Kašel z rýmy

335
26.5.16 08:59

Kašel z rýmy

Zdravím,

dcera (3 roky) má slušnou rýmu a noci prokašle.
U doktorky jsme byly, ale nic nenašla, má dlouhodobou rýmu… kašle kvůli tomu, že jí hleny tečou do krku.
Postýlka je podložená atd., pro to jsme udělali asi vše.

Pokud nejde vyloženě o průdušky, co jí můžu dát na zklidnění, když jde víceméně o kašel z podrážděného krku? Ať se může klidně vyspinkat…

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

463
26.5.16 09:09

@Fircon S tímhle bojujeme už několik let a bohužel nic moc nepomáhá. Spíš než kapky a sirupy proti kašli nám doktor radil nasivin a jiné kapky do nosu, pravidelně proplachovat nos slanou vodou(nebo vincentkou), ale to není hned účinné, když měl opravdu velké dávivé záchvaty kašle a moc nenaspal(přes den byl unavený), tak jsme mohli prothazin(ale jen výjimečně, dlouhodobě je to svinstvo), jinak se tím obdobím prostě musel prokašlat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
736
26.5.16 09:18

Máme pravidelně při rýmě. Dávám Sinecod sirup, i když vím, že kašel je od hlenů v krku. Ale tak nějak to funguje. Dokud nebude sama pořádně (!) smrkat, tak se jí to bude stávat. Jo a kapat samozřejmě do nosu Nasivin (nebo něco podobného).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
26.5.16 09:26

Sama smrkat dokáže.
Dostala od Mudry do nosu boradrenalinové kapky, s těmi ale dnes už končíme.
A bohužel - já mám asi to stejné :-(
Akorát mi z nosu neteče tolik a záchvat kašle mám spíš přes den…

prothazin ne - dostala ho před půl rokem při laryngitidě a už jí ho nikdy nedám, měla doslova reakci jak prase :-( Nedoporučuju nikomu, radši fenistil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
358
26.5.16 09:39

Na rýmu dceři dobře zabírá Sinupret. Někdy trvá než zabere, ale nakonec se nos pročistí, hleny odejdou.
Na zklidnění v noci (krom Prothazinu) Dithiaden, jednou nám zabral i homeo Drosetux.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
26.5.16 11:23

Dcera má stejný problém. Dlouhodobá rýma a v noci kašle. DR. mi doporučila fenistil ale jen 3 dny jsem jí ho mohla dávat. Fakt to zabralo ALE jen na týden. Teď zase kašle. Můžu jí ho zase dát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1399
26.5.16 12:43

Momentálně jsme na tom stejně, dcera 20 měsíců, od soboty rýma, od včera ze spaní kašle. Na radu doktorky dávám ten fenistil, někdy to zabere, někdy ne. Ono i záleží, jak spí. Když usne na zádech tak prostě kašle hodně, když se ze spaní otočí na břicho, tak je klid. U nás to naštěstí trvá tak tři noci a pak je klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.19 18:51

Jak na kašel od rýmy? Syn trpí na zadní rýmu. Nikdy nic nevysmrka, ale má od ní pravidelně velký chrchlak. Aktuálně zase kašle 12 hodin a ničím mu nejsem schopná ulevit. Už i zvracel. Zkoušeli jsme Fenistil, Dithiaden, Protazin. Inhalujeme.

• Nahlásit
  • Citovat
62712
31.3.19 18:54

Sinupret, ten tu rymu uvolnuje.
Jinak v noci spat v polosede a pred spanim Nasivin do nosu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16960
31.3.19 18:55

Kolik mu je?? Odsavacku jste zkoušeli?? To co píšeš je spíš na alergii než na rýmu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13859
31.3.19 18:55

jak je starý? Co zkusit sinupret? Je to na uvolňování rýmy z dutin. Dělají se kapky a tabletky. A myslím, že někde jsem četla i fígl na odsávání zadní rýmy odsávačkou na vysavač.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.19 19:05

Je mu skoro 5. Odsavame, ale nic neodsajeme.
@Kriss Tina to je školka. Když není ve školce, tak i měsíc nekasle. Teď byl ve školce 3 dny a takto to dopadlo.
@blumen spí v polosedě, má otevřené okno nad hlavou.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.3.19 19:05

@nozu Sinupret dáváme, nepřijde mi, že by měl efekt.

• Nahlásit
  • Citovat
9345
31.3.19 19:09

Sinupret je potřeba brát 4× denně a aspoň tři dny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.19 19:12

@AnastazieB Sinupret měl už několikrát. Nikdy dřív jsem nepozorovala efekt. On na podobné kašle 2× do měsíce. Je 3 dny ve školce, pak se 10 dní léčí a zase 3 dny ve školce..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama