Kotě a pes

73
20.9.15 19:47

Kotě a pes

Pěkný večer přeji,

před 2 dnama jsme si přivezli domů malé koťátko kočičku. Je jí 8 týdnů a je to velký mazlík. Vůbec ničeho se nebojí, pořád se chce jen hladit, vrní a jakmile si někdo z nás sedne, tak už hé máme na klíně, chodí za námi jako pejsek 8) stejně tak máme doma 2 letého kocoura je úplně to samý jako to kotě taktéž velice společenský vymazlený mazlík a s kotětem nemá žádný problém.
Chodí za ním, občas ho plácne packou po hlavě, očuchá ho a nemají spolu nejmenší problém. Neprskají na sebe ani nic jiného.

Máme doma pejska malého vzrůstu a je s kocourem naprosto v pohodě, spí v jednom pelíšku, papají z jedné misky apod. stejně tak pejsek by si rád hrál s kotětem a snaží se k nemu pomalu doplížit chce ho očuchat a olízat a hrát si ale to kotě se pejska bojí a radši někam zaleze nebo vyskočí i na pejska zaprská. A můj dotaz je. Skamarádí se to kotě s pejskem? Zvykne si časem a budou taky kamarádi jako pes a kocour? Jaké máte zkušenosti prosím? A jak dlouho to trvalo než si kotě zvyklo na psa? Díky moc všem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16907
20.9.15 19:49

Budou to kámoši! U nás to bylo stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4396
20.9.15 19:56

Jo, budou kámoši, neboj :pankac:
Moc dlouho to ani netrvalo, max týden a byli v pohodě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5585
20.9.15 20:08

Určitě si zvykne, důležité je, že ho pejsek nenahání a vzájemně po sobě nějak dramaticky nevyjíždějí, v takových případech to chce jen trochu času, nechat kotě, ať přijde samo až bude chtít a do té doby ať má možnost zalézt někam, kde se cítí v bezpečí. U nás to vždy byla otázka pár dní :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
20.9.15 20:14

Jo díky holky takže prostě tomu dát čas a nehrotit to teda říkáte jo? A že budou kámoši :hug: já bych moc ráda ale bojím se aby to kotě se nebálo pejska napořád jinak žádný problém neni mezi těma třema já chápu, že to kotě psa nikdy nevidělo tak se bojí a zase pejsek by si chtěl hrát a lízat ho a tulit se prostě to co dělá pes s kocourem když si hrají a kočkují se ale to kotě prostě si na to musí asi zvyknout - ona před ním dělá taková plížící manévry a snaží se k němu pomalu dostat a vrtí ocáskem ale kotě se bojí, zaprská a pes se taky stáhne jak se bojí když prská :roll: snad máte pravdu holky a děkuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.9.15 20:24

Určitě si zvyknou, neboj ;) Naše kotě taky první den prskalo a vypadalo, že toho psa snad i sežere, druhý den už se od pesana nehnulo ani na krok a pořád se k němu tulilo :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16907
20.9.15 20:26

Naše kotě bylo asi 3 dny pod gaucem. Jedna fenka, takovy polostene, byla divoká, hrozne nedockava. Ale počkala si a pak nám kótě nosila, když jsme ho hledali. Ted radej jak blázni, honem se, krásné si hranou, občas dost brutálně, ale maji se řadí. Druha tenká nemá vztah k dětem ani kocourovi, spis se jim vyhýbá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23971
20.9.15 20:28

Neboj, @Lasička13 si zvykne. Já říkávám - protože to znám, že když je 1 z nich mládě, zvyknou si o to líp, i 1 i 2.strana.
Když přišla míca do rodiny, taky se psa bála, i když on si chtěl hrát, tak si asi pes řekl něco jako „no tak si nehrej, když nechceš, noo“ :) a kočka (v té době kotě) pak za pár dní pomalu k němu chodila sama.
Stejně tak když byl další pes a tudíž mládě (to štěně)on, tak si zvykla i na něj, možná i dřív, ptž viděla, že je to ještě „děcko“.
Tak buď opravdu v klidu ;),to se brzo srovná! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23971
20.9.15 20:31

@Mrs. Stinson Jojooo, kóča taky se psem lehávají jak „můj s mojou“ ;) a často ho i umývá. :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5585
20.9.15 21:02

@Lasička13 Tak nikdo ti nezaručí, že budou kámoši na život a na smrt, ale jak je popisuješ, tak si myslím, že to tak dopadne ;) Já mám kocoury dva, první je takovej studenej čumák, se psem se moc družit nechce a v podstatě ani s nikým jiným :mrgreen: Druhej je přesnej opak, neskutečně vlezlý, střelený stvoření a se psem jedna ruka :mrgreen: Zrovna nedávno se mě kámoška ptala, jak jsem to udělala, že si jsou kluci takový blízky, ale já na to odpověď nebo návod nemám, my jsme jim pouze nastavili hranice v tom smyslu, že nebudeme tolerovat žádné hrubé chování nikomu z nich a jak se pak zařídí oni mezi sebou, to už bylo na nich :) Ale z mých zkušeností, pokud není pes zarytej kočkobijec, tak to „nejhorší“, co se ti může stát - budou vedle sebe žít a respektovat se, co by za to někteří mí známí pejskaři dali :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JayLee
21.9.15 08:07

Taky mame kocoura a psa co jsou spolu nejlepší kamaradi na život a na smrt a doma kotě 8) a mame to trosku i podobne jako ty - korour a pes nerozlucna dvojka, kote( kocka) a kocour taky pohoda hraji si neboji se jeden druhého uz ho i kocour pusti k misce, neprskaji na sebe a i vedle sebe spi třebas na gauci v dece. Mame ho druhy den doma to kotě ;) pes a kote taky pohoda pes by si porad s nim hral, cucha k nemu, chce ho muchlovat, taky vrti ocaskem - proste moc rad by si s im hral ale kote se ho boji a zasyčí když se k nemu pes priblizi a to pak i pes couva respektuje kote ;) takze vicemene si musí kote zvyknout na psa nic vic jinak jsou všichni mezi sebou plne v pohode tak taky doufam, ze si zvyknou :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
426
30.9.15 20:45

Taky sázím na to, že si kotě zvykne. Uvažuju o štěněti k našemu dvouletému kocourovi, to mám větší strach, co kocour. Zatím je sám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
4.8.20 10:29

Štěně + kotě

Ahoj, chci poprosit o vaše zkušenosti s pořízením kotěte a štěněte zároveň. Za necelý měsíc si jedeme pro vytoužené a dlouho plánované štěňdo bílého švýcara. Měli jsme stařičkou kočku, která před pár dny naposled vydechla a teď přemýšlíme, zda si pořídit kotě ještě před štěnětem nebo je vzít zároveň nebo pořídit koťátko až pár týdnů po pejskovi? Chcerme dát domov nějakému kotěti v nouzi. Jaké máte zkušenosti s pohlavím, co se týče vzájemné snášenlivosti? Štěně bude kluk, pořídit k němu spíš kočku nebo kocoura nebo je to fuk? Díky za sdílení vašich zkušeností :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6768
4.8.20 11:03

@Linduš91 ja bych rekla, ze je jedno, jak to udelate, pokud bude kote a stene, v pohode se szijou, vsak to budou mrnata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
608
4.8.20 11:12

My jsme měli zároveň štěně (německý ovčák) i kotě. Pes kluk a kočka holka. Byli úžasná dvojka. Fungovali skvěle rok a pak kočička ze dne na den zmizela. Pejsek jí pak ještě dlouho hledal a bylo na něm vidět že mu chybí. Ale teď jakmile vidí jinou kočku nebo kocoura tak ty by nejradši sežral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama