl někdo podobný problém. Bydlíme v bytě a televizi jsme si napojili do centrální antény ve zdi, jak mají všechny byty, a přes set top box. Ale chytli jsme jen těch 7 základních programů, tak k tomu manžel připojil takovou tu stojánkovou anténu a už chytneme všechno. Ale od té doby vždycky když se připojím na net přes mobil (jiné připojení zatím nemáme), tak mi to ruší televizi. Nevíte někdo čím to může být a jak se toho zbavit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

225
4.8.13 20:05

A nemáš náhodou mobil blízko té antény? Taky jsem měla mobilní internet. Počítač s televizí byl 1,2m od sebe a nerušili se. Pokud jsem si však nechala mobil na PC stole, tak to mělo vliv na anténu při příhodu sms/hovoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4779
4.8.13 21:07

Mě to ruší tak 5 m okolo televize. I ty hovory a sms. Tak si na to budeme muset asi zvyknout… :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
5.8.13 13:35

Našla jsem informaci na webu:
Frekvence mobilu je od 800 MHz a kanál 53 je asi 750 MHz a to je velmi blízko, aby to mohlo rušit tv příjem.

Musíte si na to jeden večer sednout, zapnout internet, přemisťovat anténu a kontrolovat stav signálu.

Vypadá, dle komentářů na netu, na špatný/slabý set top box a slabý signál. Chtělo by se to podívat na internetu, jaké má daná značky refence. Pokud se ukáže, že není špatný, doporučuji přídavnou anténu vystrčit/natáhnout co nejdál (směrem k oknu) od mobilního internetu.

Já jsem si podobného problému nevšimla, a to máme, jak staré mobily, tak nové. Set top box máme od konferenčního stolku cca 120cm, máme wifi, máme i mobilní internet a nic se nám neruší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama