Kontrola dělníků na stavbě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kopretina 12
Kecalka 291 příspěvků 24.09.14 08:33
Kontrola dělníků na stavbě

S manželem jsme začali stavět rodinný domek. Já jsem na mateřské, tak na mě připadla úloha kontrolovat dělníky na stavbě. Nějak zjišťuji, že na to nejsem správný typ. Když je problém, neumím se moc prosadit. A problém už právě je. Pozemek je ve svahu a chystáme se jej částečně srovnat. Navezenou hlínu budou ze dvou stran držet zdi z betonových tvárnic. Část tohoto plotu bude stát vedle plaňkového plotu souseda. Bohužel pozdě jsme zjistili, že dělníci část zdi postavili o cca 10cm za hranicí našeho pozemku, čímž jsme přišli o několik metrů (sakra drahá chyba). Plot už je vylitý betonem, no nějak jsem to oželela. Pozemek máme opravdu maličký, proto to tolik řeším. Teď staví další část (právě vedle plotu) a zase jsem zjistila, že jej posunuli. Sousedův plot už je na našem pozemku, já bych jej strhla a postavila to podle zaměření, do toho se stavebníkovi nechce. Tak dohoda zněla, že těsně vedle. Vykopané základy jsou opět o 10-15 cm vedle :nevim: Prý, že soused si zalil sloupky do betonu a oni kopou až za tím betonem. Už jsem z toho vedle. Představa, že přijdu zase o několik metrů a navíc vytvoříme prostor mezi ploty, kam už se nikdy nedostaneme, to prostě nezkousnu. Teď mám jít zase na stavbu a nějak nevím, jak postupovat. Připadá mi to hloupý tam takhle chodit a prudit. Jasně, rozum mi říká, že my to platíme, navíc je to náš pozemek. Chodila jste některá takhle kontrolovat průběh stavby. Třeba vyloženě s metrem, vodováhou apod.? Jak jste se chovaly? Konečně máme mít vysněný domeček a já pak nechci litovat, že něco není podle našich představ.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
xsaleen
Echt Kelišová 9249 příspěvků 24.09.14 08:37

@kopretina 12 oni MUSÍ to udělat tak, jak máte dohodnuto.. tak na tom trvej! Poznají, že si měkká a projde jim to.. budete pak na tom biti vy.. takže buď to budou dělat tak jak mají a pokud ne, a neposlechnou tě, tak bud at dozor dělá někdo jiný, a nebo vyměňte firmu! Možná to zkouší, protože jsi žena, a chlapy ženu neradi poslouchají

BellinkaX
Kelišová 6799 příspěvků 24.09.14 08:40

@kopretina 12
Stavebni dozor nemate? To se divim…
Ozvi se, trvej na svem… proste ma to byt tam a tam, tak to udelejte jak mate a jakoukoliv dalsi zmenu se mnou predem konzultujte.

Kapaz
Závislačka 3686 příspěvků 24.09.14 08:41

Ty opravdu nejsi typ na dozor. ;) To nemyslím nijak zle, já taky ne, proto ho dělal můj muž. Nemít on čas, tak nezbyde než někoho zaplatit. Jste teprve na začátku a už jsi nešťastná. Věř, že těch problémů bude na stavbě jen přibývat a budou horší.

Levandulina
Kelišová 6289 příspěvků 21 inzerátů 24.09.14 08:43

Ja nastesti nechodila, chodil pritel.Ja jsem moc mekka.Je ale potreba je porad kontrolovat jinak si delaji veci podle sveho. Nechapu to..

atominnka
Generální žvanilka 21991 příspěvků 24.09.14 08:48

Taky jsem bývala měkká, ale ze zkušenosti vím, že pokud nekontroluješ a nebo kontroluješ, alke neumíš se prosadit, že oni na to budou spoléhat a ve finále toho bude dakleko, daleko víc. ¨
Já chodila kontrolovat, když babi dělali střechu, kdybych po nich nedupala, ale nevyměnili shnilý trám (prý to ještě nebylo tak hrozný, stavař ale předtím řekl opak). Babi je na ně měkká, ona radši řekne:„co já zmůžu“. Nějak jí nedošlo, že by ten trám taky mohl uhnít a nová střecah spadnout a měla by hned 400táců v p.deli.
Ty je platíš, ty si to musíš šéfovat :nevim: neříkám prudit s kravinama, ale prostě kontrolovat

Jak bych se ale chovala v tebou popsané situaci nevím, těžko říct :nevim:

atominnka
Generální žvanilka 21991 příspěvků 24.09.14 08:49

@Levandulina @Kapaz závidím, u nás je zase měkkej manžel… :roll: :mrgreen: a já jsem vždycky za tu zlou, která to chce mít přesně :oops:

kopretina 12
Kecalka 291 příspěvků 24.09.14 08:52

Jsem měkouš, vím to :-( Právě, že si uvědomuju, že když je teď nechám, aby si to dělali podle svého, tak pak taky můžu zjistit, že nám postavili úplně jiný dům, protože jim to připadlo jednodušší - to přeháním samozřejmě. Potřebovala bych praktickou radu od někoho rázného. Včera jsem tam napochodovala s miminem v náručí, představila se a tomu dělníkovi vysvětila, proč nechci mít plot posunutý a kde má být. Odkýval to. Ještě jsem si řekla, jak jsem to zvládla. No a večer - část základů posunutá a provázkem vyznačeno, jak bude dneska pokračovat - zase špatně. Manžel mu ten kolík s provázkem zarazil tak, aby byl podél plotu, ale to je na houby. Možná fakt budeme potřebovat ten dozor. Když to je spousta peněz :-(.

Aishenka
Ukecaná baba ;) 2078 příspěvků 24.09.14 08:57

Promiň, ale v tvém případě bych oželela peníze a našla pořádný stavební dozor. Dělníci jsou „hajzlíci“ zkouší co to jde, vím o čem mluvím. Kolikrát i majitel firma (stavební) se snaží dělat různé kličky. Stavba domu není legrace, pokud jsou problémy již kolem plotu jak to pak bude vypadat ohledně domu 8o.

kopretina 12
Kecalka 291 příspěvků 24.09.14 09:00

Tak koukám, že se celkem shodujete :-). Zajdu na tu stavbu a pokud bude problém, večer s manželem pořeším ten dozor. Už vidím, jak si bude říkat, že jsem doma, tak bych to mohla zařídit :-( Nebo na sobě zapracuju a zocelím se :-D

Špageta
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 24.09.14 09:02

Podívej se na to tak, že ti dělníci to musí udělat podle předaného plánu a pokud ne (a ty provedenou změnu nechceš) musí to předělat a to třeba i na své náklady.
Trvejte na tom co máte nakresleno. Jednak byste mohli být v problémech vy (nedodrželi jste např. hranice stavby) a jednak jak uvidí, že jim to prochází a vždycky to s tebou nějak „uplácaj“, tak toho využijí a budou dělat jen to co jim bude vyhovovat.
Já vím, není to příjemný být nad někým jako dráb, ale bohužel v případě stavby to jinak nejde. Pokud se na to necítíš, tak ať to s nimi vyřídí muž. Moje zkušenost je, že někteří fakt ženskou poslouchat nebudou i kdyby já nevím co.

dalimil
Ukecaná baba ;) 2042 příspěvků 24.09.14 09:07

U nás dělal dozor můj otec, který je praktik, takže si spoustu věcí ohlídal, počítal plochy ( na to pozor při fakturaci! ), materiál, postup atd..
Když byl problém, tak volal, žena s mladším v náručí tam jela to řešit. Naštěstí jsme měli dobrou firmu s rozumným předákem, takže hádky moc nebyly.

Příspěvek upraven 24.09.14 v 09:10

Uživatel je onlineMUFICE
Hvězda diskuse 48752 příspěvků 24.09.14 09:07

Zaplatila bych si stavební dozor, přece jenom tomu rozumí víc a srovná je. Mně stačilo, když jsem kontrolovala zedníky, co nám předělávali starý barák. Dělali si co chtěli, nemohla jsem u nich stát věčně, měla jsem doma mimino a bydlela někde jinde a chlap chodil do práce :roll:

Bauli
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 09:08

Hlavní chyba je, že nemáte dozor, pokud ty nejseš schopná to ošéfovat. Nehledě na to, že dozor dohlíží i na správnost technologických postupů a odborný profese. Nebo snad poznáš, jestli elektrikář/vo­dař/plynař použil, co měl a zapojil to jak měl? Jinak chodit na stavbu s metrem a vodováhou je základ, jak jinak zkontroluješ, že se drží projektu a hlavně to dělají správně (rovně,…)? A píšou stavební denník? Taky dobrá věc. A buzerovat musíš, je to váš dům a hlavně vaše prachy! Dozor je sice drahej, ale vem si, kolik ste teď prodrbali na tom, že posunuli základy.

Irinka0210
Závislačka 4635 příspěvků 24.09.14 09:11

A stavební dozor nemáte? Tem by měl při stavbě být…Jinak doporučuju fakt si je pohlídat a prostě bejt tvrdá, teď plot a pak udělaj blbě základy, nebo blbě založí stavbu a nebude pasovat krov a to teprve bude „veselo“…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >