Klíště a bolest hlavy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Renitko
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 06.05.19 09:32
Klíště a bolest hlavy

Zdravím, třeba někdo zkušený poradí:) 25.4 jsem si na stejně našla na stehně malinké klíště tak 2mm takové na pul zabité napůl ne, vytáhla jsem ho pinzetou vydezinfikovala místo, nic tam po něm nemám. Oč mi ale jde, včera jsem se vzbudila ráno s bolestí hlavy, která postupně přešla nez prášku pak už ok, dnes jsem se vzbudila zase s tím stejným. Jako normálně o nic nejde že koho by někdy nebolela hlava, ale tak mě napadlo jestli to nemůže mít spojitost s tím klíštětem. :? Nic jiného mi ale není teplota ani zvýšená nic. V roce 2014 jsem byla na začátku očkovaná první a druhou dávkou na klíště, po roce jsem pak chtěla jít na 3 dávku, ale byla jsem po 6 nedělí se synem, tak to mi to doktor naočkovat zásadně nechtěl. takže 3 dávku už jsem vlastně nestihla. v Takže ted je to vlastně as jako bych žádné očkování neprodělala. Myslíte že se mám raděj zastavit zítra za obvodním a nějak to řešit, nebo zbytečně plaším 8o Nechci zase vypadat u doktora jak nějaká hysterka :mrgreen:

Reakce:
Tableta
Kelišová 5076 příspěvků 06.05.19 09:37

:think: Jestli to budeš mít stejný i zítra, tak bych tam zašla.
Nemůžeš to mít od krční páteře? Mně takhle někdy bolí hlava i týden, pak mi křupne v krku a je to dobrý.

Renitko
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 06.05.19 09:47

Tak jasně právě nevím no, je to takový zvláštní, jako bolest hlavy jo, na celý den přejde tak sem si říkala dobrý, ale v noci sem šla na wc a už sem si zase říkala že tu hlavu cítím a s tím jsem se vzbudila i ráno dnes. Přemýšlím jestli třeba nejde udělat nějaký test z krve kde by to šlo nějak zjistit. Léčím se teda ještě s krevním tlakem na ten ale beru léky a tlak si měřím doma aji a ten mám dobrý, takže tím to nebude.

Chiquinquirá
Závislačka 2918 příspěvků 06.05.19 10:08

Já před dvěma lety měla klíště 2× po měsíci mě bolela hlava. Ale ukrutně, nepřešla ani po prášcích, příště jsem věděla že to není normální. Šla Jsem na CT mozku nic. Pak mi odebrali mozkomíšní mok a nebylo v pořádku. Byla jsem hospitalizována na infekční a tam mi pak po dalších testech zajistili zánět mozkových blan. Jestli to bylo od klíštěte mi neřekli nebo spíš nedokázali to potvrdit ani vyvrátit.

Renitko
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 06.05.19 10:18

Taky teda dobrý no:/ Hlavně že jste v pořádku. :) Právě se snažím někde dočíst jestli by se dal u obvodáka i třeba nechat uděla test z krve třeba. Klidně bych si ho i zaplatila na nějaké ty protilátky nebo jak to je. I tak předpokládám že se na mě bude dívat divně jako že proč co po něm chci :? Nevím totiž jestli mi třeba nezustali nějaké ty protilátky z těch dvou vakcín, aby to pak nebylo zbytečně zkreslené a k něčemu to bylo.

Tableta
Kelišová 5076 příspěvků 06.05.19 10:23

@Renitko Nebude se na tebe dívat divně a platit to nebudeš muset.

Renitko
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 06.05.19 12:45

Všem děkuji za komentáře:)

Chiquinquirá
Závislačka 2918 příspěvků 06.05.19 20:28

No nevím zda z krve něco pozná. Ale pokud to není bolest, která se nedá ničím utlumit, tak možná to bude ta páteř. Když k dr přijdeš s tím, že tě bolí hlava, tak ti pro jistotu napíše žádanku na CT

Evkad
Kecalka 182 příspěvků 07.05.19 05:38

Určitě je dobré začít u obvodního lékaře. Již si nepamatuji přesně, ale naši pediatr i obvodní dělali krevní testy až po určité době (cca šest týdnů po klíštěti).
Posledních deset let mám na sobě klíšťat mraky cca 10-20 do roka i déle jak 24h - nejdou vidět, takže ho kolikrát najdu až když místo začne svědit a tam je ani ne 1mm tečka. U mne dle intenzity svědění poznám, že je tam déle. První testy jsem si nechala udělat až po deseti letech, jelikož jsem měla i jiné problémy. Nyní mám doporučení na testy pokaždé, když jdu v létě se záchvatem migrény na pohotovost v určitém městě ;-), ale nechávám to až právě až na konec sezony a šest týdnů po posledním klíštěti.
Pokud máš bolest hlavy novou či jinak se projevující od tvé běžné bolesti, tak zajdi za lékařem.
Zde zmíněná žádanka na CT, netuším zda-li tohle píše obvodní lékař - u nás tedy ne.

Renitko
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 07.05.19 19:07

Děkuji všem dnes jsem tey byla za obvodníma a vzal mi tedy krev s tím že výsledky budou až v pondělí, sice SE na mě díval jak na blázna s tím že jak si to představuji jako že by každýu dělali odběr po klíšteti po dvou dnech bolestí hlavy:D, No nicméně mi ale nakonec ten odběr vzal sice s kecama ale jo udělal i nějaké základní jako že neurologické vyš, a říkal že to na 99% ale stejně nebude že jen bolest hlavy pro to nesvědčí že by byla aspon teplota, bolest svalů kloubů bez kašle a rýmy ale takto těžko.
Dnes už je hlava lepší, tak uvidíme.
Krom toho nevíte někdo když jsem yla očkovaná na encefalitýdu na začátku roku 2014 a pak se narodil syn když jsem stihla 2 dávky 3 mi obvodák napsal nechtěl že v době kojení mi to určitě nedoporučuje, tak co ted s tím? Je to jako by očkování nebylo? NA nějakých stránkách jsem totiž četla že 3 dávku jde kdykoli doočkovat do 8-10 let bez zjištování hladiny protilátek, nevyzná se v tom někdo? Ovodák moc nevěděl právě tohle :nevim: Ráda bych to měla komplet abych toto u nemusela příště řešit:)

Evkad
Kecalka 182 příspěvků 07.05.19 21:11
Chiquinquirá
Závislačka 2918 příspěvků 08.05.19 08:41

@Renitko tak jestli je hlava lepší, tak to, co jsem měla já to určitě nebude. Protože ta bolest mě budila ze spánku neutucnešla ničím zmírnit. Tak abys byla brzi fit :)

Váš příspěvek
Reklama