kočárek vhodný do MHD (Praha)

14
2.7.08 14:59

kočárek vhodný do MHD (Praha)

Ahoj,

omlouvám se za další kočárkové téma, ale nevím si rady :( , kolem sebe kamarádky s dětmi nemám, tudíž se nemám koho zeptat na praktické zkušenosti a teorii čerpám z emimina :) Čekám své 1. dítě, jsem na konci 2. trimestru, a měla bych s výběrem kočárku zrychlit, jenže se v té nabídce plácám (a maximálně okukuju kočárky ve městě).
Potřebuju kočárek vhodný do Prahy (jízdě mhd se určitě nevyhnu nechci-li chodit na procházky maximálně po okolí, auto neřídím), takže nějaký lehčí kočárek, netuším jestli je praktičtější do mhd trojkolka nebo čtyřkolka :? :?: . Mimi se má narodit začátkem října (předpokládám tedy větší korbu :?: ). A pokud možno by mělo jít o kombinovaný kočárek do 3 let včetně autosedačky. Na ceně víceméně nezáleží.

Děkuju předem za odpovědi. Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4874
2.7.08 16:52

katko, ja preferuju pevne ctyrkolky… u trikolek se blbe najizdi do schodu a byvaji sirsi… jinak je to fuk. dulezite je: lina huba, holy nestesti… takze se neboj rict si o pomoc a klidne sprdnout autobusaka, kdyz te bude zvonenim honit k rychlejsimu nastupu/vystupu, protoze se pred tebe vzdycky nacpou duchodci a zensky…chce to ostre lokty a primerenou davku asertivity… my cestujeme casto a v pohode…mam X-landera (nevim oznaceni, proste ctyri pevna kola) je to trojkombinace, korbicka je docela mala, my mame jeste cca 10 cm fora, ale bez fusaku…

preju pohodovy zbytek tehu a zdrave miminko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20164
2.7.08 16:53

jaký kočárek ti konkrétně neporadím, ale já bych po zkušenostech brala hlavně nějaký s velkým košem pod kočárkem (vozila jsem tam obvykle nákup), radši čtxřkolku, v tramvaji je rozhodně stabilnější. Sestra měla trojkolku bez otočného předního kola a když jsem jí v něm vozila prcka, tak moc spokojená jsem s tím kočárkem nebyla.
Podle mého se vyplatí koupit teď kombinaci korba + aby se dala umístit autosedačka a na později koupit nějaký lehčí sporťák. Ale to co maminka to jiný názor :-)

k tomu co psala Endy - obvykle se lidi nabízí, ale když ne, tak se hlavně nestydět se zeptat, kolikrát jsem musela i houknout až do tramvaje, protože na zastávce nikdo nebyl. Jinak musim říct, že s řidiči MHD (až na jednu dvě výjimky) jsem měla za celou tu dobu dobré zkušnosti a to jsem jezdila v podstatě denně tramvají, busem nebo metrem až do dceřiných 2 let, kdy se v kořáru přestala vozit.

Sandra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7927
2.7.08 16:58

ahoj také bych volila čtyři kola a také ho mám :-) Určo bych na kočárku nešetřila, ale neříkám, že musí stát balík. Já mám ozkoušený Jané Nomád a jsem s ním maximálně spokojená po všech stránkách a také jsem ho pěkně dlouho vybírala.

Přeji správný výběr ať jsi spokojená :-)a také krásný zbytek těhotenství a krásný porod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
2.7.08 17:00

Souhlasim se sandrikem, velky kos u X-landera vyuzivam 100% (vozim plastenku, deku na zem, deku na prikryti, 2l lahev s vodou, par hracek - a kos je skoro plny).....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11103
2.7.08 17:32

Také bych preferovala čtyřkolku. Nicméně bych zbytečně drahý kočár nekupovala, protože od půl roku dítě jsou do MHD naprosto bezkonkurenční golfky, protože ty případně uneseš v pohodě sama :D .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
2.7.08 19:59

Já mám Roan Marita - je to snad největší kočárek, co existuje, prostě tank mezi kočárkama, pevná korbička z umělý hmoty, klasickej, houpací, čtyřkolka - bez pomoci prostě nenastoupím (teď už teda jezdíme ve verzi sportovní), ale já nejsem líná huba :lol: , takže on mi s tím kočárkem prostě někdo vždycky pomůže a že teda my cestujeme MHD skrz naskrz Prahou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
2.7.08 20:41

Ahoj, pokud chceš kočárek skutečně jen do Prahy, tak by šel určitě ten Nomad, je to lehký šestikolový kočárek, ale nemá nafukovací kola a tím pádem i tvrdší..Nicméně s korbičkou si stejně kočárek třeba do tramvaje nevytáhneš, takže tak jako tak budeš muset někoho poprosit. Já mám Peg Pérego Centro a taky jsem s ním jezdila do centra, na sídliště mám klasickou trojkombinaci. Ale když jsem měla ještě korbičku na Centru, nevytáhla jsem to ani náhodou, až teď sporťák vidím jako lepší a ten sama uzvednu. A protože jsem vybírala podobný kočárek Nomadovi, ale za přijatelnější cenu, našla jsem právě Centro. A souhlasím s holkama, že košík pod kočárkem je dost důležitý, zvláště pak při dvou dětech, kdy tahám vše možné včetně pláštěnek, lahví s pitím a dek… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2766
2.7.08 21:01

Ahoj,

my máme X-landera xa a jsme spokojení.Hlubokou korbu tedy až na druhé mimi,ale taky dobrý,akorát je ta korbička malá na ty dnešní velká mimča :wink: Na tahání je teda těžkej,ale starší pak měl 18 kilo,takže jsem ho neuzvedla ani v golfkách :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6927
2.7.08 21:14

Ahoj,

dcera se narodila v zari a jezdila jsem s Quinny Freestyle 3XL jak korbicka , tak sportak jsou naprosto v pohode, predni kolo se da zaaretovat, kdyz potrebujes do metra. Do tram mi vzdy nekdo pomohl. Zvlada veskery teren co se v Praze vyskytuje :-). Mala v nem i spala, da se polohovat do lehu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
2.7.08 22:54

Hlubokej kočár, ten levnější a rychle pryč. Do MHD je nejlepší golfáč i do města vůbec. Mám lehkej chicco PoneeXS. Je užší, takže projede do úzkých dveří i mezi auty,… A úplně nej je šátek. Projde všude :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
10.8.17 10:53

Já nedám dopustit na Mamas and Papas Urbo, případně Urbo2 s odpruženýma předníma kolama. Mám jen sporťák, ale jde do úplné roviny, takže s vložnou taškou nema problema. Korbičku jsem na něj ani nekupovala. Do MHD je skladný, skvěle se s ním vymanévrovává i mezi jinýma kočárama ve voze, a je i celkem lehký, mám roční holčičku a není problém kočár vynést po schodech do tramvaje i tam, kde není ostrůvek (a je to teda dost vysoko). Když potřebuju přece jen větší koš a přesto něco lehkého, bych to zvedla do MHD, beru Papiwi Luna. Tam je extra korbička a jako bonus se ze sporťáku dá udělat jakože korba, která je přece jen o něco větší než ta klasická korba a je z ní líp vidět…Jsem ten typ maminy, který chce být schopný nastoupit s kočárem bez pomoci, takže buď něco lehkýho nebo pak pro pohodlný šplh po zadních kolech to chce něco s málo odruženýma zadníma kolama o průměru min 28 cm pro nástup tam, kde není ostrůvek (pokud jsou kola menší, zapasujou se pod tramvaj a musí se to pak přizvedávat na přední kola, což je zbytečně pracné). Ideální osvědčený šplhací kočár pro mě je Joolz Day (přední kola dobře odpružená pro pohodlnou jízdu bez drncání a zadní přiměřeně odpružená pro pohodlný zdolávání schodů po zadních). Nevhodné pro samostatný nástup do MHD jsou dle mých zkušeností klasické houpací čtyřkolky a ty teď tak moderní přepružené polské tanky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama