Kolik těsta bude třeba na dort?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
19.2.14 09:52

kolik testa bude třeba

Ahoj holky, potřebuji poradit od zkušenějších :) budu pect dort mam vybrany tento recept: 5 vajec, 200 g cukru krupice, 300 g polohrubé mouky (pokud jsou menší vejce uberte množství mouky cca o 30 g), 10 lžic horké vody (nemusí být vařící, ale hodně horká) ale nevim na jak velkou formu (dortovou kulatou) to je :nevim:. Mám velikost 26cm a 28cm, korpus chci spise vyssi aby ho mohla prekrojit aspon na pul. Myslite, že mi tohle mnozstvi indegienci bude stacit aspon na tu mensi :think:? A z kolika vajec by to bylo popr do te vetsi? Všem moc děkuji :hug: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26797
19.2.14 09:59

@smilestrawberry já peču korpus podle tohoto receptu, je tam míň surovin a v té formě 23 cm je hodně vysoký, zvládnu ho překrojit i 3 řezy. Takže si myslím, že i když ho dáš do té větší formy tak to překrojíš v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2275
19.2.14 10:02

@smilestrawberry Já myslím, že z 5 vajec bude korpus nižší do 26cm formy, takových 8cm výšky po promazání max. tady posílám vzorec na vypočítání kolik vajec do jaké formy (takže i kolik těsta ;) )
Já osobně na vyšší korpus d-26cm dávám 8 vajec a je po promazání cca 10cm a to prožezávám 2×.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18259
19.2.14 10:06

Ja delam tenhle korpus a je vybornej a vysokej :) :palec: http://recepty.vareni.cz/…tovy-korpus/ dortovou formu mam prumer 28cm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat