Kolaudace a katastr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.19 11:03
kolaudace a katastr

Zdravím všechny, stala se taková nemilá věc. Před 5 lety se kolaudovala jedna stavba (ne novostavba), úspěšně. Ale už jsem zapomněla rozhodnutí zanést na katastr. Nevíte, jestli je to problém, když teď přijdu na KN s papírem, který je pět let starý? Nemůžou chtít novou kolaudaci? To je přece blbost, když to už jednou všechno prošlo, ne? Díky!

Reakce:
FenekUsaty
Závislačka 4714 příspěvků 08.04.19 12:04

Vubec se v tom nevyznam, snad odpovi nekdo fundovany, ale co me napada za uskali - my kdyz kolaudovali, tak se nam po kolaudaci zmenila zasadne stuktura (i obytna plocha a tak) domu a museli jsme znova platit dan z nemovitosti. Ale treba se vas to netyka.

Meridene
Povídálka 25 příspěvků 08.04.19 12:26
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, stala se taková nemilá věc. Před 5 lety se kolaudovala jedna stavba (ne novostavba), úspěšně. Ale už jsem zapomněla rozhodnutí zanést na katastr. Nevíte, jestli je to problém, když teď přijdu na KN s papírem, který je pět let starý? Nemůžou chtít novou kolaudaci? To je přece blbost, když to už jednou všechno prošlo, ne? Díky!

Není to problém, normálně dojdi na katastr, předlož kolaudační rozhodnutí s vyznačenou právní mocí od stavebního úřadu a všechno se dá do pořádku a neboj když už je jednou zkolaudováno a máš na to papír, tak novou chtít nebudou.

Ally12345
Povídálka 25 příspěvků 08.04.19 12:36
@Meridene píše:
Není to problém, normálně dojdi na katastr, předlož kolaudační rozhodnutí s vyznačenou právní mocí od stavebního úřadu a všechno se dá do pořádku a neboj když už je jednou zkolaudováno a máš na to papír, tak novou chtít nebudou.

Mockrát děkuji, normálně se tu o mě pokoušel infarkt!

Meridene
Povídálka 25 příspěvků 08.04.19 12:37

@Ally12345 Rádo se stalo. :)

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 08.04.19 12:43

Infarkt vrátím. Problém nebude s katastrem, ale s finančákem. Zpětné kontroly daní se provádějí. Bylo by vhodné s nějakým odborníkem řešit toto.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65610 příspěvků 08.04.19 12:45

@AlphaOmega Tak pokud se jednalo o rekonstrukci, tak to z pohledu financaku zustane stejny.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 08.04.19 12:50
@j.a.n.i1 píše:
@AlphaOmega Tak pokud se jednalo o rekonstrukci, tak to z pohledu financaku zustane stejny.

Co já vim :nevim: :mrgreen:

Ale pokud šlo o rekonstrukci, tak proč je nutné podání na katastr?

Ally12345
Povídálka 25 příspěvků 08.04.19 13:33

Šlo o přestavbu garáže na dílnu (má to přiděleno číslo provozovny).. Objekt se nezvetsoval.

Váš příspěvek
Reklama