Koupě nemovitosti, hypotéka

Anonymní
1.6.16 21:23

Koupě nemovitosti, hypotéka

Nevím, jak tohle vyřešit a co je nejlepší do budoucna.
Mám partnera (nejsme manželé) a máme spolu dvě děti. Dále máme společné bydlení. Nyní budeme kupovat nemovitost a budeme si brát hypotéku. A teď není jisté to „budeme“. Jak se takové věci řeší? Jak je řešíte vy? Hypotéka bude nejspíš na partnera a nemovitost taky. Vím, že myslí do budoucna a bere to jako investici. Když bude ale hypotéka i na mě (a samozřejmě tím pádem i nemovitost) a já odejdu s dětma, nebudu mít z čeho hypotéku splácet, pokud by ji on neplatil. Vím, že kdybychom byli manželé, tak je to dané. Ale to nejsme. Co teď? Co mi poradíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

60996
1.6.16 21:45

Myslím, že je to fuk. Jako manželé to budetě mít v SJM, jako partneři v podílovém spoluvlastnictví, s hypo se to nemění. Pokud nebudeš mít na splácení v případ rozchodu, neměla bys ani v případě rozvodu. řešení stejné - buď prodat, rozdělit to co zbyde po doplacení hypotéky. nebo nechat příteli/manželovi, který tvůj podíl vplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5200
1.6.16 21:47

Nechápu, proč by měla být nemovitost psaná jen na tvého partnera?

Když jsme si pořizovali bydlení my, já končila VŠ, oficiálně jsem tedy byla „jen“ studentka. Hypotéku si tedy bral můj partner. Ale dům a všechno okolo máme psané fifty fifty na oba. Rozhodně to tak udělej taky. Já za pár měsíců taky začala vydělávat (teď jsem zas na mateřské), ale to je fuk. Nebuď blbá a jestli ti někdo tvrdí, že to na ba napsat nejde, tak je to nějaká levárna…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13868
1.6.16 21:50

Pokud to má být společné bydlení, asi bych chtěla, aby byla hypotéka i nemovitost na oba. Splácet přece také budete ze společných peněz, ne? a má to být váš domov, že? No a v případě rozchodu se buď nějak domluvíte a nebo se nemovitost prodá, zaplatí hypotéka a zbytek si rozdělíte. Je to pak stejné jako u rozvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6213
1.6.16 22:48

Co svatba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60996
1.6.16 22:50
@Karleon píše:
Co svatba?

a čemu to pomůže?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1035
1.6.16 23:03

Tohle budem řešit brzo také ale aby byl barák napsaný jen na něj tak to né :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.16 23:32

Nejedná se o nemovitost k bydlení. Máme domeček a tam jsem zapsaná, i když jsem investovala míň.
Pokud nebudu vedená ani na hypotéce, ani jako spoluvlastník, jde to nějak ošetřit, aby to kdyžtak dostali děti? Asi jiná možnost, než tam být vedená, není. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
15011
2.6.16 07:22
@Anonymní píše:
Nejedná se o nemovitost k bydlení. Máme domeček a tam jsem zapsaná, i když jsem investovala míň.
Pokud nebudu vedená ani na hypotéce, ani jako spoluvlastník, jde to nějak ošetřit, aby to kdyžtak dostali děti? Asi jiná možnost, než tam být vedená, není. :nevim:

V případě smrti manžela to samozřejmě zdědí děti ze zákona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59280
2.6.16 07:51
@Anonymní píše:
Nevím, jak tohle vyřešit a co je nejlepší do budoucna.
Mám partnera (nejsme manželé) a máme spolu dvě děti. Dále máme společné bydlení. Nyní budeme kupovat nemovitost a budeme si brát hypotéku. A teď není jisté to „budeme“. Jak se takové věci řeší? Jak je řešíte vy? Hypotéka bude nejspíš na partnera a nemovitost taky. Vím, že myslí do budoucna a bere to jako investici. Když bude ale hypotéka i na mě (a samozřejmě tím pádem i nemovitost) a já odejdu s dětma, nebudu mít z čeho hypotéku splácet, pokud by ji on neplatil. Vím, že kdybychom byli manželé, tak je to dané. Ale to nejsme. Co teď? Co mi poradíte?

no co - když to bude na chlapa - nemovitost i hypotéka, Ty případně odejdeš s holým zadkem. A naopak.. můžete to řešit oba - hypo na oba, nemovitost na oba, pak byste museli jeden druhého vyplatit. U nás má hypo chlap, nemovitost taky, já na ni nepřispívám, mám svoji :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.16 14:25
@káťa píše:
V případě smrti manžela to samozřejmě zdědí děti ze zákona.

Není to manžel. Ano, v případě smrti to zdědí děti. Ale co v případě, že se zblázní, rozejdeme se, on to prodá, najde si nějakou slečnu/paní, peníze neuvidím ani já ani děti. Já s tím mám starosti, já mu se vším pomáhám. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
60996
2.6.16 15:29
@Anonymní píše:
Není to manžel. Ano, v případě smrti to zdědí děti. Ale co v případě, že se zblázní, rozejdeme se, on to prodá, najde si nějakou slečnu/paní, peníze neuvidím ani já ani děti. Já s tím mám starosti, já mu se vším pomáhám. :nevim:

Tak to dejte do spoluvlastnictvi, hypi napul a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.16 15:59

@Lama Lama Když bude hypo napůl a já od něj odejdu. On nebude splácet a budou to chtít po mně. Já na to ale nebudu mít. Mám děti, rodičák.

• Nahlásit
  • Citovat
13868
2.6.16 17:08
@Anonymní píše:
@Lama Lama Když bude hypo napůl a já od něj odejdu. On nebude splácet a budou to chtít po mně. Já na to ale nebudu mít. Mám děti, rodičák.

hele a ono je něco špatně, že pořád říkáš, že od něj odejdeš??? Když nebudeš mít na splácení, tak přece nemovitost prodáš a je to. Tahle rada tu už padla. Asi hledáš problémy tam kde nejsou. Trochu to ve mě evokuje, že u vás nebude vše úplně růžové (promiň, jestli se pletu, možná je to jinak a já tu špatně čtu mezi řádky…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60996
2.6.16 19:04
@Anonymní píše:

ale to bude i v manžeství, po rozvodu :nevim:
tak to prostě prodáte a nebo mu to necháš a on tě vplatí ze splacené částky. a to samé platí jak pro SJM, tak pro podílové spoluvlastnictví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama