Kolik umíte jazyků?

17.7.21 11:34

Kolik umíte jazyků?

Dobrý den, kolik jazyků umíte nebo se učíte? Případně jak jste se je naučily? Já umím angličtinu a němčinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9270
17.7.21 11:43

Pod umět si představuješ co? Nějakej stupeň nebo jen že se člověk dorozumí? Nebo jen že se to učí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.21 11:46
@Cenarius píše:
Pod umět si představuješ co? Nějakej stupeň nebo jen že se člověk dorozumí? Nebo jen že se to učí?

Stačí že se dorozumí.

• Citovat
  • Nahlásit
17.7.21 11:50

4, za me nej metoda uceni je proste hozeni do vody-odjed pracovne na pul roku do recka (jakekoliv jine zeme) s vidinou pouzivani aj a az zjistis, ze jinak nez recky tam nikdo nekvakne, tak se proste naucis.

Edit: nemyslim si, ze otazka na jazyky je opravnene pouziti anonymu.

Příspěvek upraven 17.07.21 v 13:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16144
17.7.21 12:07

Poslendí dobou mám pocit, že už nerozumím ani česky :mrgreen:
Jinak 3, učím se 4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14186
17.7.21 12:09

Proč anonym? Za chvíli tu bude anonym na každý prd.

Umím 2. Stačí mi to. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14186
17.7.21 12:10
@mandle-v-cokolade píše:
4, za me nej metoda uceni je proste dozeni do vody-odjed pracovne na pul roku do recka (jakekoliv jine zeme) s vidinou pouzivani aj a az zjistis, ze jinak nez recky tam nikdo nekvakne, tak se proste naucis.Edit: nemyslim si, ze otazka na jazyky je opravnene pouziti anonymu.

Už jsem tu napsala, že se tu používá anonym na každý prd. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7093
17.7.21 12:12

I can speak English und ich verstehe Deutsch… Jako česka rozumím slovenštině a malinko jiným slovanským jazykům ale nemůžu říct že bych je uměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
17.7.21 12:18

Nejlíp umím anglicky, seriály a filmy jsem schopna dát v AJ s pomocí AJ titulků. Základně se domluvím německy a rusky. Teď se učím japonštinu a chtěla bych ještě aspoň základy španělštiny. Jazyky mě baví a udržuju se pomocí YT, tam se dá najít všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1202
17.7.21 12:18

Češtinu a angličtinu :) něco kvaknu ruský, ukrajinsky, ale nemluvím plynně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2416
17.7.21 12:22

Krome češtiny slušne dva a ucim se treti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
17.7.21 12:44

Po pár panácích slivky mluvím a rozumím deseti jazyky, je to málo? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3669
17.7.21 12:45

Anglicky se domluvím, ale nerada, mám nějaký zkrat mezi hlavou a pusou, takže si sestaví správně větu, ale kváknu to pak úplně blbě. Jsem ale schopna si přečíst a porozumět odbornému textu a seriály či filmy s aj titulky taky dávám. Německy pár základních frází. Cizí jazyky mě nebaví a naštěstí je k životu nijak zásadně nepotrebuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3721
17.7.21 12:58

Anglicky. Pak jsem v nejhorším případě schopna se dorozumet francouzsky, ruštinu jsem se neucila, ale taky se člověk nějak dorozumi. Par slov italsky a německy kdy jsme na dovolené - potrebuju lístky, jidlo atp mám kolegyni co jich umí 7, ale jako fakt UMÍ. Já na to vždycky byla tele. Angličtinu jsem se naučila nuceným používáním a za mateřskou co jsem byla pryc rok jsem půlku zapomněla a to to je firemní jazyk :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3721
17.7.21 13:00
@ProfZav píše:
Anglicky se domluvím, ale nerada, mám nějaký zkrat mezi hlavou a pusou, takže si sestaví správně větu, ale kváknu to pak úplně blbě. Jsem ale schopna si přečíst a porozumět odbornému textu a seriály či filmy s aj titulky taky dávám. Německy pár základních frází. Cizí jazyky mě nebaví a naštěstí je k životu nijak zásadně nepotrebuju.

Tohle má chlap. On to furt dokola studuje a je tak na úrovni A2/B1.. film a školení s titulkama da, ale když má ze sebe něco vyzvejknout tak je v riti. Gramatiku má oproti me super, ale když chce mluvit tak mu druhá strana ani nerozumí co chce říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat