Konstatně ucpaný nos

19.11.19 21:37

Konstatně ucpaný nos

Ahoj holky, chtěla jsem se Vás zeptat, jak bojujete s rýmou. Malá (téměř 2 roky) má už tak 3 dny rýmu, kdy má ucpaný nos celý den. Vysát nejde skoro nic, vincentka nepomáhá a nefungují ani spreje do nosu. Co s tím? Malá celý den chrčí a kvůli tomu pořádně nejí, nespí atd. Děkuji všem za rady!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4288
19.11.19 21:45

Neslyšela jsi nikdy “neléčená rýma trvá týden, léčená sedm dní”? Je mi vás obou líto, rýma je hnusná. Ale nic než ulevovat dostupnými, tebou zmíněnými prostředky, se dělat nedá. Ať je brzy líp :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2041
19.11.19 21:56

Ani dětský Olynth? Ten zaručeně funguje. Je od dvou let snad, pokud se užívá rozumně, hodně uleví. Někdo ho nedává, pro mě ale větší zlo je nechat dítě se dusit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1354
19.11.19 21:59

@Mladamamina17 Fenistil či aerius dáváte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
19.11.19 22:01

Zkuste dát na noc i na den čepici tak aby ji měla co nejvíc na čele… Asi to visí někde v dutinách a tohle pomáhá i mě. Zvlášť když mi nejde nic vysmrkat a spreje nefungují…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1801
19.11.19 22:16

Taky se ještě dá nos proplachovat teplou slanou vodou, jsou na to speciální konvičky (má to podobný efekt jako Vincentka či mořská voda, jen je toho víc, tak to o dost líp propláchne a rýma zmizí dřív), ale nejsem si jistá, jestli by to proteklo, když má ten nosánek ucpaný :(. A jestli by se nebránila, je malá. Starším dětem už se to vysvětlit dá, ty už samy chápou, že jim to pomáhá.
Rýma je protivná, tak ať to brzy překonáte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1801
19.11.19 22:22

Ještě mě napadají různé inhalace, i když nevím, jak se to dělá s malými dětmi, aby to bylo bezpečné… možná s pomocí inhalátoru, ale ten moc lidí doma nemá.
Tradiční metoda - uvaří se prostě nějaký bylinkový čaj, třeba máta uvolňuje nos, nebo heřmánek či řepík jsou protizánětlivé, a nemocný by měl vdechovat ty páry pod ručníkem, než odvar vychladne. Ale jak říkám, to by asi nedala. Ale třeba by jí pomohl aspoň teplý čajík z bylin…
Nebo mi ještě doporučovali na úlevu vonný olejíček Lední medvěd (k dostání v květinářstvích) - obsahuje mj. eukalyptus, taky trochu pomůže uvolnit a vydezinfikovat. Kápne se třeba na kapesník k posteli nebo se dá do aroma lampy.
Nebo Psí sádlo (bylinková mast, ale je to drahé - asi 250 Kč) - namazat třeba pod nosánek, na spánky apod., při kašli i na hruď…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1354
19.11.19 22:25

@kocicka18 Taky tak, teplo od hlavy je úžasné. Jen to malé dítko to asi moc nepochopí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.11.19 23:27

Holky dekuji za tipy! :hug:
Olynth jsem koupila dneska, poprve fungoval, ale ted k veceru uz ani ne? :nevim: Fenistil ani Aerius nemam. Zkusim tu cepici a pak kdyztak ty bylinky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat