Králík děsně chlastá

9.4.17 15:04

Králík děsně chlastá

Zdravím vás všechny. Měla bych malou otázečku na zdejší chovatelé králíků. Mám doma cca dva roky starého nekastrovaného zakrslého beránka. Teď přes zimu začal děsně nasávat z napáječky. Chápu, že přes léto toho zvíře vypije ve vedru víc, pochopila bych, kdyby pil v zimě, kvůli topení…ale u nás doma se až tak moc nepřetápělo (rozhodně se to nedá srovnat s pařáky v létě). Vypije mi dvě 300ml napáječky…a to je o něco víc, než pil přes léto. Doufala jsem, že se to začne srovnávat, když se už nějaké tři týdny pomalu vůbec netopí, ale ono nic. Největší starost mi totiž dělá, že bych mu měla tímhle tempem měnit záchůdek obden a na to bohužel někdy čas nemám. Jakmile to nechám třeba déle, jak tři dny, tak to strašně smrdí :lol: a musím mu dokonce i vytřít klec, protože už nemají peletky šanci tu těkutinu více pohltit. Pamatuji si dobu, kdy to vydrželo pomalu i pět dnů a nebylo vůbec poznat, že by potřeboval vyklidit.

Nápad na nějakou zdravotní komplikaci? Přijde mi zdraví. Stále jí všechno, co jedl celou dobu…veškeré ovoce, zeleninu, kvalitní směs, seno, sušené pečivo, větvičky, bylinky…k soli se určitě dostat nemohl. Jako pečivo dostával sušený chleba (i toustový), rohlík… ale zase ne v nějaké obrovské míře a určitě ne každý den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

523
9.4.17 15:08

Nechci strašit, ale může to být příznak encefalitozoonózy. Jinak je v pohodě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
9.4.17 15:08

Pokud ti neprotéká napáječka a nemáš belgického obra, tak je to problém. Udává se v průměru 75 - 100 ml/kg hmotnosti včetně vody ze zeleného. Může to být encefalitizoonoza, něco s ledvinami,… určitě to chce veterináře, který se králíky zabývá, nabrat krev včetně testů na encefalitozoonozu a dál se uvidí. Na www.kralici.cz ti rozhodně poradí lépe jak tady.

• Citovat
  • Upravit
9.4.17 15:26

@Ellusa díky, napíšu jim tam. Králík vypadá jinak v pohodě. Je pořád stejný. Nehubne ani nezabírá. Aktivita taky stále stejná a o chuti k jídlu ani nemluvím :lol: jen prostě víc chlastá. Možná mi to taky třeba jenom tak přijde. Každopádně máme jít stejně teď po půlroce na přeočkování, tak na to veterináře upozorním ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
286
9.4.17 17:16

My to meli u kralika taky. Hodne pila. Nechali jsme udelat testy, stalo to asi 1500 a potvrdil se encefalitozoon cuniculi. Dostali jsme Panacur a tim to haslo. Pak se to objevilo jeste dvakrat. Neda se to vylecit, jenom potlacit. A jeste dalsi varianta, proc kralik hodne pije, pry muze byt zanet v usich. Tak urcite zajdi na veterinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama