Kdy se zkrátí kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 22.08.11 10:54
kdy se zkrátí kojení?

ahoj, máme 9týdenního kluka a kojím tak 10-12 krát denně, přírůstky má cca 240-270gramů týdně, někdy se hlásí po hodině někdy po třech, v noci vydrží i 6hodin nepít
jedno kojení trvá minimálně 20minut a to v noci, kdy opravdu pěkně saje a odpadne
ve dne je to i horší-kouká kde co lítá a to pije až hodinu s přestávkama kdy kouká po všem možným, kdy se to kojení začne zkracovat, že se mimčo přicucne a bude za 5 minut hotovo???

Reakce:

rosslyn
Kelišová 5011 příspěvků 22.08.11 11:20

Teda nemám zkušenost, od začátku jsem kojila max 10 minut :nevim: Teď teda jsme měly velké problémy s kojením, takže střídám prsa a strany a taky za max 25 minut hotovo :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49439 příspěvků 4 inzeráty 22.08.11 12:35

je to individuální. dcera pije 5 min od narození. syn 40 min, pak to stáhnul v měsíci na 30, okolo 2 měsíců na 10, někdy jen 5.

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 22.08.11 12:40

a to vám po těch 5minutách odpadnou sami? mě právě intenzivně pije taky těch deset minut a pak už se kroutí a háže kolem sebe rukama, ale když mu prso seberu tak řve, musím prostě počkat dokud se „nevyblbne“což trvá dost dlouho a mezitím si už jen občas cucne

Lama Lama
Hvězda diskuse 49439 příspěvků 4 inzeráty 22.08.11 12:44

Někdy odpadne sama ( dopoledne, když má dobrou náladu). Večer taky blbne, řve, odpojuje se, zase řve, tak to ukončím, když mi to přestane bavit, dám dudel a je spokonená.

limetka87
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 22.08.11 12:54

Já jsem první měsíc kojila skoro nepřetržitě (po hodině, kojení trvalo i 45 min), váhový přírustek byl 300g/týden. Kolem 1. měsíce jsem kojila pořád tak často (po 1-1,5hodině), ale už jen 20 min. Kolem 3.měsíce se doba kojení zkrátila na 5-10minut/2 hodiny. Malá sama otočí hlavičkou nebo přestane sát, když už má dost.

Saxana22
Neúnavná pisatelka 16247 příspěvků 22.08.11 12:57

Malej taky odpadává většinou rychle. je to dítě od dítěte… A jakmile začne blbnout, schovávám, popřípadě dám dudlíka - prso je u nás na jídlo, na dudání a na hraní je dudlík :)

maslicka001
Kecalka 360 příspěvků 23.08.11 14:43

Goldenko, my to měli taky tak při návratu z porodnice. Ale naše detska MUDR mi řekla, že max. 20 minut mam prcka krmit. pak odstavit a třaba za 1/2 hodky znova, ale vic jak 20 minut nekojit! On pak jen „žužle“ a stejne neji. A nici ti prsa - pak jsou ožužlany a bolavy.
Když se ti už pak vrti a rozhazuje rucickama - odstav ho. Bud ma dost nebo mu uz moc netece a zkus 2. prso. My to tak delame ted (mame 1/2 roku) - z jednoho mu už někdy nestaci, takze ho dam k druhemu, on se krasne dopapa a pusti se. Jinak asi od 3 mesicu bastime cca 5 minut. Ale zato stale každe 2 hodiny (plus minus)… tak hodne sil - hlavne na to nocni vstavani…

Lama Lama
Hvězda diskuse 49439 příspěvků 4 inzeráty 23.08.11 14:56
Alena S. píše:
Goldenko, my to měli taky tak při návratu z porodnice. Ale naše detska MUDR mi řekla, že max. 20 minut mam prcka krmit. pak odstavit a třaba za 1/2 hodky znova, ale vic jak 20 minut nekojit! On pak jen „žužle“ a stejne neji. A nici ti prsa - pak jsou ožužlany a bolavy.

Já bych to tak nepaušalizovala. Syn zpočátku fakt tu půl hodinu-40min pil. Fakt polykal celou dobu, nespal. Na dudlání nikdy nebyl. Řídila bych se chováním dítěte, ne časem.

acimedaca
Nadpozemská drbna 26135 příspěvků 23.08.11 15:11

já se snažím 8 minut z každýho prsa, máme to tak od začátku,ale tedka už je to boj :nevim:

malá levý prso nechce, tam saje tak 3 minuty a pak už mlátí rukama a kope nohama, to je stašný jí udržet…z druhýho dá klidně i těch 10 minut…přibývá dobře, ve 2m měla 4,92kg (porodní váha 3,5kg) - ale ještě se mi nestalo, že by prso sama vyplivla,tak proto kojím „na čas“ abych měla aspon pocit, že má dost …vdycky když jí „odtrhnu“ tak řve, ale jak ji ponosím,tak přestane - vzhledem k tomu, že pribírá,tak si myslím, že jí dost a prostě se jen vzteká, když jí prso seberu

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >