Klimatizace do bytu bez balkonu?

def
226
29.7.19 12:36

Klimatizace do bytu bez balkonu?

Rád bych do bytu 3 klimatizační jednotky. Bydlíme v 5. patře, nemáme balkón a nad celým naším bytem je půdní byt. SVJ nám nepovolí instalaci na stěnu domu. Jedinou šancí je umístění na střechu (cca 5) a vedení světlíkem.

1. Chápu to dobře, že nám od světlíku po celém bytě povede 6 trubek (2 trubky ke každé jednotce)?
  2. Kondenzát jde z vnitřních jednotek, je to tak? Pokud ano, kam s ním? Kapat z okna nám to SVJ nepovolí, okap je daleko, takže to musíme tahat po bytě k nejbližšímu odpadu?

Moc se v tom nevyznám, tak se omlouvám za hloupé dotazy. Jestli má někdo nápad/návrh na řešení, nebojte se napsat. Díííky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
775
29.7.19 13:08

Zkusila bych ještě napsat na poradte.cz je tam toho o klimatizacich docela hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
def
226
29.7.19 13:53

@Petája díky moc, neznal jsem!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
29.7.19 13:54

Nejlepsi reseni by vam stejne mela rict primo firma, ktera by vam to delala - aspon u nas to tak bylo. Prijeli, okoukli, rekli, jake mame moznosti a podle toho se pak delaly stavebni prace a instalovala klima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
def
226
29.7.19 14:30
@Cheriffka píše:
Nejlepsi reseni by vam stejne mela rict primo firma, ktera by vam to delala - aspon u nas to tak bylo. Prijeli, okoukli, rekli, jake mame moznosti a podle toho se pak delaly stavebni prace a instalovala klima.

Ano ano, takové jsem měl doma dvě a upřímně, moc se mi nechce věřit, že by to nešlo řešit nějak lépe. Prostě ty firmy všechno vidí jako problém a tak zkouším štěstí jinde. Třeba je nějaká cesta nebo řešení, které oni nenabízejí a přitom mě by mohlo dobře posloužit. Nebo mi to někdo kompletně rozmluví - i to se může stát (oni to ale neudělají :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
29.7.19 14:56

@def asi i dost zalezi na firme. Tam, kde jsme cekali problem a navyseni ceny kvuli stavebnim upravam, oni naopak zadny problem nevideli a do niceho nas nenutili :palec: ale jasne, zalezi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mart111
13.5.20 20:53

Klimatizace do bytu bez balkonu

Potřebujete multisplitovou klimatizace se 3 jednotkamy pro umístění do 3 místností. Kondenzát z každé jednotky odčerpává čerpadlo. Pokud budete mít vnější jednotku na střeše tak může kondenzát odtékat rovnou na střechu. Řešit se to dá, každopádně je potřeba vidět reálný stav. Zkuste kontaktovat klimatizace GREE . Mají velký výběr všech možných klimatizací a zastoupení v ČR. https://www.greeczech.cz/cz/produkty/

• Citovat
  • Nahlásit
def
226
14.5.20 10:13

@Mart111 díky moc, oslovil jsem je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu