Kdy botičky?

4419
15.1.06 10:42

Kdy botičky????

Ahojda holky, potřebovala bych poradit s botičkama. Našemu Honzíkovi je rok, začíná sám chodit, tedy tak, že se doma pustí a snaží se ťapkat sám. Doma má bačkůrky, ale řeším to, jestli mu koupit už botičky na ven. Venku v kočárku má takové ty zateplené flísové ťapky na suchý zip, jsou fantasticky teplý, ale už začínají být knopové. Tak si říkám, jestli bych už neměla koupit botky, že bychom venku třeba chodili za ručičky a on by poznával chůzi z jiného pohledu. Na druhou stránku si zase říkám, jestli ještě chvíli nepočkat, protože ty botičky přeci jenom není levná záležitost, počkat, až si bude v chůzi jistější a pak. Tak se v tom pěkně plácám. Co vy na to? Poradíte???

Díky, Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1234
15.1.06 12:17

Ahoj Šárko,
náš Matýsek chodí už 2 měsíce a dokonce skoro běhá, ale venko pořád nic moc. Jde o to, že jsou tam samé nerovnosti, kamínky a tak, takže po několika pádech ho to přestane bavit. Tak posledních 14 dní ho občas venku vyndám z kočáru, ujdeme tak 100 m a šup zpátky. Na botičky mám návleky, aby mi neusvinčil fusak.
Takže jestli Tvůj prcek chodí takhle krátce, tak klidně ještě počkej a pak kup až jarní botičky. Zimní by fakt moc neužil.
Nebo se zkus kouknout na mimibazar, maminky tam prodávají i takřka netknuté zimní botičky, rozhodně nesešmajdané, vozené v kočárku atd., které by ti mohly cenově vyhovovat.
Navíc je fakt zima a v tomhle počasí toho moc nenachodíte.
Já když jdu s Matýsek jen tak na chvilku, že ho ani nechci dávat na zem, dám mu dvoje tlustý ponožky přes punčocháče a je to OK.
Zdraví M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
15.1.06 12:21

Ahojky ,

taky budeme na jaře řešit nákup botiček. Je nějaká věc , na kterou si dát pozor ? Okolik větší by měli botky být než chodidlo?
Prosím o nějaké rady a zkušenosti.
díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
15.1.06 12:38

Ahoj, mala chodi mesic, ted uz i beha, boty budem kupovat pristi tyden ale proto ze uz prevazne jen chodi a skoro uz vubec neleze. Ale stejne ted(kvuli snehu a klouzani)venku chodit nebude. Byt tebou jeste pockam.

Elen: vetsi boty bych nekupovala aby v nich noha neplavala, boty by meli byt pevne kotnickove a taky by meli mit ten „hrbolek“ proti plochym noham proste bych aspon zezacatku kupovala zdravotni. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
15.1.06 12:41

Tak jo, ještě počkám a asi budu řešit až ty jarní botičky. Ale strašně moc se těším, až poprvé vyjdeme ven v botičkách. Moc děkuju za zprávičky a hezký den.

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
15.1.06 12:43

botičky

Já jsem si taky nevěděla rady - náš malý začíná teprve ťapat doma a babičky nás nutily do botiček - tak jsem se ptala dr., ta říkala, že by je mít opravdu měl, proto jsme vyrazili k Baťovi a tam nám prodavačka ráda a myslím i dobře poradila. Botičky by měly být kotníkové, z přírodních materiálů a atestované - měly by být označeny symbolem žirafy. Můžou být větší tak o 1 číslo, aby si o ně nebrkal(a). To je asi vše, co jsem se zatím dozvěděla.
Pa, Puci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
15.1.06 12:50

Ahoj, na nějakých chytrých stránkách o dětských botičkách jsem četla, že botky mají být větší o 1-1,5 cm jednak kvůli růstu nohy a jednak kvůli pohybu.
Matýsek má teď botky na doma a občas mám pocit, že mu jsou malé a někdy, když sedí vklidu v židličce, tak tam má zase mezeru jako blázen.
Ale v pohodě chodí i v jedněch botkách, které mu jsou větší o cca 1,5 cm a nezakopává.
Hodně štěstí s výběrem.
Jo, určitě taky doporučuju kotníkové a možná lépe na sucháč, jelikož to je hned obuté (náš Mates dělá u obouvání hrozné scény). Ovšem některé maminky preferují zase tkaničky, protože to si prcek jen tak nesundá.
I když my jsme museli zavést nekaničkové bačkůrky, protože Mates i právě za ty kaničky tahal a pak o ně zakopával.
Babo raď :lol: :lol: :lol:
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
15.1.06 13:03
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
15.1.06 13:15

Ahoj, tak sem z toho 8O Myslela sem si ze boty alespon pro mrnata by nemela byt vetsi, ze by proste mela byt na nozku s tlustou ponozkou akorat. Nasla sem ve starsich diskuzich 2 temata, 1. prave o velikosti boticek, 2. je moje o tom kdy prvni botky:

https://www.emimino.cz/modules.php?…

https://www.emimino.cz/modules.php?…

No pokud byste nektera jeste mela osobni nazor na velikost botek rada si ho prectu… :?: No odkazu tu je uz dost tak budu mit co delat :roll:

Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
15.1.06 13:52

Tak sem tak nak prelouskala vsechny odkazy a pomalu dochazim k zaveru ze boty asi nakonec nekoupim a pockam az mala bude moct chodit i venku takze az tak duben(ze pry je lepsi decko nechat co nejdele bez bot a kdyz uz boty sou tak pry doma co nejvic naboso a v lete na pisku, trave apod. taky co nejvic naboso), takze po tomdle zjisteni by je mela jen do kocarku s to je fakt nepotrebuje. Jinak teda boty vetsi. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
15.1.06 14:23

Odkazy na stranky jsem necetla takze se omlouvam pokud pisu neco co je popsano tam.
Nam doktorka v rehab. stacionari rekla ze boty by se mely kupovat az se dite poprvy postavi samo v prostoru bez opory, to znamena uprostred mistnosti. Ani s tou zirafou to neni tak jednoznacne, protoze nam zdrbla i backorky s zirafou. Na botach je pry dulezita i primerena ohebnost. Nektere boty pro deti jsou silene tuhe. Taky musi byt vzadu dostatecne vyztuzene. Ten hrbolek na dne boty pry nutny neni.
No a jestli k tomu vsemu jeste chcete vybrat boty do barvy bundy, tak hodne sil pri nakupu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
15.1.06 14:50

Pokud ti prcek v kočáru vydrží edět, počkala bych s botama do jara. Není to fakt levná záležitost a myslím, že ty děti si do jara doma řádně natrénují. Proto jedna věc je chodit s bačkorkou či na boso a pak druhá venku s botičkou, přeci jen je to trošku těžší. Navíc terén často hrbatý, klouzavý. já bych vydržela.
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
15.1.06 16:06

Ještě k tomu chození doma na boso - nám rehab. MUDr. řekla, že pokud dítě chodí samo bez opory, mělo by mít doma boty - nejlépe kožené sandálky s pevnou patou - jinak dochází k borcení nožičky dovniř - nevím jak to popsat - prostě šmajdání… na boso určitě venku v létě na nerovném, ale bezpečném terénu - proti plochým nohám.

Gábina + malý Ríša (17m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
15.1.06 17:48

Ahoj Packo,
tak my jsme asi tak staří jako vy :D ! 18.01. nám je rok!!! :D 8O Taky začínáme chodit, doma máme bačkůrky se zdr. atestem a do kočárku zateplené ťapky, malý tam vpohodě sedí, takže botky zatím kupovat nebudu…Myslím, že v tom sněhu stejně tu chůzi moc nenatrénuje, spíše by trávil více času na zemi :wink: ..takže jestli je taky v klidu v kočárku, tak bych vyčkala a vyrazila v botičkách na ven až zjara, to už bude pěkně chodit uvidíš… :lol: Jo a mimochodem přejeme hodně zdravíčka a štěstíčka k narozeninkám! :D
Iriss + 2kluci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama