Laktační poradna
MVDr. Anna Musilová
Nevíte prosím někdo, za jak dlouho po užití naprostého dryjáku, můžu znovu kojit?
Jde o to, že jsem silný migrenik. Doted jsem to musela vydržet jen za pomocí paralenu nebo max. brufenu.
Kojím už ale jenom 2× denně, zbytek příkrm a UM. Tak jsem si říkala, že když mě to chytne, tak si vezmu svoje čípky (připravené v lékárně) a nebudu ten den kojit. Jak dlouho mám nekojit? i druhý den? a mám to mléko odstříkat, nebo to nějak vyprchá…a prosím neříkejte at to ještě vydržím s paralenem, ten je v podstatě bez účinku a já jen zvracím a ani se nemůžu o malou postarat, a tak třeba celý den pláče ![]()
@Alka Ahoj. Já jsem byla na CT vyšetření mozku když jsem kojila a prohnali mi žilou jódovou kontrastní látku. Bylo mi řečeno, že můžu kojit nejdřív až za 24 hod., tak jsem měla dopředu odstříkáno.
Díky, a po té kontrastní látce jsi odstříkala to mléko pryč, nebo to nevadilo? a ta látka prostě z těla vyprchala?
@Alka Píšeš, že už je na příkrmech a UM, tak bych to nehrotila a vynechala klidně 2 dny.
Ahoj, zkus nastudovat v příbalovém letáku nebo na netu, jak dlouho ten lék působí. Třeba vitamíny s postupným vstřebáváním se údajně vstřebávají třeba 12 hodin. U paralenu /ibuprofenu je informace že se nesmí podat jiný lék do 4 resp. 6 hodin po požití, takže logicky takovou dobu se drží v těle. U kapek na kašel je dávkování po osmi hodinách, tj. pravěpodobně po těch osmi hodinách jde koncentrace v těle dolů. U celkové narkózy se doporučuje minimálně 6 hodin, poté vyprchá. Mléko které v době působení léku tvoří v prsu bude kontaminované, tj. když odsaješ na konci působení léku, nově vytvořené by mělo být v pořádku.
Já bych sázela na jistotu a počkala dvakrát tak dlouho a odsála dvakrát. A jak už tu někdo psal, jestli jste i na UM, tak bych to krátkodobě nehrotila, v klidu prášek vzala ať je mamka v pořádku
a odsávala spíš proto aby se tvořilo mléko dál.
Díky holky, asi radši teda vynechám déle, a odstříkám. Malé to vadit nebude, to spíš mě ![]()
Já jsem taky migrenik a ty dryjáky mi nedělaly dobře, takže mám kliku že mi brufen zabírá, ale já to udělala tak, že jsem si šlehla při kojení nebo bezprostředně po něm a pak zhasla a lehla
Už několikrát se nedalo nic jiného dělat, musela jsem vzít triptany…jsem také silný migrenik, nekojila jsem jen 12 hodin, pak jsem musela, jsme večer až ráno na MM, Přes den příkrmy, tak se to dalo vydržet…
Mě ty dryjáky taky nedělají dobře, bolí mě z nich svaly jak při chřipce, ale lepší jak ta příšerá bolest hlavy se zvracením. Byla jsem na tom už několikrát tak blbě, že mi naši volali rychlou. Naštěstí co mám mimčo, tak jsem tak děsnou neměla, ale i tak to stojí za to ![]()