Kaše v lahvi

21
21.9.20 09:36

Kaše v lahvi

Ahoj holky, chci dát malýmu kaši z láhve na noc, ale moc si nevím rady s poměrem, ani s tím jestli dát mléčnou nebo nemlecnou :) chápu správně, že tu nemlecnou pridán do um na zahuštění toho mléka? A v jakém poměru? Malému dělám 210 + 7 odmerek a vůbec nevím jestli udělat mléka méně a přidat kaši nebo jen třeba dvě odmerky nahradit kaši :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1423
21.9.20 09:48

Je to jednoduche. Dam vlaznou vodu do lahve a prisypavam mlecnou kasi do pozadovane konzistence(prubezne micham). Te vody dam podle velikosti lahve nebo podle toho, kolik te kase chci. Mela jsem na to zvlastni lahev a udelala jsem do ni vetsi dirku, aby ta kase tekla tak akorat. U nemlecne kase udelam mleko do lahve a prisypavam nemlecnou kasi do te spravne konzistence, ale jsou to uz 2 kroky, tak je to trochu slozitejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13892
21.9.20 10:01

Jenom dotaz-ale proč kaši z lahve? Proč nedáš jídlo lžičkou? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
21.9.20 10:08

@unuděná čekala jsem tuhle otázku :) no na flašku je zvyklej, a chci mu ji dát večer před spaním (zkusit dát, pořád přemýšlím). Chci vyzkoušet jestli po ní nebude líp spát, vim že to může mít i úplně opačný efekt. Se lžičkou pořád trošku bojujeme, takže by to měl do půlnoci a najedeny by stejně nebyl :) Časem plánují dávat kaše ke snídani a ty bych dávala samozřejmě lzickou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13892
21.9.20 10:20

@Zelenacek Aha, jasně. No tak normálně nařeď to mléko do požadované konzistence. Jen pak nezapomeňte vyšistit zuby, jestli nějaké má-kaše jsou obvykle dost sladké. Proto jsem se ptala na tu lahev - spousta maminek to mimču šoupne do postýlky na usnutí, což je podle mě to nejhorší, co může pro zuby miminka udělat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13399
21.9.20 10:36

Já jsem tedy zastánce kaše v dopolendách hodinách a už vůbec ne z lahve..jídlo patří na talíř.. :nevim: No, nezapomeň pak vyčistit zuby.
Jinak proč ne kaši večer, je plná sacharidů a někdy může být těžká, hůř se tráví a dítě může mít neklidný spánek, případně zvracení. Samozřejmě každé dítě je jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
21.9.20 10:39

@lucynka25 děkuju za info ;) jak jsme psala, chci to zkusit na klidnější noc. Buď fungovat bude nebo nebude :) Když bude vyspime se lépe oba, když nebude nevidím v tom žádnou tragédii :) časem chci kaši dávat ke snídani a samozřejmě lzickou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
707
21.9.20 10:50

@lucynka25 tak to mas jako u dospeleho, taky se nedoporucuje jist na noc, ale treba ja kdyz se najim jeste okolo osme/devate/desate poradny jidlo tak spim jak spalek, pze proste nemam v noci hlad. Za zkousku nic neda a kdyz to bude ok a dite bude v noci lip spat s plnym zaludkem tak proc ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13399
21.9.20 11:13

@Zelenacek vyzkoušej, mě třeba (moje první dítě) 3× zvracela, než mi došlo a hlavně než jsem si načetla, že je to z kaše :roll: Takže už jsem jí nedávala na noc. Ale ona byla celkově blinkací :roll: Dneska je holkám 3 a 6 a někdy kaši chtějí na večeři a už je to v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1423
21.9.20 11:30

Jinak ja jsem davala kasi lahvi vecer a deti spaly krasne. Lzickou mely vsechna ostatni jidla, tak proc si to vecer trochu neulehcit. Navic, kdyz je kase tak naredena, ze tece z lahve, tak neni tak tezka na noc, alespon jsem mela ten pocit. Zuby jsem po tom samo cistila. Taky se uz vykoupane dite tou kasi neumaze :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
29.9.20 11:26

Já dávala taky kaši na večer, ale dávala jsem Kozí, protože je lépe stravitelná a netlačilo jí bříško. Poměr ti přesně neřeknu, dala jsem vody kolik jsem chtěla a jen přisypávala kaši do požadované konzistence. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama