Jak se stát učitelem MŠ

11.7.21 22:08

Jak se stát učitelem MŠ

Krásný dobrý den,
Mám vystudované gymnázium a chtěla bych se stát učitelkou v MŠ…nechci jít na vysokou školu - necítím se na to, už na gympl jsem šla s donucení, ale i přesto se chci učitelkou v MŠ stát. Našla jsem si soukromou školu na 2 roky…jakoby druhá střední - ukončení školy maturitou - škola zaměřená na předškolní a mimoškolní pedagogiku… a chci se zeptat, neví někdo jestli s tímhle mužů učit ve školce? Nebo potřebuji vysokou školu?
Předem děkuji za všechny odpovědi. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2011
11.7.21 22:13

Teď už VŠ potřebuješ. Pajdak není těžkej, neboj se toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35018
11.7.21 22:16

Zatím VŠ nepotřebuješ, ale v odborných kruzích se o tom jedná už více let, že do budoucna nutná bude. Jsme jedna z mála zemí na světě, kde zatím nutná není.

A i zaměstnavatelé dávají přednost lidem s vyšším vzděláním. U nás nemají titul jen nesmrtelné tety, které studovaly za krále klacka a mají kolem 30 let praxe, jsou na sklonku své kariéry. Všechny nově příchozí mladé učitelky mají VOŠ nebo Bc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4128
11.7.21 22:23

Ano, to by ti stačilo. Ovšem já bych tu VŠ pedagogickou zkusila. Zato nic nedáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1222
11.7.21 22:25

Hele, jestli 2 roky studia bůhví k čemu nebo 3 roky na Bc. je skoro jedno a titul už ti nikdo nevezme. Bez titulu je dost pravděpodobné, že za pár let budeš shánět, kde to honem dálkové udělat při práci. Teď nemáš jiné povinnosti, v klidu si vystuduj běžného bakaláře. Není to příliš těžká škola. Myslím, že je k tomu potřeba na něco hrát. To zvládáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4128
11.7.21 22:26

@Pears206 opravdu se to zprisni? Mně totiž připadá, že by to nebylo od veci. Předškolní a mimoškolní pedagogiku si doděláva každá druhá mamina po mateřské. Jen u nás na malém městě vyleze že soukromé školy asi 60 učitelek do MŠ. To samé asistent pedagoga. To je X kurzu otevřených několikrát za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2303
11.7.21 22:27

Staci ti jen druha stredni, aktualne to studuji take, tak kdybys potrebovala poradit, jsem k dispozici (studuji v Beroune ;)
Jinak rozhodne se neboj toho, ze bys nesehnala praci jen se stredni, vsude ucitelky chybi a pokud budes dobra nechaji si te i kdyz bude potreba pripadne vysoka v budoucnu. Lze pak vzdelani kdykoliv doplnit, ve chvili, kdy zacnes studovat VŠ jsi uz na tom stejne, jako vystudovane holciny a muzes ucit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.7.21 22:34

@prejeta_zaba anoo, hraji 7 let na housle a druhým rokem na klavír + 3 roky zpěv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.7.21 22:37

@Kastanka33 právě toho se bojím no… že dají přednost vysokoškolačce. Jenže já nevím či výšku zvládnu…toto mi přijde jako lehčí, (pro mě) hezčí a přijatelnější cesta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4128
11.7.21 22:39

@Martina123456789000 tak to je super a určitě jsou to plusove body navíc. Akorát bych opravdu zkusila alespoň toho bakalare. Není to tak těžké. Na každou zkoušku más tři pokusy + závěrečná je jak maturita. Budeš mít pak větší šanci tu práci najít. Soukromá skola tě hned hodí do nálepky, že sis tu maturitu vlastně zaplatila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8000
11.7.21 22:39

Existují i státní VOŠ, většinou při středních pedagogických školách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35018
12.7.21 07:42
@Mallorka píše:
@Pears206 opravdu se to zprisni? Mně totiž připadá, že by to nebylo od veci. Předškolní a mimoškolní pedagogiku si doděláva každá druhá mamina po mateřské. Jen u nás na malém městě vyleze že soukromé školy asi 60 učitelek do MŠ. To samé asistent pedagoga. To je X kurzu otevřených několikrát za rok.

Kurz AP prý už teď od podzimu. Mluví se o tom už dlouho. Měly by být otevírány jen v rámci celoživotního vzdělávání při fakultách nebo VOŠ, 3 semestry, zkouška jak malá maturita, kvalifikační práce.

A u těch MŠ v to doufám taky. Jednak z důvodu, co píšeš a taky opačně, aby do školky nenastupovaly na práci k dětem holky ve věku 19 let čerstvě po maturitě s nedozrálou osobností. Tento argument používají i odborníci, zvlášť, když dnešní mládež je v tomto směru jiná jako ta před 20 lety, nevyspělá a nevedená k povinnostem. A děti naopak rozjívené, nezvyklé respektovat autority a často s různými poruchami už v předškolním věku.

A taky je špatně, že ženské, které neví, co se sebou po mateřské, lezou do školství formou rychlokvašených kurzů a kvalifikovaní lidé s VŠ potom nemohou najít práci v oboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5727
12.7.21 07:49
@Midaku píše:
Teď už VŠ potřebuješ. Pajdak není těžkej, neboj se toho.

Jen se tam dostat…je velký počet zájemců-uchazečů…ovšem jako gymplačka máš ty nejlepší předpoklady u přijímaček uspět!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.7.21 08:33

Střední pedagogická úplně stačí. Rozumná ředitelka a kouká na úplně jiné věci než je titul.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.7.21 09:20
@truelly píše:
Jen se tam dostat…je velký počet zájemců-uchazečů…ovšem jako gymplačka máš ty nejlepší předpoklady u přijímaček uspět!

Asi jak kde, já se letos hlásila na UTB a přijímali asi 75 lidí, limit pro přijetí byl 375 bodů, tzn. stačilo udělat Scio testy na percentil 37,5. Což průměrně inteligentní člověk musí zvládnout levou zadní

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat