Kombinované studium a ZSP

Anonymní
15.4.21 17:02

Kombinované studium a ZSP

Ahoj holky, mám velkou otázku, na kterou mi není schopný nikdo odpovědět. Jsem studentkou kombinovaného studia na VŠ a je mi 20 let. Momentálně mám práci na hpp, ale jsem tam nespokojená, takže asi brzy skončím. Chtěla bych být teď 2 měsíce přes zkouškové doma a nevím, zda se musím přihlásit na pracak? Když jsem studentka a není mi 26? A můžu místo práce pracovat třeba jen na dohodu, když za mě ZP platí škola? A co SP, to by nevadilo kdybych neplatila?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9731
15.4.21 17:08
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám velkou otázku, na kterou mi není schopný nikdo odpovědět. Jsem studentkou kombinovaného studia na VŠ a je mi 20 let. Momentálně mám práci na hpp, ale jsem tam nespokojená, takže asi brzy skončím. Chtěla bych být teď 2 měsíce přes zkouškové doma a nevím, zda se musím přihlásit na pracak? Když jsem studentka a není mi 26? A můžu místo práce pracovat třeba jen na dohodu, když za mě ZP platí škola? A co SP, to by nevadilo kdybych neplatila?

Tak si zavolej přímo na pracák a zeptej se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16441
15.4.21 17:19

Tím že nejsi na denním studiu, tak za tebe stát neplatí pojištění. Na pracák nemusíš, ale musíš si pak zaplatit zdravotní pojištění jakož to osoba bez zdanitelných příjmů.

přihlášením se na UP za tebe pojištění uhradí stát.

Btw pokud jsi normální zaměstanec, tak jaksi tě nemusí zaměstnavatel pustit hned, ale může chtít, abys tam zůstala do konce výpopvědní doby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9335
15.4.21 17:28
@Ou píše:
Tím že nejsi na denním studiu, tak za tebe stát neplatí pojištění.Na pracák nemusíš, ale musíš si pak zaplatit zdravotní pojištění jakož to osoba bez zdanitelných příjmů.

přihlášením se na UP za tebe pojištění uhradí stát.

Btw pokud jsi normální zaměstanec, tak jaksi tě nemusí zaměstnavatel pustit hned, ale může chtít, abys tam zůstala do konce výpopvědní doby.

A to čerpáš odkud, že se musí jednat o denní studium? Nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 17:28

Já jsem ve nešťastně změnila práci a momentálně jsem ve zkušební době, takže můžu odejít kdykoliv. Každopádně zdravotní pojištění za mě prý hradí škola, pokud mi není 26. Dnes jsem si to byla ověřit na pojišťovně, tak jen nevím, jak v tom případě s tím pracakem.

• Citovat
  • Nahlásit
577
15.4.21 17:29

Zavolej si na svoji zdravotní pojišťovnu a zeptej se. Já jsem v roce 2017 byla na kombi studium VOŠ a byla jsem normálně na pojišťovně vedená jako student, platit zdravotní pojištění jsem nemusela. Myslím, že tohle se bude lišit u každé pojišťovny a možná i školy. Další rok jsem přestoupila na VŠ a normálně pracovala, ale spolužačka taky byla vedená jako studentka na pojišťovně a zdravotní za ní bylo uhrazeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
15.4.21 17:31

Na ÚP jít nemusíš, pokud nemáš nárok na podporu nebo nechceš pomoct s hledáním práce. Sociální za tebe nikdo platit nebude a zdravotní máš vyřešené studiem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9335
15.4.21 17:31
@Anonymní píše:
Já jsem ve nešťastně změnila práci a momentálně jsem ve zkušební době, takže můžu odejít kdykoliv. Každopádně zdravotní pojištění za mě prý hradí škola, pokud mi není 26. Dnes jsem si to byla ověřit na pojišťovně, tak jen nevím, jak v tom případě s tím pracakem.

Neplatí škola, ale stát a měla bys to pojišťovně oznámit. Na pracák nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 17:35

A to nevadí, že sociální nebude platit nikdo? A můžu teda někde pracovat na DPP nebo DPC?

• Citovat
  • Nahlásit
15
15.4.21 18:01

Sociální není povinné a zdravotní za tebe při kombinovaném studiu hradí do 26 let stát. Na dohodu pracovat samozřejmě můžeš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat