Klystýr u porodu

Anonymní
19.7.21 14:45

Klystýr u porodu

Ahoj, jsem několik měsíců po porodu, při kterém jsem dostala klystýr a mám na něj velmi nepříjemné vzpomínky. Sama jsem jej chtěla a neměla jsem z něj obavy, ale byl to pro mě nejhorší zážitek z porodu. Budeme chtít relativně brzy druhé dítě a tak se snažím zjistit, zda je nějaká alternativní možnost. Už jsem procházela velké množství diskusí, ale všude je jako druhá možnost skloňován pouze YAL, který se ovšem, mám dojem, už neprodává. Zárověň mě ale překvapilo, že vzpomínky všech diskutujících jsou v nejhorším případě neutrální, případně si klystýr po těhotenských zácpách chválí. Mě nijak nevadilo zavedení, ani čekání, než budu moci na toaletu, ale potom se mi začalo dělat šíleně mdlo a měla jsem příšerné křeče v břiše (s kontrakcemi před klystýrem a ani s kontrakcemi nějakou dobu po něm až po zbytek porodu se nedaly srovnat). Moc bych chtěla při dalším porodu nějaký způsob vyčištění použít, ale z klystýru už mám strach.

Chtěla bych se zeptat, zda má někdo stejnou zkušenost s klystýrem jako já a jestli nevíte o tom, že by existovala ještě jiná varianta. Moc díky za vaše odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.7.21 14:50

Hele me treba klystyr nedali a mam dojem, ze jsem se jim na sale posr.la a bylo mi to uprimne uplne fuk. U druhych deti dve kamosky taky nemely - Motol, porodily jedna ani ne hodinu po prijezdu a druha dve hodky po tablete.

• Citovat
  • Nahlásit
18142
19.7.21 14:52

Já ani v jednom případě klystýr nedostala, nechtěla jsem ho, nikdo mi ho nenutil. Tělo moc dobře vědělo, co se chystá, a pár (desítek) hodin před porodem mě samo vyslalo na záchod. A nepos*ala jsem se ani při jednom z porodů :nevim: Upřímně, i kdyby, tak by mi to v tu chvíli bylo fuk. Takže pokud ti to nedělalo dobře, příště prostě odmítni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9798
19.7.21 14:53

Tak si ho nedavej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
19.7.21 14:57
@unuděná píše:
Já ani v jednom případě klystýr nedostala, nechtěla jsem ho, nikdo mi ho nenutil. Tělo moc dobře vědělo, co se chystá, a pár (desítek) hodin před porodem mě samo vyslalo na záchod. A nepos*ala jsem se ani při jednom z porodů :nevim: Upřímně, i kdyby, tak by mi to v tu chvíli bylo fuk. Takže pokud ti to nedělalo dobře, příště prostě odmítni.

Měla jsem to úplně stejně. Tělo si samo poradí, a kdybych se tam měla posr.at, v tu chvíli by mi to bylo jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
19.7.21 14:58

Já si ho udělala doma před odjezdem.Ve sprše rychlovka, máš to doma hezky pod kontrolou, žádný tlaky. Přestaneš, dle svých možností. Dělala jsem si ho navíckràt během hodiny a pak jsem v nemocnici jen řekla, že jsem po a nikdo se se mnou nedohadoval a ještě byli rádi, že mají míň práce :D Pro svůj pocit a vědomí, že se mi dítě nerodí do hoven, pardon za ten výraz, bych bez minimálně takový přípravy, rodit nechtěla. Něco jinýho je samozřejmě překotný porod.Tam těžko něco zmůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17892
19.7.21 15:14

Nutit tě do něj nemůžou. Mě se u obou porodů ptali jestli ho chci, ale já chtěla a budu chtít zase(pomohl mi a vyloženě negativní vzpomínky na to nemam)…akorát je tedy pravděpodobné, že při tlačení to půjde i se stolicí-ale jsou tam na to zvyklí a nikdo to komentovat nebude… Napadá mě snad jen znečištění poporodního poranění (nastřižená hráz),ale i s tím si musí případně poradit :think: ten gel určitě neúčinkoval hned ale po několika hodinách a to by nemělo smysl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4427
19.7.21 15:20

U prvního jsem měla, u druhého ne, protože se to nestihlo. Ale taky jsem kralovala už před porodem. Jestli ze mě něco vypadlo nevím a je mi to buřt. Kluk má už 8M a myslím, ze na tom stejném boxu porodilo 1000 dalsich ženských a jestli jim tam Rizeckova nechala bobecek, na to si asi nikdo nevzpomene :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
634
19.7.21 15:21

První porod byl s klistýrem, druhý bez a nikdo mi jej ani nenutil, dokonce ani nenabídl. Tělo se čistilo samo už doma. Všechno se zvládlo v poho bez ztráty kytičky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
19.7.21 15:26
@Verurizeckova píše:
U prvního jsem měla, u druhého ne, protože se to nestihlo. Ale taky jsem kralovala už před porodem. Jestli ze mě něco vypadlo nevím a je mi to buřt. Kluk má už 8M a myslím, ze na tom stejném boxu porodilo 1000 dalsich ženských a jestli jim tam Rizeckova nechala bobecek, na to si asi nikdo nevzpomene :lol:
:lol: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
19.7.21 15:28

U prvního to pro mě byl taky hrozny zážitek, přesně, jak píšeš, ty kontrakce šly až do křečí, chtělo se mi i zvracet. Podle mě je to tím, že v té konkrétní moji porodnici přijmou rodicku k porodu, až když se to skutečně rozjíždí, tj. otevřenou na 4. Jenomže v té době už začínají být kontrakce celkem husté, plus ještě než člověk dojde na sál, prevlece se, dojde PA, atd. tak už klidně i na 5 a v takovém stupni dostávat klystyr je mazec. Navíc, jak to bylo pozdě, tak stejně pozdeji během kontrakcí ještě něco vyslo :oops:

U druhého jsem to PA řekla, že mám strach, že to minule bylo na porodu nejhorší. Ona, že mě nenutí, ale že to skutečně pomáhá a že by mi dali jen malý. Tak ja, že jo, moc se to stejně nepovedlo. Skoro bez efektu bych řekla (ale byla jsem na WC ještě doma). Nicméně žádná nehoda se pak už nekonala.

Zkus tedy navrhnout, že chceš jen poloviční. Na stránkách upmd píšou ještě něco o Baxter klyzmatu.. Tak možná toto zkusit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
19.7.21 15:37

Dvakrát jsem měla, potřetí se nestihl. Nebyla jsem nikdy proti, ale pravdou je, že mi pokaždé hodně zesílily kontrakce. Když jsem ho napotřetí neměla, byl porod lehčí. A na sále pak bez nehody.
Tak klidně odmítni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.7.21 15:58

Zakladatelko, a ty jsi před porodem přirozeně vůbec na velkou nešla?
Jinak klystýr není povinný, neměla jsem ho ani u jednoho porodu. Nebo proč se tak moc chceš pročistit? Máš strach, že se při tlačení pokadíš a budeš se stydět?

• Citovat
  • Nahlásit
18103
19.7.21 16:00

Při prvním jsem neměla, nevim proč, nedali mi ho ani se neptali. Porod byl vyvolavany, takže tělo se samo necistilo. Pokadila jsem se jim tam pri porodu, omlouvala se za to a všichni to brali s úsměvem.
U druhého se uvidí

Příspěvek upraven 19.07.21 v 16:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.7.21 16:01

Já jsem rodila v cizině, měla jsem šílenou zácpu a několikadenní kontrakce, takže jsem na velké nebyla dlouho (jak jsem si sedla na wc, tak se mi okamžitě spustily kontrakce). Říkala jsem PA, že mám strach, že se po…, jen se usmála a řekla, ať to neřeším. Napíšu to otevřeně, na začátku tlačení ze mě malý bobek vypadl, rozhodně lepší, než trpět v křečích. Po několikadenních bolestech, horečách a nespavosti jsem to neřešila. Určitě nějaké alternativy budou, co jsem ale slyšela, tak se některé ženy pokadí po klystýru hodně právě proto, že je to tekuté. Prý se dává spíš na urychlení porodu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat