Kolo ve vel. 16"

570
11.4.11 08:24

Kolo ve vel. 16"

Aktuálně řešíme nákup kola pro naši téměř 4 letou dceru. Je vysoká, měří cca 110 cm.
Doteď jsem žila v domnění, že zakoupíme vel. 14" (tj. kolo pro velké začínající děti, dosud jezdila jen na koloodrážedle), nicméně jsem zjistila, že kamarád koupil svému synovi (stejně starému o kousek menšímu) už 16".....
Jen jsem tak letem světem koukla na kola 16" a potřebovala bych znát vaše zkušenosti. Moje představa je kolo bez přehazovačky, kolo s dvěma brzdama (čímž myslím ne torpédo, prý děti nejsou v tomhle věku schopné ho dostatečně „ušlápnout“?). V tom případě mám pocit, že se výběr výrazně zúží (a to ještě neřeším rám a případně barvu…).
Jaké kolo jste kupovali svým čtyřleťákům vy? Jak se s ním „poprali“. Jaký je obecně váš názor na výše uvedené? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12878
11.4.11 08:28

koupili jsme klárce kolo 16 značky Torpado (variantu Billy). varianta Torpado Trilly vyhrála v testu dětských kol časopisu Dtest. my jsme čekali na výsledky a pak objednali. mám vyzkoušeno, že jsou jejich testy dost spolehlivé. my šli do jiné varianta jenom kvůli barvám, aby kolo mohl podědit viktor. trilly má všechny varianty s růžovou :-) klárka má lehce přes 110 cm a tohle kolo je pro ni akorát. jen se bojím, že bude zase na jednu sezonu a budeme muset kupovat větší. manžel už teď říká, že jsme měli jít do 18…
kupovali jsme zde: http://www.kolokram.cz/index.php?… a do týdne bylo kolo doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3079
11.4.11 09:05

Ahoj.
Myslím ,že kolo bez přehazovačky a bez torpéda bude oříšek :think: abych pravdu řekla,tak ani nevím,že bych někde takové viděla a že sem toho prolezla hodně,když sme kolo kupovali.

My ve čtyřech letech pořídili Author vital 16" http://www.levnysport.cz/view_image.php?…

Je bez přehazovačky(ale to myslím,že 16 jsou všechny) a s torpédem,ale já bych se ho nebála,brzdí to naprosto v pohodě :nevim:

A je fakt,že je to kolo tak na rok,my v pěti kupovali 20"

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
11.4.11 09:17

Máme taky Author Vital 16. Má torpédo, ale i ruční brzdu, takže Maty, když jede z kopce, dobrďuje obojím a v pohodě, teď jsme jeli dva výlety a byly tam pěkné sešupy a v pohodě to dal. Spíš se mu musí vysvětlit, že to nesmí nechat rozjet, ale přibržďovat.
Co jsem sledovala diskuze na netu - nějaký zasvěcený tatínky, tak toto kolo vyšlo nejlépe (ještě s jedním, tuším Superior?? :nevim: ).
Jinak myslím, že vydržíte i déle, Maty měl nejdřív starší (stejnou velikost, ale ještě po taťkovi, těžký, ale na to ježdění s bočními kolečky to stačilo), teď dostal toto, na 20 bych si ještě netroufla a to má 116 cm a 20 kg /je mu 5/. Kamarádky holčička měla toto kolo od 4 do 6 let, teď je jí 6 a půl a dostala dvacítku, měří ale už dost přes 120 cm.
Jo, a doporučuju koupit košík na řídítka, to je moc praktická věc (za stovku :lol: ). :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
11.4.11 10:33

My máme také Author Vital a jsme spokojené. Já naopak myslím, že torpédo je dobré (a řekla bych, že ho má většina kol této velikosti), protože mi přijde, ža mají malé ruce a naopak nezvládnou ruční brzdy. Má tedy i přední, ale tu nepoužívá)
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.11 12:29

Ten Author Vital už dostal kryt řetězu, nebo je to pořád nevyhovující kolo, jak píší na stránkách ČOI?
http://www.coi.cz/…ital-16.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
11.4.11 12:46

Vital právě nemá author vůbec letos v nabídce na svých stránkách, nacházím jen model 2009 a taky mi právě nesedí ten kryt… resp. říkala jsem si, že v dtestu na to dávali pozor :D Díky všem za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12878
11.4.11 15:16

koukám, že se tu řeší brzdy. tak to kolo Torpado má právě obě brzdy ruční a je bez přehazovačky… takže bych řekla, že splňuje vše ;-) ale nechci vnucovat náš výběr…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
12.4.11 16:45

Já už jsem na to koukala… Teď s manželem řešíme co a jak… Díky moc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
12.4.11 16:48

My jsme nakonec koupili pro dceru k 4 narozkám Meridu dakar. Jak obstojí v provozu zatím ještě nevíme.
http://www.cykloworld.eu/…oaster-2011/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
924
24.4.11 11:59

Tak synovi ted v kvetnu budou ctyri roky. Kolo ma taky 16" a znacka je to Trek. A teda maximalni spokojenost, bylo teda celkem drahy, ale jelikoz ho dostal od babicky a od dedecka k Vanocum, tak moje penezenku to neruinovalo, takze dobry. :-) Na zem dosahne v pohode a to tech 110 cm nema. Zatim tam ma teda pridavna kolecka, ale urcite mame v planu se jich jeste letos zbavit. :-)
http://www.skibi.cz/…pearl-white/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
924
24.4.11 12:00

Akorat teda my mame jinou barevnou variantu a nasi ho sehnali za 3500 ve sleve, takze levnejc nez je to v tom odkazu. To si myslim, ze je tak akorat. :-) 

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
924
24.4.11 12:05

Jo a brzdu ma jak protislapaci, tak i normalne rucni a Pata pouziva obe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lucmiliánka
23.3.12 20:06

Kolo trek 16

Chtěla jsem se zeptat zda ten trek 16 není težký, máme ho jít zítra koupit, bude to naše první kolo, syn bude mít 4 roky, tak chci vědět jak jste na tom byli vy ušlápne to prcek v pohodě? Mě dnes všichni odradili at koupím specialized, ale to je přece jen o nějakou tu tisícovku dražší…

• Nahlásit
  • Citovat
23.3.12 20:11

Podle mě a mého kolokamaráda (servisák repre týmu) je nejlepší (ze sériovek teda) jednoznačně Superior. Máme ho od loňska už druhý ve 20 a je nej - lehčí, -precizněji zpracované,–lepší geometrie rámu pro děti. Malá jezdila na 16 od 3,5 let rovnou bez koleček a bez problémů. Přeji šťasné jarní kilometry :lol: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama