KAŠE - je NUTNÉ ji dávat???

2733
17.1.06 08:40

KAŠE - je NUTNÉ ji dávat???

Ahoj holky:) Chci se zeptat jestli je bezpodmínečně nutné dávat 8měsíčnímu mimču kaši. Byla jsem tak masírovaná všemi brožurami o příkrmech a tady taky pořád čtu, jak dáváte kaši, tak jsem to asi před 2 týdny zkusila a dávám taky. Syn byl 6 měsíců plně kojený, pak klasicky začalo zavádění příkrmu. S kašemi byla potíž, neb mléčné mu způsobovaly bolesti bříška, nemléčné nechutnaly, tak jsme nakonec skončili u Otesánka, kterého mu míchám s trochou ovocné přesnídávky. Protože chlapeček odmítá pít z flašky, tak mu ji dělám trochu hustší, aby netekla ze lžičky. Potud OK. Jenže i když mu dám kaše jen pidimnožství-cca 100ml, tak pak je s prominutím tak přežraný, že ublinkává i několik hodin, jakoby mu to zabetonovalo žaludek. Myslím, že kaše jsou obecně moc syté, navíc, že by po nich spal lépe, o tom ani řeč. No zkrátka mám dojem, že naprosto by mu stačila dopoledne ovocná přesnídávka, a navečer zeleninová kaše, mezitím 2-3× kojo. Když toho sní víc, ublinkává. Navíc za týden bych měla zařadit někam ještě bílý jogurt, a to už fakt nevím kam, leda místo té kaše…Kojení moc ubrat nemůžu kvůli dostatku tekutin, malý za celý den vypije max.60ml čaje. Ještě podotýkám, že jsem kaši zkoušela dávat jak během dne, tak večer, efekt stále stejný. Ale naštěstí po Otesánkovi ho bříško nebolí, chutná mu to.
Máte to taky tak někdo, že jste kaše zažadili do jídelníčku později?
Díky Kristýna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

985
17.1.06 08:47

Ahoj,
no já si myslím, že určitě není nutné kaši dávat. U nás to bylo tak, že ji malý ze začátku vůbec nechtěl. Snědl pár lžiček a hotovo. Nebylo mu po ní těžko, jen jí zkrátka nepřišel na chuť. Ale zkoušela jsem to dál a pak mu tak zachutnala, že teď zdlábne na večeři 150 ml husté kaše na lžičku a ještě otvírá pusu jako ptáček :D Víc už mu ale dávat nechci, protože mám obavu právě z „betonového bříška“. Nevím, jestli je to tou kaší, ale spí teď v noci dobře. Co se kojení týče, tak u nás je opačný problém. Čajíky teď naprosto miluje a dokud je něco ve flašce, tak bude tahat :) Efekt to má ten, že přes den prakticky nechce kojení, nenapije se ode mně, zkrátka nemá potřebu. Mám skoro pocit, že se mi sám pomalu odstavuje a to docela brzy. Ale v noci a ráno kojení pořád vyžaduje, takže snad neskončíme brzy na suchu :?
Asi jsem neporadila, ale takhle to vypadá u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
17.1.06 08:50

Krystino mela jsem ten samy problem, taky se mi kase nikam nevesla a mela jsem pocit, ze vsechny deti musi kasi :lol: Podle doktorky kase nutna neni, je to jen jakesi plnivo brisek takze pokud mas normalne vazici mimi, na kasi se vykasli. Lepsi nez aby blinkalo. Ja kasi dala jen parkrat instantni na dovolene, takova detska verze rychlych spaget s kecupem :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
17.1.06 09:06

Taky si myslím,že kaše není vůbec nutná.
Kdesi jsem četla,že normálně vážícímu dítěti stačí do roka na večeři MM nebo UM,takže bych klidně kojila a na kaši se vykašlala.
Já jsem začala dávat příkrmy o měsíc dřív,kojila jsem pořád po 2 hod a s péčí o starší holčičku už mě to dost vyčerpávalo.
Teď ráno a dopoledne kojím,v poledne dávám polévky+občas už maso,odpoledne jsem začala dávat ovoce a večer a v noci kojím.Kojím i po obědě a svačince,aby měla malá dostatek tekutin a aby se mi neutlumila laktace.Takhle bych to chtěla praktikovat určitě do 7 m,pak možná dopoledne zařadím jogurt,ale kojit přes den bych ještě nějakou dobu chtěla.
Pajo,taky mám strach,aby se mi malá neodstavila,z prsu není nějak odvázaná,lžička se jí líbí mnohem víc.Proto chci kojit i po jídle na žízeň.
A kaše přijdou na řadu až budu mít pocit,že MM večer nebude stačit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
17.1.06 09:15

Díky za odpovědi:) Taky si myslím, že kaše je spíš jen na zaplácnutí, výživná hodnota asi není nic moc. Navíc si myslím, že tou instantní kukuřičnou či rýžovou můžu zahustit zas jiné pokrmy, takže živiny z toho může mít např. v zeleninové kaši. Fakt počkám, až bude starší a bude mít vic hlad, zatím chce před spaním a v noci a hned po ránu jen prso, přes den ani tak ne. Navíc po té kaši se mu hůř kaká, raději bych mu dvakrát denně dala místo toho zeleninu. Přibírá taky naprosto normálně, „tabulkově“, takže asi na to zatím kašlu:)
Dík. K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
17.1.06 09:24

Kristain,
ještě jsem se chtěla zeptat,jakou zeleninovou kaši dáváš.Nevím,jestli tím myslíš normálně povařenou zeleninu,kterou rozmixuješ,nebo kupovanou instatní kaši od Sunarky.
Já jsem na tu Sunarku už mrkala,mají asi 3-4 druhy,ale nevím,nevím…Starší dcerka ji nechtěla vůbec pozřít,ale ona byla a je mizerný jedlík.Zato Andrejka hezky baští,tak by jí to třeba taky šmakovalo.
Dík za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
17.1.06 09:40

Hani, myslím tím domácí čerstvou povařenou mixovanou zeleninu:) různého složení, občas s masem. skleničky skoro vůbec nedávám…To mu chutná, a dobře to tráví. Zbaští i 200ml a neblinká…:)
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
985
17.1.06 09:54

Hani, já taky zkoušela malýho „dopíjet“ po jídle, ale on prostě nechce. Nepřinutím ho k tomu, to je jasný, takže to zkusím, neuspěju, tak toho nechám. Budu doufat, že mlíko vydrží aspoň na ty noci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
17.1.06 10:33

Ahoj holky,
osobne si myslim a mam to i potvrzene praxi, ze kase nejsou vubec potreba.
Mivala jsem je sice v zaloze, ale spis pro pripad, kdy jsme z nejakeho duvodu nestihali nebo nejedli obed. Na veceri nam dlouhou dobu stacilo kojeni, zhruba od tricvrte roku normalne vecerime - bud jogurt, ovoce nebo i pecivo. Kase mi osobne prijdou zbytecne drahe a pro kojene dite nijak zvlast prinosne - ale je to pouze muj nazor, ktery vychazi z toho, ze obe holky maji dostatek mleka ode mne. Kdybych nekojila, asi bych vecerni kase uvitala jako vitany zdroj UM.
Objevila jsem vybornou vec - pohankove, ryzove a jahlove instatni vlocky - jen se pridaji do mixovane zeleniny nebo do mleka a necha se odstat a vznikne vyborna kase - obe moje holky je miluji.

Pajo, co se tyce piti kojeneho miminka po jidle - je to boj. Pepi prikrmuji uz pres mesic, ke kazdemu prikrmu ji davam hrnecek s cajem a teprve ted si obcas cucne a uz dvakrat mi dokonce vypila 50 ml caje - hura!!!! S Adlou to trvalo mnohem, mnohem dele, tu jsem ucila pit ctvrt roku. Ale neboj, ony se to nauci :)

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
17.1.06 11:15

Kristy, taky jsem to už řešila i u nás v deníčku, ptala jsem se na to posledně dr. a ta mi taky říkala, že kaše vůbec nejsou nutné. Ani jedné ze tří dcer je nedávala:-)
Matýsek má sice přes den už trochu horší kojo, ale v npci v pohodě a ranní a večerní dávka taky, takže takhle se to budu snažit udržet, dokud bude mít zájem.
Když mu nabízím prso mimo „jídelní hodiny“, nechce, tak zkouším čajík, ale úspěch nevalný.
Za měsíc máme poradnu, tak se chystám ještě vyzpovídat dr., co pak místo kaší.
Pa Linda a Mates

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
18.1.06 21:18

Kaše se nemusí

Ahojky, já malému kaši vůbec nedávala. Má jen UM, ovocné příkrmy a maso-zeleninové příkrmy. Kaši ne a stačí mu to. Podle mně záleží na tobě a na mimi:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
19.1.06 09:23

Pajo,
jen jsem se chtěla zeptat,co všechno už tvůj mrňousek baští,že přes den nekojíš.
Já zatím dávám oběd a sváču,jinak je kojo a takhle bych to chtěla praktikovat do 7 měsíců,pak zkusím jako dopolední svačinku zařadit jogurt.

Kristain,naše malá taky hezky baští,moc nechtěla domácí jídlo,asi jí vadily ty kousky,tyčovým mixérem dohladka nejde rozmixovat,aspoň tím naším,ale ono je to i lepší.Jenže ona chtěla super hladké kašičky.Naštěstí si už trochu zvykla,dávám jí půlku 150 g skleničky a doplním domácí polévkou a takhle baští,ale už mi snědla(konečně!)i celou porci domácího blivajzku.Sbaští i 200 g,otevírá zobáček a já se raduju,pže Klárka mi takovou porci nesnědla snad ani na roce.

Lesi,zkusím mrknout po těch bezlepkových vločkách,třeba by to pomohlo se zácpou,i když už se to lepší,ťu,ťuk.Lepek chci dávat až od 8 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
19.1.06 09:36

:) Díky holky:)

Mě totiž ty instantí dětské kaše ochucené připadají za a) hnusné, b) drahé. Ty ze zdravé výživy jsou levné, přesto prostě mu působí v bříšku jak beton:( Pár dní jsem je nedala a včera jsem udělala to, že jsem mu k večeři udělala mrkvičku a zahustila právě trochou toho Otesánka (rýžovo-kukuřičný). Takže vlastně na bázi těch instantních vloček. Když má zeleninu dvakrát denně, tak nezvrací, je to asi lépe stravitelné. Mám ještě kaši rýžovo-pohankovou a zkusím sehnat ty vločky jáhlové, at má víc chutí.
Jen mám starch, abych ho zas nepředávkovala když mu budu dávat dvbakrát denně zeleninu? Já ji téměř pořád vařím doma čerstvou, jenže co ted v zimě-jedem v bramborech, mrkvi, červené řepě a růžičkové kapustě. Ještě chci zkusit květák. Mražený hrášek a kukuřici moc dávat nechci…:(
Anebo zkusím večer povařit jablko a to zahustit tou kaší…no nevím. Sakrřa zdá se mi to jaksi složité, furt bádám nad jídelníčkem pro mrně:))

K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
19.1.06 13:06

Kristain,
pokud by ti to pomohlo, zkusila bych ti napsat, co varim Pepi. Je o neco mladsi, ale zacinali jsme s prikrmy drive, takze bych rekla, ze jsou na tom nase deti stejne. Co ty na to? Mela by jsi alespon nejakou inspiraci.
Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
19.1.06 13:38

Kaše

Ahojka,

já si myslím, že záleží jen na dítěti. Já řeba kaše dávám od 6-ti měsíců a to vždy na večeři a žádné problémy Vojtíšek nemá. Je to pro něj lehce stravitelné a krásně se mu pak spinká:-)

Jen jsme museli vyzkoušet, které mu chutnají:-)
Bledulka a Vojtíšek téměř 15m

""http://www.rodice.cz/metrik/309.png:http://www.rodice.cz/metrik/309.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama