Kde bydlet - Ostrava nebo Brno

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7.7.22 09:09

Kde bydlet - Ostrava nebo Brno

Hezky den,

cely zivot jsem zil v moravskoslezskem kraji. Z toho asi 5 let v Ostrave. Pak jsem se prestehoval s zenou do Brna kde jsme zili asi 8 let a narodila se nam tam dcera ktera ma nyni 4 roky (vse po konzultaci s doktory ze to bude udajne OK). S zenou se mozna budeme po vzajemne dohode rozvadet z duvodu psychickych problemu ktere ma (porucha osobnosti). Ma to obrovsky vliv na dceru kdy doma jsou konflikty atd. a take manzelku ruzna zatez znovu a znovu (3 hospitalizace na psychiatrii behem 6 let - pokus o sebevrazdu, psychoza, psychoza) dostava na psychicke dno (relaps). Proto mozna pro ni bude lepsi klid. Manzelka by bydlela pravdepodobne u otce v Ostrave. No a ja resim jestli se mam taky presouvat do Ostravy aby mala byla blize matce. Znamenalo by to pro me zmenu prace, stehovani, prodeje bytu, koupe novych bytu atd. Navic osobne mi k srdci vice prirostlo Brno, mam tam praci a zda se mi ze to je mnohem lepsi prostredi pro nasi dceru. Nevim jak to rozhodnout. Zustali byste v Brne nebo byste se proste rozvedli a pak byste se stehovali za byvalou manzelkou do Ostravy aby mala byla blize matce? Co je lepsi? Jak byste se rozhodli? Dite budu mit v peci ja.

Příspěvek upraven 07.07.22 v 10:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1664
7.7.22 09:38

Zůstala bych v Brně (taky tu žiju), do Ostravy po dálnici to není daleko. Jsem taky h moravskoslezského kraje, už bych se tam ale nevrátila.
Podle mě je to ideální situace - nebude úplně daleko, ale nebude ani úplně blízko…
A BRNO JE TOP!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60046
7.7.22 09:46

Nevím, jak bych to řešila. Vzhledem k tomu, že ta tvá budoucí ex je psych. nemocná. Tak bych pravděpodobně volila variantu, abych šla blíž k dítěti. Když bude mít ex akutní problém. Tak se s ní domluvit, že ji pomůžeš tím, že si dceru vezmeš k sobě na den, dva, než ji třeba nějaký záchvat přejde. Ale záleží na práci. Jestli jsi schopný tam najít solidní práci.
Tohle vše si musíš sám promyslet a srovnat. Brno může být TOP, ale dítě by mělo přednost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6577
7.7.22 09:50
@Kelsey píše:
Nevím, jak bych to řešila. Vzhledem k tomu, že ta tvá budoucí ex je psych. nemocná. Tak bych pravděpodobně volila variantu, abych šla blíž k dítěti. Když bude mít ex akutní problém. Tak se s ní domluvit, že ji pomůžeš tím, že si dceru vezmeš k sobě na den, dva, než ji třeba nějaký záchvat přejde. Ale záleží na práci. Jestli jsi schopný tam najít solidní práci.
Tohle vše si musíš sám promyslet a srovnat. Brno může být TOP, ale dítě by mělo přednost.

Podle zakladatele bude mít dítě on, exmanželka asi není schopna se starat o malé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6577
7.7.22 09:51

Zůstala bych v Brně, pro dítě je tam lepší ovzduší a za exmanželkou můžeš dceru vozit, není to tak daleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1547
7.7.22 09:52

Pochopila jsem, ze pocitas, ze budes mit dceru ve vyhradni peci.
Kdyby byla v peci matky v Ostrave, prestehovala bych se tam, ale kdyz budes mit dceru v peci, zustala bych v Brne. Taky mi prijde lepsi nez Ostrava.
Dedecek se asi nemuze prestehovat do Brna, co? Aby mohla pozdeji dcera sama chodit k dedovi a mame.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60046
7.7.22 09:54
@jannina1 píše:
Podle zakladatele bude mít dítě on, exmanželka asi není schopna se starat o malé dítě.

No i tak. Když poveze dítě matce. Tak on bude pokaždé platit hotel a čekat tam, než si vyzvedne dceru? Nebo v pátek pojede na otočku Brno - Ostrava a v neděli to samé? Prostě tak i tak by pendlování byla divočina :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
695
7.7.22 09:56

Je skvele, ze premyslis o tom, co je dobre hlavne pro dite. Jaky ma dite vztah s matkou? Jak planujete rozdeleni pece o dceru po rozvodu? Budete zvladat pravidelne dojizdeni? Jak budes zvladat peci o dite sam z hlediska prace (pravidelna pracovni doba?), pripadne mas nekde svoje rodice (nejen moznost hlidani ditete pri nemoci, ale i tvoje pece o ne do budoucna…), najdes lehce adekvatni pracovni uplatneni i v Ostrave?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37347
7.7.22 09:59

Přikláním se k variantě zůstat s dítětem v Brně. Žije se tam dobře.
Až se bývalá vyléčí, může si najít partnera a bude se stěhovat zase jinam. To bys zase šel za ní za cenu změny bydlení, práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
7.7.22 10:21

Zůstala bych v Brně. Už takto pro dítě bude náročné zpracovat, že rodiče nebudou spolu. Kdyby přišlo i o své prostředí, kamarády apod.tak by to bylo mnohem těžší. Za matkou může jezdit nebo matka za dítětem. Což bych se předem s matkou domluvila.Ale předem to určit bude asi těžké, bude se to nejspíš odvíjet od jejího stavu.Ale myslím, že alespoň jednou týdně by to šlo, maximálně by byla jen s dědou, kdyby byla matka zase hospitalizvaná. A ten je taky důležitý. Já být v takové situaci a mít dítě, které ještě nechodí do školy, tak bych to udělala tak, že jeden týden by tam dítě bylo v pátek od rána do večera(buď bych ho odvezla nebo by si pro něj přijel třeba děda, pokud by matka nebyla schopná a víkend by si s dítětem mohl naplánovat otec) a druhý tyden by tam bylo na víkend a takto bych to střídala, aby dítě viděla matka minimálně jednou za týden(v případě prvního týdne),ale aby si mohli udělat i program od pátku do neděle v případě druhého týdne. A nebránila bych dítěti mluvit s matkou po telefonu, přes skype apod…Ač je matka ve stavu v jakém je, pro dítě je důležitá a pokud dědu nedrží v Ostravě třeba práce, bylo by ideální, aby se přestěhoval do Brna a viděli se tak více(vyzvedli i s matkou dítě ze školky a šli spolu třeba na hřiště a pak odvedli domu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16130
7.7.22 10:39
@Kelsey píše:
No i tak. Když poveze dítě matce. Tak on bude pokaždé platit hotel a čekat tam, než si vyzvedne dceru? Nebo v pátek pojede na otočku Brno - Ostrava a v neděli to samé? Prostě tak i tak by pendlování byla divočina :nevim:.

Ale stěhovat se bude matka, takže to bude její problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
7.7.22 11:09
@JancaS84 píše:
Ale stěhovat se bude matka, takže to bude její problém.

No taky jsem pro to, aby si to řešil ten, kdo se stěhuje. Ale v tomto případě si nejsem jistá, zda jí to zdravotní stav dovolí. Ale mohlo by to jít přes dědu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
7.7.22 15:43

Předem říkám, že v Ostravě jsem několikrát byla a určitě je to fajn město a lidé. Ale statistiky mluví neúprosně, je velká pravděpodobnost výskytu třeba astmatu a podobně, vysoké procento lidí v exekuci a hodně odtam prchají vzdělaní.
Takže i když by bylo fajn, aby to máma měla blízko, zůstala bych v Brně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1318
7.7.22 21:02

@Suelinda prý Brno je top :mrgreen: tak to je dobrý vtip :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu