Kdo platí poplatek za psa?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
28.12.15 10:34

kdo platí poplatek za psa?

Ahoj, mám takový dotaz. když mi bylo 15 tak jsem dostala psa.. zařizovala jsem mu čip a přihlašovala ho na úřad. takže jsem jako majitelka. Teď mi vrtá hlavou jakto že jsem to tam mohla podepisovat když mi nebylo 18.. No, doma už dávno nebydlím a pes tam zůstal s rodiči. jenže oni za něj asi neplatí poplatky. takže ted mě docela trápí jestli z toho budu mít problém já nebo máma. ta je totiž uvedená v národním registru majitelů (očipování). Poradí někdo??

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67592
28.12.15 10:38

Ta, která je uvedena jako majitelka - tudíž dle čipu matka. Pokud neplatí, její problém :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5406
28.12.15 10:38

Platí to ten, na koho je pejsek vedený..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.15 10:41

Mám jeden papír z úřadu kde jsem vedená jako majitelka já. ale pak mám ještě jeden ten z úřadu registrů a tam je vedená máma.. tak nevím. prostě by mě zajímalo jestli mě můžou stíhat když mi bylo jen 15..

• Citovat
  • Nahlásit
3761
28.12.15 10:47

Já myslím, že maminka - rozhoduje na koho je ten čip, když by se pes ztratil a našli ho policajti, tak taky ho odvedou podle čipu mamince
tak si to vyzjisti na úřadě, event. všechno doplať a vašim dávej peníze na poplatky, když se ti o něho starají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1980
28.12.15 10:52

Za psa platí jeho držitel v místě trvalého pobytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2500
28.12.15 10:54

Doufam ze nevadi, ze se vetru…Myslite, ze je mozne prevect na urade psa z rodicu na me? Psa sme porizavali, kdyz by nebylo osmnact, a tak si ho napsal tata. Ale ted uz bych ho chtela mit napsaneho ja :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3761
28.12.15 10:55

@Bomer no určitě, myslím, že na úřadě z tebe budou nadšení, na tohle totiž lidi většinou prdí - na nějaké přepisování, ale poplatky budeš teď platit ty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2500
28.12.15 10:58

@Conulka diky :) ono pes je napsany teprve rok, tak tam neni tak dlouho :D ale rikala sem si, ze kdyz pujde stejne jednou se mnou, tak at je vsechno OK :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2463
28.12.15 11:03

A me by zajímalo jestli se to zpetne nejak dohledava ci kontroluje? to asi není realne, ze? spousta pejsku zemre ci se ztrati, to asi lidi hned nehlasi na registru jestli vůbec. a tipuji, ze spousta psu není prihlasena vůbec, kdo by to jak kontroloval? a ja se priznam, ze taky nemame :oops: před necelými dvěma lety jsme se prestehovali, tam odhlasili, pac nas na urade znali, tak vedeli. ale tady me to nejak netrklo, vyrizovalo se tolik uradu, trv. pobyty, obcanky, ridicaky, dve deti do toho, vůbec jsem si nevzpomněla az ted :zed: nejde mi o ty peníze, poplatek nebude velky, jsme na vesnici, kdyztak ten lonsky rok proste doplatíme. ale spis jestli se tim fakt někdo zabyva?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.15 11:08

@peta81 asi tak :-) zatím mě nikdy nikdo nepsal že mám něco zaplatit nebo že někde dlužím.. a už je to 10 let..

• Citovat
  • Nahlásit
3761
28.12.15 11:18

@peta81 tak na vesnici se to asi až tak moc neřeší, ikdyž asi jak kde

my třeba bydlíme v Brně a tady bych si to netroufla, zaprvé je tady poplatek za psa 1500/rok a to kdybych neplatila 10let a pak by to po mě někdo zpětně chtěl, tak bych se asi pěkně kroutila 8o a hlavně tady stačí aby člověk jednou nesebral hov. o a už tě nějakej aktivista nahlásí, takže by se klidně mohlo stát, že tímto stylem by na vás na úřadě ptali jak to, že nejsou zaplacené poplatky
taky tady máme dost aktivní policajty a už jsem viděla jak zastavují pejskaře a třeba napomínají když chcete pustit psa a nemáte náhubek a jiný vysírky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11439
28.12.15 11:28

Musí někam posílat složenku :think: Já mám psy přihlášené na babi a normálně jí chodí každoročně složenka, kterou platím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2463
28.12.15 11:34

@Conulka ve vetsich mestech se to urcite hlida vic. ale ze by po tobe někdo sel, ze nemas zaplaceno, no nevim :nevim: muzes ho prece nekomu zrovna hlidat nebo je spousta vymluv. jedine, ze by te fakt někdo udal :roll:
když jsme si psa poridili, bydleli jsme v praze. bylo to na palici, behat za stenetem, sbírat každý bobek. bydleli jsme hned u velkého parku, mysleli jsme, jak bude fajn na venceni. brzy tam zakazali volne behani psu, takze chudak nas labrador uvazan na voditku, super prochazka. tak jsme se odstehovali na kraj prahy, tam uz byly louky, lesy, pole, koupani…nadhera. ted jsme na vesnici uplne a nase jedenactileta kráska tu radi jak posuk :lol:
omluva zakl, trochu ot :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3761
28.12.15 11:38

@peta81 ale jooo lidi jsou hnusní, takový aktivní senioři třeba…, my bydlíme na kraji Brna u brněnský přehrady, takže naše princezna se tady taky vyřádí, ale bydlíme v paneláku 4 roky a 4roky máme psa, takže že ho jen někomu hlídám by asi neprošlo

ale na vesnici to asi nebude takový drama :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat