Klimatizace do bytu bez balkonu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
def
Kecalka 191 příspěvků 29.07.19 12:36
Klimatizace do bytu bez balkonu?

Rád bych do bytu 3 klimatizační jednotky. Bydlíme v 5. patře, nemáme balkón a nad celým naším bytem je půdní byt. SVJ nám nepovolí instalaci na stěnu domu. Jedinou šancí je umístění na střechu (cca 5) a vedení světlíkem.

1. Chápu to dobře, že nám od světlíku po celém bytě povede 6 trubek (2 trubky ke každé jednotce)?
  2. Kondenzát jde z vnitřních jednotek, je to tak? Pokud ano, kam s ním? Kapat z okna nám to SVJ nepovolí, okap je daleko, takže to musíme tahat po bytě k nejbližšímu odpadu?

Moc se v tom nevyznám, tak se omlouvám za hloupé dotazy. Jestli má někdo nápad/návrh na řešení, nebojte se napsat. Díííky moc

Reakce:
Petája
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 29.07.19 13:08

Zkusila bych ještě napsat na poradte.cz je tam toho o klimatizacich docela hodně.

def
Kecalka 191 příspěvků 29.07.19 13:53

@Petája díky moc, neznal jsem!

Cheriffka
Kecalka 443 příspěvků 29.07.19 13:54

Nejlepsi reseni by vam stejne mela rict primo firma, ktera by vam to delala - aspon u nas to tak bylo. Prijeli, okoukli, rekli, jake mame moznosti a podle toho se pak delaly stavebni prace a instalovala klima.

def
Kecalka 191 příspěvků 29.07.19 14:30
@Cheriffka píše:
Nejlepsi reseni by vam stejne mela rict primo firma, ktera by vam to delala - aspon u nas to tak bylo. Prijeli, okoukli, rekli, jake mame moznosti a podle toho se pak delaly stavebni prace a instalovala klima.

Ano ano, takové jsem měl doma dvě a upřímně, moc se mi nechce věřit, že by to nešlo řešit nějak lépe. Prostě ty firmy všechno vidí jako problém a tak zkouším štěstí jinde. Třeba je nějaká cesta nebo řešení, které oni nenabízejí a přitom mě by mohlo dobře posloužit. Nebo mi to někdo kompletně rozmluví - i to se může stát (oni to ale neudělají :)

Cheriffka
Kecalka 443 příspěvků 29.07.19 14:56

@def asi i dost zalezi na firme. Tam, kde jsme cekali problem a navyseni ceny kvuli stavebnim upravam, oni naopak zadny problem nevideli a do niceho nas nenutili :palec: ale jasne, zalezi ;)

Váš příspěvek
Reklama