Reklamace záloh v bytě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.7.22 13:06

Reklamace záloh v bytě

Dobrý den,
jakou formou podat námitku proti vyúčtování záloh v bytě? Je to možné i eḿailem?
Dočetla jsem se, že písemnou formou, ale jestli je i e-mail písemná forma, jsem už nikde nezjistila.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27506
5.7.22 13:19

Komu to chceš dávat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 13:34
@Janli píše:
Komu to chceš dávat?

Dobrá připomínka. Chci ji dát majitelce bytu. Vyúčtování sice dodala, ale není jasné, jak k výpočtům došla. Tudíž bych chtěla vidět podklady k vyúčtování. I když mám přeplatek.

• Citovat
  • Nahlásit
27506
5.7.22 14:15
@Anonymní píše:
Dobrá připomínka. Chci ji dát majitelce bytu. Vyúčtování sice dodala, ale není jasné, jak k výpočtům došla. Tudíž bych chtěla vidět podklady k vyúčtování. I když mám přeplatek.

To ale není reklamace. Ty si jen vyžádáš originál faktur energií.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1111
5.7.22 14:42

Ale podle zákona zákona č. 67/2013 Sb., § 8 to má být písemně. Takže když se jí majitel bude cukat, že mail není písemné vyžádání?
Já jsem si třeba se všemi majiteli psala email a nikdy to nebyl problém, poslali mi to přílohou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3395
5.7.22 16:44

Poslala bych mail, když nebude reagovat, tak písemnou žádost přímo do jejích rukou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
5.7.22 21:28

Je možné, že máte i ve smlouvě uvedeno, jakou formu doručování uznáváte za platnou.

Dělat vyúčtování je otrava a spousta pronajímatelů to může pokazit. Dost pochybuji, že se vás snaží nějak natáhnout (i když všechno je možné).

Takže spíš záleží, jak spolu normálně komunikujete - např. pokud si voláte, tak zavolejte. Pokud si píšete maily, tak napište mail a normálně požádejte, jestli by vám mohl zaslat veškeré podklady, ze kterých vycházel.

Písemnou formou (dopisem do vlastních rukou) bych to řešil až v případě, kdyby pronajímatel nekomunikoval, nebo kdybyste měli nějaké vážné podezření.

Ale to je jen můj názor, z pohledu pronajímatele. Kdyby mě nájemníci nějak obviňovali, že se je snažím natáhnout na energiích, tak asi vyletím z kůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
1.8.22 09:42
@Anonymní píše: "… jakou formou podat námitku proti vyúčtování záloh v bytě? Je to možné i eḿailem?

Jezusmankote, to je takový problém podívat se do nájemní smlouvy, zda je tam uveden email pronajímatele a zda je možné obracet se na něj emailem??? Uvědom si, že pokud nebyla výslovně ve smlouvě dohodnuta emailová komunikace, tak jediný 100% jistý způsob je klasický dopis s doručenkou. Ten email použij zároveň taky, pro jistotu, ale nelze spoléhat jen na email.

Napřed zřejmě půjde žádost o nahlížení do podkladů k vyúčtování, a pak má příjemce služeb 30 dnů na podání námitky k vyúčtování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.8.22 16:15

@Tala20 Výslovně to ve smlouvě uvedeno není, ale běžně spolu komunikujeme emailem a vyúčtování jsem obdržela také emailem.
Nicméně už měsíc se mi k žádosti nevyjádřila, takže asi mi nezbývá, než ji vyzvat písemně.
Co se týká písemné komunikace, vyhledávala jsem info na internetu a někdy je emailová komunikace braná jako písemná, v některých případech není. Takže není zcela samozřejmé říct, že emailem to nelze.
Na druhou stranu, předtím jsem nikdy neměla problém cokoliv řešit emailem v případech, kdy nebylo výslovně zákonem dané, že musí jít o písemnou žádost. Až u této majitelky ta komunikace nefunguje.

• Citovat
  • Nahlásit
154
8.8.22 14:30
@Anonymní píše: Takže není zcela samozřejmé říct, že emailem to nelze.

Ale v mém textu nic takového není! Doporučuji číst co bylo napsáno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat