Kojena a stále nemocná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

saba33
Nováček 2 příspěvky 19.01.17 11:24
Kojena a stále nemocna

Dobry den všem :)
Mám skoro 8 měsíční holčičku Sáru, je plně kojena a už po třetí nemocná, ale tentokrát zatím dva dny zvýšená teplota, měla jsem pocit, že kojena mimča mají lepší imunitu, ale u nás Teda určitě ne. Může to být způsobeno moji nepestrou stravou? Ale jim hodně čokolády a ptala jsem se doktorky jestli ji tolik cukru nemůže ublížit a ona mi na to řekla, že to nemá s tím nic společného, ale tak možná ani můj přísun vitamínů to také neovlivní. Nevím si už rady :nevim:… Jsem už z toho zoufalá. Prosím o radu nebo třeba zkušenost. Předem děkuji S

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

blumen
Hvězda diskuse 41990 příspěvků 19.01.17 11:31

@saba33 prikrmujes? Prikrmovala bych, ziska tam vitaminy. Pokud vim, tak obsah vitaminu v MM je dan vyzivovym stavem matky. Konstantni je jen obsah vapniku a horciku a podobne (odbourava se Ti to z kosti a zubu). Pokud jis moc sladke, muze se u dcery pomnozit kvasinka ve strevech a imunita zacina ve streve.

Mimochodem jakou imunitu mas Ty? Dobrou?

Kojene deti, pokud vim, muzou onemocnet a onemocni, ale rekonvalescence byva rychlejsi (pokud se Ty dobre stravujes).

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63356 příspěvků 3 inzeráty 19.01.17 11:31

@saba33 Tak pokud jako nemoc bereš i 2 dny zvýšenou teplotu, tak si nemyslím, že by 3 nemoci za 8 měsíců byla nějaká nemocnost :think: to je normální zdravé dítě…

Sany80s
Kelišová 6571 příspěvků 19.01.17 11:38

A ona je nemocná? Dva dny zvýšená teplota v tomto věku můžou být zuby.
Jinak ne, moje kojené děti nebyly nemocné do tří let ani jednou.
Ale to já taky ne a kojená jsem nebyla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 11:43

@saba33 moje plně kojené dítě skončilo v 6 měsících s antibiotikama a těžkým zápalem plic. Takže kojení není samospásné.
A je otázka, co bereš jako nemoc. Co je teplota? Pokud má 2 dny 37,5, tak to může být od zubů. Pokud má 2 dny 39,5 a teče jí z nosu a očí, tak to může být problém.
Dávej jí hodně ovoce a zeleniny, aby měla jiný přísun než z MM.
Podle mě je hodně faktorů, které ovlivňují nemocnost. První syn měl od narození kombinaci MM+UM, ale výhradně kojený nebyl nikdy. První nemoc měl v 18 měsících rýmu a kašel, ve 4 letech angínu po nástupu do školky (zatím jediná atb, co měl), jinak mívá rýmy a kašle, ale zvládáme je doma.
Druhý syn kojený do půl roku a od půl roku jede jednu nemoc za druhou - stejné podmínky, stejní rodiče…
Já byla jako dítě taky často nemocná, takže u nás to bude i dědičnost.

Netopirek
Echt Kelišová 7901 příspěvků 19.01.17 11:47

Tak kvalita MM je dle toho co jíš ty. A některým dětem od 6m MM nestačí. Já začala přikrmovat, klidně jen ovoce, zelenina a jen jako doplněk.

Ale teplota dva dny není nemoc, to můžou být jen zuby.

ilonka12
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 19.01.17 11:52

Já si bohužel myslím, že kojení takový význam jak se píše nejspíš nemá, a je to škoda. Ale kolem mě nevidím vůbec žádné rozdíly v nemocnosti dětí odlišně živených, paradoxní je často větší nemocnost těch kojených i když je to samozřejmě případ od případu. Asi má negativní vliv kvalita potravin co se dnes prodávají.

Hoa Mai
Kelišová 5723 příspěvků 19 inzerátů 19.01.17 12:37

@saba33 Kojení je sice dobré pro utužení imunity, ale není to záruka. Máme v rodině děti, které byly pouze kojené a nemocné jsou dost už odmalinka a taky dítě, které bylo kojené pouze v porodnici, od té doby plně na UM a nemocný byl poprvé ve 4 letech, do té doby pouze občasná rýma.

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 19.01.17 12:39

Dcera ma 1,5 roku, kojim do ted, nemocna byla asi 5× do toho ma alergii (vysoke teploty), vyrazky a ekzemy, taky si myslim ze kojeni neni zase takovy zazrak.

murra
Kecalka 389 příspěvků 17 inzerátů 19.01.17 13:06

Protilátky v mléku se začínají tvořit asi 6 hodin po styku s infekcí, takže to je fůra času, kdy může dítě něco chytit. Zkus omezit jízdu MHD, návštěvy obchodu atd. s dítětem.

blumen
Hvězda diskuse 41990 příspěvků 19.01.17 13:26
@hapovab píše:
Dcera ma 1,5 roku, kojim do ted, nemocna byla asi 5× do toho ma alergii (vysoke teploty), vyrazky a ekzemy, taky si myslim ze kojeni neni zase takovy zazrak.

Muze mit ve strevech pomnozenou kvasinku, ta se tak projevuje. Zabere protikvasinkova dieta (jmenuje se to dieta, ale neni), musis ji ale drzet i Ty, protoze kojis. Pokud mas narusenou strevni mikrofloru kvasinkou Ty, predavas ji to v MM dal. Vice info na Modrem konikovi Poradna pro atopicky ekzem.

blumen
Hvězda diskuse 41990 příspěvků 19.01.17 13:29
@murra píše:
Protilátky v mléku se začínají tvořit asi 6 hodin po styku s infekcí, takže to je fůra času, kdy může dítě něco chytit. Zkus omezit jízdu MHD, návštěvy obchodu atd. s dítětem.

A ja bych neomezovala, at tim tu imunitu posiluje. Dcera byla do 19m v podstate zdrava, az s nastupem do jesli je ted nemocna casteji, ale to se neni cemu divit. Do obchodnaku na nakupy a MHD jezdila uz v sestinedeli, jinak to neslo, neridim a nakupovat musim.

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 19.01.17 13:50

Řekla bych, že závisí na vaší imunitě, neteř byla často nemocná (týden zdravá další dva týdny většinou na antibiotikách), tenhle šílený kolotoč skončil ihned po odstavu. Ale tam to bylo tím, že její máma má imunitu k ničemu, na ní stačí kýchnout přes telefon a na týden leží. Takže pokud sama máte imunitu mizernou, tak je kojení celkem k ničemu, pokud jste sama zdravá tak občasná rýma a kašel během kojení mi přijde normální.

murra
Kecalka 389 příspěvků 17 inzerátů 19.01.17 13:59
@blumen píše:
A ja bych neomezovala, at tim tu imunitu posiluje. Dcera byla do 19m v podstate zdrava, az s nastupem do jesli je ted nemocna casteji, ale to se neni cemu divit. Do obchodnaku na nakupy a MHD jezdila uz v sestinedeli, jinak to neslo, neridim a nakupovat musim.

Pokud má dítě oslabenou imunitu, tak stykem s infekcí mu ji neposílíš.
Nakoupit může i manžel nebo můžeš do obchodu sama, když přijde manžel z práce. Tak to aspoň řeším já, když jsou děti nemocné.

blumen
Hvězda diskuse 41990 příspěvků 19.01.17 14:15
@murra píše:
Pokud má dítě oslabenou imunitu, tak stykem s infekcí mu ji neposílíš.
Nakoupit může i manžel nebo můžeš do obchodu sama, když přijde manžel z práce. Tak to aspoň řeším já, když jsou děti nemocné.

To jo, myslela jsem, az bude zase zdrava

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >