koukani "do blba" u rocniho ditete...

slu
15
9.4.08 15:25

koukani "do blba" u rocniho ditete...

ahoj, nema nekdo zkusenost, kdyz se dite zahledi „do blba“ na okamzik. Muze se jednat o nejakou neurologickou vadu. Memu synovi je rok a narodil se o mesic drive.

diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
9.4.08 16:22

Poruchu bych v tom neviděla. Myslím že se to občas stává skoro každému. Starší dcera se narodila o tři měsíce dřív a do blba občas hledí ale nenapadlo by mě v tom hledat problém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
9.4.08 16:24

Ja nemam nejake zkusenosti, ale Kristynka to taky dela a treba vubec nevnima. Ja si myslim ze je to normalni. My dospeli se taky prece nekdy zamyslíme a koukame doblba. Jeste chci dodat, ze Kristynka je normalni a bez vady. Uplne zdrava a vyvojove v poradku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.08 17:05

Já s tím zápasím imrvére… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.08 18:49

Ahoj holky,

já Vás nechci děsit, jen informovat ..... ..... zahledění (neboli absence) patří do skupiny malých epileptických záchvatů, tzv. petit mal. K potvrzení nebo vyvrácení je NUTNÁ diagnóza - dělá se EEG. Ne každé zahledění znamená epilepsii, jak píšete, může to být prostě koukání „do blba“, ale určitě informujte dětskýho doktora, myslím, že by Vás měl poslat na neurologii, EEG nebolí a takový problém by se měl vyloučit, případně adekvátně léčit.

Držím pěsti, ať je vše v pořádku! I.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
9.4.08 19:24

Kalinko: to je trošku strašení :wink: Aby to byl epileptický záchvat, muselo by dojít k celkovému strnutí. Náš Mates třeba taky kouká dobu „do blba“, ale u toho dál něco žmoulá v ruce, v puse a podobně. Myslím, že je to naprosto normální :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
9.4.08 20:27

byla bych v klidu - Kika kouká do blba dost často a jinak je uplně oki. .-)) Někdo tvrdí, že děti do dvou let prý mohou vidět „duchy“ .-)) taky dobrý, ne? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.08 21:20

Ogullao - strašit někoho není opravdu můj cíl :? … ale … existují epi záchvaty, při kterých se lidi upravují, chodí po bytě … je jich hrozně moc.
Jo, a taky jsem napsala, že ne každé zahledění znamená epilepsii. Jde o to, že maminka třeba podobnou maličkost u doktora neřekne a nemusí se rozpoznat. Každý ať si to přebere jak chce.
Myslím, že Slu zajímá jestli by to něco mohlo znamenat, tak skutečnost je taková, že by mohlo … za zmínku u doktora to stojí…

Hezký večer I.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
10.4.08 00:13
KalinkaIvča píše:
Ogullao - strašit někoho není opravdu můj cíl :? … ale … existují epi záchvaty, při kterých se lidi upravují, chodí po bytě … je jich hrozně moc.
Jo, a taky jsem napsala, že ne každé zahledění znamená epilepsii. Jde o to, že maminka třeba podobnou maličkost u doktora neřekne a nemusí se rozpoznat. Každý ať si to přebere jak chce.
Myslím, že Slu zajímá jestli by to něco mohlo znamenat, tak skutečnost je taková, že by mohlo … za zmínku u doktora to stojí…Hezký večer I.

Asi by to žádnou z nás nenapadlo, dík za info…

Jen mi to prostě nedá - hned mě napadlo - holky, dovedete si představit, kolik pohledů do blba si užijeme až budou naše sluníčka v pubertě? :D A obvláště prima bude, až se zadívají na nás jak na blba ;) :pankac:

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
10.4.08 01:38

Taky bych takováto zahledění zmínila u dr.; existují epileptické záchvatu různého typu, mj. i tohoto; mám sice pocit, že jsou typičtější pro mladší školní věk a mají dobrou prognózu, ale být to moje dítě, určitě bych o tom pediatrovi řekla a požádala o neurologické vyšetření.

Samozřejmě ve většině případů děti pouze koukají „do blba“ a epi se neprokáže 8) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5430
10.4.08 09:43

Lesi :lol: mé čtyřleté dítko na mě občas jako na blba kouká už teďka :?
Jinak, myslím, že koukat do blba má nárok každý z nás. i já se občas zamyslím a čumím do prázdna jakou dobu, a dělají to i děti - obě jsou v pořádku (teda jestli to nemá nějakou spojitost se zlobením, to bych to pak asi měla řešit s dr…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
11.4.08 17:20
Lusie píše:
byla bych v klidu - Kika kouká do blba dost často a jinak je uplně oki. .-)) Někdo tvrdí, že děti do dvou let prý mohou vidět „duchy“ .-)) taky dobrý, ne? :-)
Jako ja to tvrdim taky. Jejich mysl je tak cista, ze mohou videt veci co my ne. Ja to znam u male. Jak i obcas neco pozorovala pohybovat se po mistnosti. A cumi do blba porad. Jak uz jsem psala. Tak jak i my dospely obcas
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1294
12.4.08 09:29

Moje dítko se občas oklepe, byla tu nějaké diskuze, že se tak dítka oklepávají, když čůrají, ale to jsem nezpozorovala, tak jsem to raději řekla doktorovi a ten povídal, že kdyby se k tomu přidružilo ještě něco jiného, třeba „koukání do blba“, stáčení očí, tak by malou poslal na EEG, ale to naše malá nedělá. Takže asi tak, vždycky je lepší to doktorovi říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
13.4.08 12:19

Ahoj,taky nechci strašit,ale určitě bych o tom mudře řekla.Má to neteř.Jde vlastně o tzv. dětskou epilepsii.Je jasné,že se zakoukává každý,ale nikdo nepozná zda se jedná o absenci vědomi.Epilepsie určitě neznamená,že sebou někdo musí praštit o zem.EEG je bezbolestné a člověk bude mít klid a jistotu.U neteře si taky rodiče dlouho mysleli,že jde jen o „zakoukání“.Nakonec jim to nedalo.Držím pěsti ať je to opravdu jen zakoukání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PPeho
13.11.12 22:55

Já teda du k doktorce

Ahoj ženičky bylo hezké přečíst si co máte všechny na srdci. Můj názor je ten, deme k doktorce, ať nás pošle na EEG. Nevím síce co to je ale stupňuje se to a už to není sranda dělá to i 10 krát denne. Chci mít jistotu. Kristy se zadíva ale ani neslyší ani nevnímá. Stáva se to venku při čtení. Bojím se, že se to stane na kole nebo ve vani. Proto si myslím Kalinko, že nestrašíte a děkuji za ujištění. Kristýnce je 9 roků a samotné jí to vadí. Děkuji a pěkný večer.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama