Kdy začínáte zdobit?

1273
10.11.19 22:14

Kdy zacinate zdobit?

Ahoj, po delsi dobe jsem byla v ocecku a vsude uz stromky, jmeli, ozdoby, vyzdoba 8o.. neco jsem tento tyden taky pokoupila, neco se chystam vyrobit, obvykle dam nejake vazy a vence ten prvni adventni vikend, a pak pomalu pridavam, sousedi sundali dyne a hned najeli na vanoce :mrgreen: tak jak to mate vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10.11.19 22:19

Bez dítěte 23.12. Teď začnu dřív když jsem na rd, tak 16.12. možná. Nepřeháním to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48493
10.11.19 22:21

Advent. Den před začátkem adventu zdobím a dělala jsem to, i když jsem měla na starost výzdobu v práci. Od začátku adventu do tří králů. Ale nebyli jsme nákupní centrum :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
10.11.19 22:25

Tak já zdobím až na Vánoce, většinou 23.12. Jde prece o vánoční výzdobu a advent je doba čekání… Chápu, že obchody jsou vyzdobené už dříve, těm jde o byznys, ale v domácnosti mi to prijde zbytecne a moc brzy.

Příspěvek upraven 10.11.19 v 22:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.11.19 22:26

Kolem 15.-16.prosince.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2396
10.11.19 22:29

Zacatkem adventu. Ale letos se mi do toho vubec nechce. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2767
10.11.19 22:35

Kdyz byli kluci mensi tak zacatkem adventu. Ale ted uz je to tolik nebere, tak myslim ze tyden pred Vanocemi staci a nebudu to nijak prehanet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1881
10.11.19 22:36

Kvůli dětem klidně dřív než začátkem prosince.. Ať už má i Mikuláš Vánoční atmosféru. i o pečení cukroví už týden přemýšlím že bychom začli.. V prosinci budu dost v práci tak abychom to pak neměli moc. Myslím si, že každý udělá tak jak chce. Nedívám se na nikoho jestli má nebo nemá a kdy nějak divně.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1273
10.11.19 22:38

No ja toho prvniho dam venec na dvere, na stul a pak pomalu delam ruzne vazy, ale ozdoby az toho 23, stromek 24 rano, ale jen me prekvapilo ze sousedi dnes uz veseli svetylka a dali ruzne santy a podobne cicoviny na zaprazi :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3603
10.11.19 22:39

Já zdobím až těsně pře Štědrým dnem. Tak 2-3 dny. Dřív mám maximálně nějaké zimní truhlíky na oknech. Advent beru též jako čas čekání na Vánoce, takže o adventu nezdobím. Já to v těch obchodech už nenávidím. Ještě nebyly ani Dušičky a v obchodech už měli všude Mikuláše a Vánoce. Naprosto se to kouzlo ztrácí, pač ty vánoční svátky na lidí „útočí“ snad 3 měsíce v roce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
963
10.11.19 22:41

Nic nezdobime :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MaM
117
10.11.19 22:54

My začneme Barborkami, pak věnec na dveře a světýlka do okna na Mikuláše, no a zbytek až 23/24. prosince.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
557
10.11.19 22:56

Zdobím na začátku Adventu. Péct už jsme začaly teď o víkendu, ale pečeme i pro přivýdělek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47211
10.11.19 22:57

Pristi tyden chci umyt okna a zacit vyrabet vyzdobu. My zdobime kazdy rok. Neprehanime, ale proste hezke si to udelame. Potrpime si na to. Muj muz se zameril na svetla. Mame barak hned u cesty, je to hezke, kdyz je i venku zdobeno a doma to povazuji za samozrejmost. Decka se na to tesi.
Zaciname tim, ze posbirame sisky, opereme v jarove vode a ususime v troube, at se nezaviraji. Pak muzeme tavkou radit a barvy nebo sprej, autolak pruhledny ve spreji.
Mela jsem siskovy stromek pred domem. Letos jsem nastvana, ze mame v obci zlodeje a zrovna nam loupili v predzahradce, takze pred barakem budu zdobit velmi opatrne. Ale nenecham si kazit svatky. Malosi maji ty pripravy a atmosferu priprav radi. Uz jsem jim slibila, ze pristi vikend muzeme udelat prostor na perniky.
A zdobime den pred, nez zacne advent.
Muj muz ma svetla venku pod palcem, takze loni to vyslo, ze bylo obecni rozsviceni stromku a on utikal domu, aby zapnul venkovni svetla. Jak to jednou nastavil, tak se to zapinalo a vypinalo v pravidelny cas do uklidu v lednu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3603
10.11.19 23:02
@Ju21na píše:
Zdobím na začátku Adventu. Péct už jsme začaly teď o víkendu, ale pečeme i pro přivýdělek.

Neneee, vždyť to bude na Štědrý den víc jak 6 týdnů staré… Lidi, neblbněte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama