Kdy z autosedačky 0 - 13 do 9-18?

505
11.1.06 12:43

Kdy z autosedačky 0 - 13 do 9-18?

Zajímalo by mě kdy má jít dítě z vajíčka do větší sedačky? Žila jsem v domění, že ve vajíčku může být do té doby než přeroste hlavičkou, ale víc mamin mi říkalo, že nesmí přerůst ani nohama, protože to vajíčko není úplně pevně uchyceno či co a když mu čouhají nohy a vy rychle zbrzdíte a pak se autosedačka vrátí do původní polohy, tak by mu to ty nohy mohlo skřípnout, tak nevím.......mě totiž nepřijde, že by se ta autosedačka nějak pohybovala........., ale je fakt, že jsem nebyla nucená na to na poslední chvíli šlápnout. Mám doma i tu 9-18 kilo, tak nevím jestli už mu ji vyměnit.........protože mi přijde v tom vajíčku bezpečnější........Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

143
11.1.06 12:49

Ahoj Jitko, je to jak píšeš, dokud nepřesahuje hlavičkou, tak by mělo mimčo být raději ve vajíčku. Je to určitě bezpečnější. Nožičky nám přesahovali snad už od 4. měsíce. Některá mimča ve vajíčku vydrží klidně až do jednoho roku, ale u nás byl bohužel problém v tom, že se na podzim v bundě už do vajíčka nevešel, takže od 7. měsíce (kdy už tedy sám seděl) začal cestoval ve velké sedačce. Teoreticky se píše, že když už mimčo samo sedí, tak může být ve velké sedačce.

karambolka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
11.1.06 12:58

Ahoj Jitko,
já si myslím,že když je to vajíčko dobře upoutaný,tak se nehne ani při narazu.Malýmu taky čouhají nožičky,ale nahoře má ještě dost místa,navíc je drobnější,ani těch 9 kilo ještě nemá (je mu 10 m),sice dobře sedí,ale zatim ho budu vozit ve vajíčku.
Jinak mě se taky do sedačky v zimní bunde nevejde.Dávám mu lehčí bundu a už připoutanýho v sedačce ho zabalím do teplé deky.Navíc je to pro mě jednodušší v autě,když se vytopí.Deku z něj sundám a on se aspon nepaří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
11.1.06 13:04

Ahoj, no to je fakt dobra blbost s tymi nozickami!!!
Presne ako pisu baby, malemu nohy presahovali uz okolo 4m a to je fakt drobecek. Nam je dobre vajicko (mame Romera 0+) este teraz a je na nom napisane do 13kg a do 15m.!!! a to uz urco presahuju nozicky kazdemu. Nad hlavou ma byt miesto minimalne 2cm.
Ja tiez poznam ludi co si nevedia upevnit poriadne sedacku a potom sa im v aute prevracia!!! Spravne sa musi po upevneni este trhnut s pasom, aby sa „zamkol“ a nezostavala tam „vola“. Najlepsie je nechat sa instruovat v nejakom servise alebo u predajcu.
Urcite je bezpecnejsie vozit dieta co najdlhsie proti smeru jazdy, idealne je aspon do roka. Nam to tak vyslo. Sice sa este mesti aj do vajicka, ale v tej 9-18 lepsie vidi von a je spokojnejsi. A nozicky mu presahuju tiez!!
Prajem prijemne cestovanie :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
11.1.06 13:11

Díky všem, já si říkala, že je to blbost, ale raději jsem se zeptala, abych byla klidnější....... :wink: Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama