Kdo právě teď dělá autoškolu? Sem :-)

3704
5.4.16 09:15

Kdo právě teď dělá autoškolu? Sem :-)

Ahoj holky, kdo právě teď dělá autoškolu? Jaké máte pocity? Bojíte se jako já? :lol: Pojďtě poklábosit :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

protection
5.4.16 09:20

@Callipo90 Autoškulu už mám hotovu, měla jsem pocity asi jako ty. Ale držím ti palce a hlavně klid :-)

• Nahlásit
  • Citovat
3704
5.4.16 09:26
@protection píše:
@Callipo90 Autoškulu už mám hotovu, měla jsem pocity asi jako ty. Ale držím ti palce a hlavně klid :-)

Tento týden mám první jízdy, mám pocit, že to auto v životě nemůžu rozjet. Vím, že se bojím asi zbytečně, že to zvládlo spoustu lidí, ale nemáš třeba nějak trik, který ti pomohl? :) Už jsi asi zkušená řidička, že? :-) Nebo jak dlouho řídíš? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22812
5.4.16 09:38

Já mám za sebou autoškolu, hecla jsem se v 32 a od září chodila na přednášky a od listopadu do ledna jsem měla jízdy. Pak jsem si ještě dokupovala, na náš provoz je jich málo. Teď mám po druhé zkoušce, budu ji dělat potřetí. Tady je to běžné, a i v jiných městech, že to lidi dělají na 4×,6×, dokud to není 100% nedají. Takže si ještě dokupuju jízdy před dalším pokusem.
Taky jsem myslela že to nerozjedu, tak od 8-10 jízdy jezdim a řeším sama, ale je toho hodně, všechno pozorovat, vyhodnocovat, ovládat auto. U mě je to boj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
protection
5.4.16 09:39

@Callipo90 Řídím 4 roky :-). No co mi pomohlo, to že jsem si vybrala dobrou autoškolu, kde byl starší pán velice trpělivý, ale také to, že tatka i přítel se mnou jeli za ves na cestu a tam jsem se s nima třeba celý den učila rozjíždět řadit atd.. Ale co je nejdůležítější, až to všechno uděláš, jako že určitě uděláš :-) tak nepřestat jezdit, ale sednout za volant a nebát se :-) Určitě nejdřív třeba s někým když si nebudeš jistá, ale hlavně nepřestat :-)

Jo ještě přidám, udělala jsem jí napodruhé :-). Při první zkoušce jsem byla vystresovaná a vjela do jednosměrky, vůbec mě to nenapadlo, řekl tady odboč, tak jsem tam odbočila. Při druhý už jsem byla víc v klidu. Takže když to neuděláš na poprvé svět se nezhroutí. :-)

Prvních tak 5 jízd byl boj jak pro mě, tak pro něj :-). Prošel si tím každej :-)

• Nahlásit
  • Citovat
protection
5.4.16 09:42

@andelka83 Zvykneš si :-)

• Nahlásit
  • Citovat
10590
5.4.16 09:44

Ja zacla chodit v lednu, minuly tyden jsem mela zkousky a jizdy jsem neudelala, ve ctvrtek se budeme domlouvat co dal, nemam zrovna klidneho instruktora a to je pro me problem, jsem z nej za ty jizdy silene vynervovana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
5.4.16 09:46
@protection píše:
@Callipo90 Řídím 4 roky :-). No co mi pomohlo, to že jsem si vybrala dobrou autoškolu, kde byl starší pán velice trpělivý, ale také to, že tatka i přítel se mnou jeli za ves na cestu a tam jsem se s nima třeba celý den učila rozjíždět řadit atd.. Ale co je nejdůležítější, až to všechno uděláš, jako že určitě uděláš :-) tak nepřestat jezdit, ale sednout za volant a nebát se :-) Určitě nejdřív třeba s někým když si nebudeš jistá, ale hlavně nepřestat :-)

Jo ještě přidám, udělala jsem jí napodruhé :-). Při první zkoušce jsem byla vystresovaná a vjela do jednosměrky, vůbec mě to nenapadlo, řekl tady odboč, tak jsem tam odbočila. Při druhý už jsem byla víc v klidu. Takže když to neuděláš na poprvé svět se nezhroutí. :-)

Prvních tak 5 jízd byl boj jak pro mě, tak pro něj :-). Prošel si tím každej :-)

Děkuji za uklidnění… :D jsem stresák, tak doufám, že bude instruktor také trpělivý. Bojím se, že někomu ublížím, tak snad ne :lol: jestli jste z Prahy, tak moc nevylejzejte :lol:… taky poprosím přítele aby se mnou šel chvíli jezdit. Alespoň se rozjíždět. KDyž to dám na podruhé, tak budu ráda :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
5.4.16 09:48
@andelka83 píše:
Já mám za sebou autoškolu, hecla jsem se v 32 a od září chodila na přednášky a od listopadu do ledna jsem měla jízdy. Pak jsem si ještě dokupovala, na náš provoz je jich málo. Teď mám po druhé zkoušce, budu ji dělat potřetí. Tady je to běžné, a i v jiných městech, že to lidi dělají na 4×,6×, dokud to není 100% nedají. Takže si ještě dokupuju jízdy před dalším pokusem.
Taky jsem myslela že to nerozjedu, tak od 8-10 jízdy jezdim a řeším sama, ale je toho hodně, všechno pozorovat, vyhodnocovat, ovládat auto. U mě je to boj.

Musíme se podporovat :D nevím odkud jsi, ale v Praze je to fakt hustý :(… ještě se zeptám… jak často se učíte teorii holky??? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
5.4.16 09:50
@Jindřiš píše:
Ja zacla chodit v lednu, minuly tyden jsem mela zkousky a jizdy jsem neudelala, ve ctvrtek se budeme domlouvat co dal, nemam zrovna klidneho instruktora a to je pro me problem, jsem z nej za ty jizdy silene vynervovana.

A co ho zkusit vyměnit? Nedá se to? Nám řekli, že kdyby byl jakýkoliv problém, tak ať to hned řeknem a vyřeší se to. Takže předpokládám, že pokud by byl problém s instruktorem, tak mi dají jiného nebo něco, protože pořád je to nějakých 10-11 tisíc a platím si částečně i nějakou službu a očekávám jistou trpělivost. Žádný učený z nebe nespadl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22812
5.4.16 09:53

@Callipo90 z Ostravy. Chodila jsem 1× týdně na přednášku, snažila jsem se sledovat provoz každodenně a uvědomovat si ho, teorii jsem zapla když byl čas ( máme DVD), nám před zkouškou dávají ještě jednu otázku, na kontrolky, pneumatiky, kapaliny, povinnou výbavu apod. Na testy jsem se učila průběžně, po večerech jsem si dělala cvičné testy, tak 3-4 obden, obdva.
Přítel mě učil rozjezdy, točit volantem, pak měl úraz ruky a sešlo z toho. Až teď před týdnem jsme začali zas, trénovat parkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22812
5.4.16 09:57

Já platila 7000, ale naskace to dokupovanymi jízdami. 13 povinných je málo. Plus se platí za zkoušku a její opakování.
U nás máme 4 nebo 5 instruktorů, můžeme si vybrat. Jeden mi fakt nesedl, jela jsem s ním asi 4× a stačilo. Druhý měl často plno, ale je super. Třetí trochu laxní, flegmos, ale na psychiku lepší. Ten první sedl možná klukům, ale mně ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
5.4.16 09:58
@andelka83 píše:
Já platila 7000, ale naskace to dokupovanymi jízdami. 13 povinných je málo. Plus se platí za zkoušku a její opakování.
U nás máme 4 nebo 5 instruktorů, můžeme si vybrat. Jeden mi fakt nesedl, jela jsem s ním asi 4× a stačilo. Druhý měl často plno, ale je super. Třetí trochu laxní, flegmos, ale na psychiku lepší. Ten první sedl možná klukům, ale mně ne.

Já myslela, že povinných je 28 ze zákona?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2219
5.4.16 10:00

Ahoj! Já udělala zkoušky 17.3. čekám na řidičák, ale jezdila jsem v libovém autě, které se rozjelo jen na spojku a teď se s tou naší starou herkou neumím ani rozjet :mrgreen: :zed: Na teorii jsem většinou chodila a pamatovala z hodin, pak si párkrát projela ten zákon, pár testů a plný počet :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10590
5.4.16 10:01

@Callipo90 ted o tom vsem hodne premyslim co dal, muj instruktor je zaroven majitel a manzeluv znamy, on vylitne a pak rekne vklidu jedeme dal, ale to já ten klid uz nejak tezko hledam, protoze se to od prvnich jizd ve mne hromadi. Co se tyka zkousek, tak testy na plny pocet a jizda dle komisare prvni pulka velice dobra, ale od zacatku jsem bojovala abych byla klidna a tu druhou pulku jsem tu psychiku neudrzela. Premyslim jestli nezkusit dodelat jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama