Kindergeld vyplacení

Anonymní
29.8.21 21:58

Kindergeld vyplacení

Zdravím 👋 chtěla bych se zeptat na informace ohledně zaslání kindergeldů. Žádost jsem odesílala 12.6. a někdy 27.7. mi přišel dopis, že potřebují doplnit číslo účtu do jimi přiloženého formuláře, který jsem měla odeslat do 19.8. Odeslán byl cca 11.8. Konečné číslo máme 6. Pokud to chápu dobře, měly by peníze přijít 14.9.? Jak dlouho před vyplacením vám přišel dopis o schválení kindergeld? Moc děkuji za odpovědi 🙏 🙏

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11083
29.8.21 22:01

S konečným číslem to chápeš naprosto správně, ale pokud ještě nemáš rozhodnutí (někdy přijde do ČR déle, než peníze na účet), tak s tím raději nepočítej. Záleží na tom, jak rychle to zpracují. Navíc ti většinou ještě předtím přijde KG za období po, popřípadě před podáním žádosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.8.21 22:05

@Aduš8 Mě právě přijde divné, že v dopise od nich žádají odeslání do 19.8., jako by chtěli abych se vešla do té lhůty pro vyplacení toho 14.9. Takže ve výsledku to přiřazené číslo nic neznamená, dokud nemám rozhodnutí,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.8.21 22:08

@Aduš8 a ještě když vlastně jediné, co jim chybělo bylo číslo účtu, tak snad by to nemuselo být tak složité k řešení 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11083
29.8.21 22:11

@TýnkaPřeháňka no, já znám i případy, kdy o to číslo účtu a nebo jinou hovadinu, která jim údajně chyběla, žádali i třikrát. A lhůtu, do kdy to má být doručeno, píší pokaždé. Ale pokud je už přiřazené číslo KG, tak to většinou bývá vyřízené rychle. O dost se to zrychlilo i od té doby, co pendlerům vyřizuje žádosti jen jeden úřad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.8.21 22:17

@Aduš8 no paní, která mi je vyřizovala psala, že si myslí že je vyplatí do měsíce. Tak uvidíme 🤷 moc děkuji za odpovědi 🙏 :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat