kolik casu travi u televize vase deti

6367
19.9.09 19:46

kolik casu travi u televize vase deti

ahoj, nedavno jsem cetla clanek, ze optimalni pro 3lete deti je asi ctvrthodinka u TV, tak jsem se pobavila..to by byl tak max. vecernicek. Hlavne teda vecery u nas televize a jimjam zachranuje, klasika, obe deti unavene, manzel nikde..ja varim veceri atd..Tak by mne zajimalo kolik casu denne travi u TV vase ditka, to moje tak hodinu urcite, spis dele..a to si myslim, ze se mu celkem venuju, ale odpoledne uz nespi a den je sakra dlouhy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

154
19.9.09 20:14

ahoj, ráno a odpoledne kouzelná školka a večer večerníček. to se rovná hodina a čtvrt denně. to je myslím akorát. o víkendu pouštím místo toho dvd-krtka,amálku,křemílka atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10054
19.9.09 20:15

:D :D :D - jako těhule jsem říkala, že moje dítě nebude koukat na TV. A dneska? Kolikrát je televize poslední záchrana. Prostě někdy musím uvařit, uklidit a tak, takže u nás je to takhle:
ráno malá vstane a maže k televizi, tak 1/4 hodiny čučí na pohádky - já mezitím vysaju, vytřu, obléknu sebe a připravím snídani. Pak kouká na 2 pohádky před spaním v poledne a pak večer před spaním.
Když je venku hnusně, tak teda kouká určitě dýl. I když kouká? Někdy mám pocit, že to má jen jako kulisu a třeba si u toho staví lego, nebo tak něco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
19.9.09 20:17

Jak kdy. Někdy u ní není celý den a někdy vidí i dvě DVD. Podle toho, jestli jsme doma a marodíme, jesti je venku hezky, atd. . O víkendy jsme zas většinou venku a užíváme tatínka. Takže dneska třeba starší tv neviděl.
Většinou Vítkovi pustím pohádku, když mladší spí. Nebo právě večer, když chystám jídlo atd. Tak to vidím na 30min- 2hodiny denně.
Schválně to zkusím tento týden počítat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
19.9.09 21:02

Pokud děti marodí, tak pouštíme, ale to už dlouho nebylo (ťuk ťuk). Jinak při běžném dnu pouze večerníček a i ten nám někdy uteče, pokud se vrátíme déle domů, což se stává vcelku často.
U nás je to i o konfliktu, velká by koukala, malá se jí postaví před tv a velká je vzteklá atd. . .přes týden velká ve školce a malé tedy nepouštím nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2766
19.9.09 21:39

Ahoj,
u nás je to ve všední den ráno tak 20 minut před odchodem do školky a večer asi hodinu než se jdou oba koupat,koukají se oba :wink: O víkendu je to ráno delší,tak hodinu a půl možná někdy i dvě,kluci vstávají dost brzo :wink:Když byl starší malej,tak samozřejmě tv dlóóuho neviděl,byla jsem nervózní jenom když si manžel pustil fotbal nebo něco v jeho přítomnosti :D No a teď?Všechno je jinak :D :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.9.09 23:39

Tak u nás je Maty před TV když je to potřeba když něco dělám a nebo vařim.
Takže při každé činosti takže tak 20minut ráno než je snídaně pak pul hodky pi obědě a pul hodky večer a mezitím občas taky.
Sám si nehraje a lepší než abych ho v kuchyni opařila at sedí před TV.
Náš malej je hroznej koumes,když ho nezabavim a nebo nekouká na tv tak je schopnej rvát něco do zásuvek,operovat psa propiskou,rvát do dvd sušenky atd…

Tv mu slouží spíš jako kulisa ale neodejde pryč a třeba kouká na příběhy mašinky tomáše a má i vláčky tak pak u toho jezdí a když v tv mašinka nabourá nabourá s ní atd.. tak né že by jen tupě zíral..

Při koukání na takové ty výchovné pořady počítá,říká barvy atd..
Jsou ale dny kdy na mě muže vyset celej den a celej den se mu věnuju tak na TV nekouká vubec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
20.9.09 00:44

Ahoj,
moje děti na televizi nekoukají. Přes den jsme ji nezapínali vůbec (až v noci, když už byly v pelechu). Pak se nám televize rozbila a teď nemáme žádnou. Takže opět nekoukáme (ani v noci :)).
Kolem 2. roku věku jsem synovi občas pouštěla nějaké dětské seriály na DVD - asi jednou za 14 dnů, to vydržel max. 30 minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2044
20.9.09 12:20

Jak bych byla někdy šťastná, kdyby mi Anežka koukala aspon 15 minut na televizi :lol: O televizi nejeví vůbec žádný zájem a to ani o pohádky, když ji mám puštěnou já a čekám na zprávy, tak se maximálně koukne na reklamu, na jednu reklamu :! a zase maže něco dělat. Nevydrží sedět jen tak, aby se ji ručičky nudily a pořád mi chce pomáhat. Už stalo, že jsem po týdnu, kdy jsme TV neměli vůbec puštěnou, hledali ovladač obě dvě i hodinu :wink: Anežka upřednostňuje hudbu, stačí poslouchat, může tancovat, hrát si, skákat atd. a nemusí se u toho sedět. Doufám, že ji to vydrží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
20.9.09 12:37

Murko - staršího začala TV zajímat až tak kolem 2 a 1/2 roku. Mladšího zajímá akorát - ale zas šíleně, znělka večerníčku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
20.9.09 13:04

lexxie moje dítě to má přibližně stejně jako ty tvoje. Hlavně když je unavená z hraní nebo blbnutí nebo z procházky venku, tak si řekne přesně, co chce pustit - jestli Jim Jam nebo jakou konkrétní pohádku z DVD, paksi tam sedne, a časově se to liší - někdy tam sedí půl hoďky, někdy dýl - ale spíš od toho potom odběhne a hraje si, přičemž třeba zakomponuje tu pohádku z tý televize do toho, co právě shlédla…

Když byla uplně mrňavá, tak jsem televizi taky nezapínala protože to nemělo smysl, stejně jsem na to nestíhala koukat.
Ve dvou letech jediný, na co vydržela koukat, byla Maková panenka asitak pět minut, a dlouho dlouho vydržela koukat sama na sebe na domácím videu :lol: ale to prosim eště měla takovej zlozvyk že u toho chtěla sedět na nočníku :lol:

(to jsme pak odnaučili :lol: dokonce mam i fotku, jak na tom nočníku usnula :lol: )

No a teď- čtvrthodina u televize je podle mě blbost - a ani si nemyslim, že to něčemu škodí.
Já musím teda např.: vyluxovat, uvařit, nastrkat to do myčky a domejt hrnce, který se tam už nevejdou (a to máme velkou), buď narvat prádlo do pračky nebo ho pověsit atd. - a mezitím se snažím ji zabavit, ale prostě na televizi kouká tak, jak ji to baví - kdysi jsem měla (když jí byly 3 měsíce) takovou víru, jako že moje dítě teda na televizi určitě koukat nebude (hahaha) - vždycky si pak vzpomenu na film „Jedna ruka netleská“ a jsem vyléčená :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
20.9.09 13:12

Jen ještě doplním, že se postupem času do pozice člověka, který se nedívá na televizi, dostávám oproti svému očekávání sama, a sice důvodem je to, že tam pro mě prostě většinou nic zajímavýho nedávaj.
Maximálně si pouštim ČT 24 nebo ČT 1 a trefuju - ovšem postupem času trefuji méně a méně.

Ale co mě teď fakt zaujalo - takový asi spíše náhodně vysílaný cyklus „Děti kreslí písničky“ (na ČT1) - já o tom nevěděla, protože to (asi) dávají snad nahodile mezi pořady - je to paráda, dědeček nám to „nachytal“ na DVD, je to taková změť písniček (absolutně různí autoři stylem i věkem) doplněná dětskými kresbami - super!!!
tak to si dcera pouští a pak to zpívá.
Ale samozřejmě taky kouká na pohádky jenom stylem, že prostě kouká a nic jí z toho neplyne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
20.9.09 13:26

Ja myslim, ze ctvrt hodiny koukani na televizi u trileteho ditete opravdu staci. Me dceri je 7, kouka 25-45 minut za den, vyjimka je patek, kdy kouka na jeden delsi film a svatky. Synovi je rok, cilene mu nepoustime nic. Nemyslim, ze je dobre deti ucit „zabijet cas“ televizi, neco takoveho se lehce zazije. Jsem presvedcena, ze se dite nauci vice, kdyz se mnou tu mycku vyklidi, vypere a povesi pradlo apod. , kdyz si teda v tu dobu nechce sam hrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
20.9.09 13:34

:lol: to je samozřejmě pravda :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
20.9.09 13:41

Jen chci doplnit jednu věc:
Jelikož pracuju dnes a denně s teenagery, a hodně spolu mluvíme (ehm… měli bychom se snad výhradně vzdělávat… ale 45 minut na puntík to neděláme) - tak mám pocit, (jak asi většina lidí tuší), že v dnešní době přestává být televize rizikovým faktorem číslo jedna.

Její škodlivou funkci začal přebírat POČÍTAČ A INTERNET - takže: pokud své dítě chránit - TAK PŘED INTERNETEM!!!!
(facebook, libimseti.cz) - začíná to alternovat skutečná přátelství a vztahy.
A to myslim že přispívá k „citové otupělosti“ daleko víc než televize…

a ještě něco:
u malých dětí to jsme schopni korigovat. U dospívajících je to už problém. Každý pozná časem sám. Můžem teda jen doufat, že jsme do svých dětí stihly nabouchat co nejlepší morální kredit, a buď na nás dají, a nebo budou mít pud sebezáchovy, a nenechají si internetem napůl sežrat duši.

a je paradox - že to píšu na internetu - ale všechny tady ho navštěvujeme - že - takže pozor do budoucna! (to myslím i sebe ! )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama