Klacid sirup 250/5ml dávkování

smurfka
31.12.19 21:02

klacid sirup 250/5ml davkovani

Dobrý den, nevíte jaké je davkovani pro 18kg dítě? To jejich vypočítáni podle návodu moc nechápu.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9764
31.12.19 21:06

15 mg / kg / den rozděleně do 2 denních dávek (po 12 hodinách):

7,5 mg / kg / dávku… 18kg dítě dostane v 1 dávce 135 mg klaritromycinu

objem suspenze Klacid 250 mg / 5 ml odpovídající dávce 135 mg klaritromycinu = 2,7 ml (dejte 3 ml)

Na jakou dg. jste tato ATB dostali?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
smurfka
31.12.19 21:17

@Doctus diky, horni cesty dychaci, dusici kasel ( nepomohli tusiny, stoptusiny, robitusiny) a teplota ktera nespadla pod paralenem ani 4ty den.

  • Citovat
  • Upravit
1142
31.12.19 21:55

My ho teď měli a dávkování jsem nestudovala, protože nám doktorka rovnou napsala, že máme dávat 2,7 ml/dávku po 12h. Jenže syn má jen 9 kg, tak jste mě teď vyděsily 8o. Každopádně už jsme ho dobrali a syn je ok.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9764
31.12.19 22:00

@pomme
Nebyl to „slabší“ Klacid 125 mg / 5 ml nebo Fromilid 125 mg / 5 ml? :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1142
31.12.19 22:04

@Doctus byl to určitě Klacid, ale jeho koncentraci nevím, tak snad to byl ten slabší. Netušila jsem že dělají různé koncentrace. Ale díky, hned se mi trochu ulevilo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6307
31.12.19 22:09

My ho teď zrovna taky berem, máme 125 mg, váha 17,5 kg ( 5 let) a bereme 5,4 ml po 12 h. Ale je to síla, nemohu to do ní vůbec dostat. Již 2× mi to i vyzvracela. :andel:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7228
31.12.19 23:44
@smutná máma píše:
My ho teď zrovna taky berem, máme 125 mg, váha 17,5 kg ( 5 let) a bereme 5,4 ml po 12 h. Ale je to síla, nemohu to do ní vůbec dostat. Již 2× mi to i vyzvracela. :andel:

Syn ho taky špatně snášel…dávala jsem mu na zapití trochu čaje s cukrem nebo malinko coly

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
smurfka
1.1.20 19:56

U nas sym 7 let pohoda, pry to chutna jak broskev nebo co, dcera 5 let uvidíme, dneska poprve v zivote, tak jsem zvedava

  • Citovat
  • Upravit
1465
3.11.21 20:18

Klacid sirup skladování

Zdravím. Prosím vás může se ten sirup/suspenze skladovat od 6 °C? Nevim jesti to není málo. :roll: v přívalovém letáků jsem nic nenašla. Díky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2349
3.11.21 21:24
@ArumLily0 píše:
Zdravím. Prosím vás může se ten sirup/suspenze skladovat od 6 °C? Nevim jesti to není málo. :roll: v přívalovém letáků jsem nic nenašla. Díky

v poho, prostě v lednici, no problémo

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.24 22:33

@Pruhovaný_mýval Klacid se do lednice dávat právě nemá.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1465
2.8.24 15:33

Dávkování

Dobrý den
Syn dostal Klacid 250mg po 12 hod. 5 ml…váží 25kg. Je to v pohodě? Mě se to zdá nějak moc…prvně mi nedošlo, že má 250mg…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9764
2.8.24 17:34

@ArumLily0
U ATB raději více jak méně. Dávka je o sice něco vyšší (místo téměř 4 ml má 5 ml), ale méně bych nedával.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1465
2.8.24 19:32

@Doctus začal brát včera večer, bere po 12 hod. Dostal průjem, už byl 7×…🤦 Volala jsem mudr máme ještě počkat…předtím je měl a problém nebyl. Dostal ho na angínu

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek