Výběr molosse - poraďte

1282
3.4.17 17:53

Výběr molosse poraďte

Hezký den, ráda bych znala názory majitelů molossů. Nejdříve přiblížím co nabízím a uvítala bych pomoc s výběrem. Žijeme na vsi v rodiném domě. Složení dva důchodci člověčí, jeden důchodce frbul a jeden čips(čivava x mops) -4roky. Máme ještě stařičkého BSP, bohužel se zdravotně začal dost horšit, ale doufám, že s námi ještě nějaký čas bude. Nemůžeme bez hlídače být, proto začínám uvažovat o nástupci. Já bydlím v bytě,50m od domu. Zkušenosti mám se španělskými mastiny, BSP, německými ovčaky. Všeobecně mě nejvíc uchvátili molossové. Proto bych chtěla vybrat následníka mezi nimi.
Měla by to být fena.Bude trvale venku, k dispozici zateplená bouda, umístěná v dřevníku. Kotec máme, ale používáme pouze při krmení nebo návštěvě, která se bojí psa. Veškerou péči a výchovu budu zajišťovat já. Ale byla bych ráda, aby fenka respektovala všechny členy rodiny. Máme kolem domu pole, lesy, louky a také občas neukázněné venčitele. Chtěla bych psa velkého vzrůstem, ale také velkého srdcem. Vzhledově se mi líbí SAO, ale nevím zda by bylo reálné venčit na volno a neděsit se, že za rohem vykoune neukázněný pejskař. Venčila bych já nebo táta. Teď mi nabízeli křížence KAO x SAO, po rodičích s PP - máte někdo tuto kombinaci? Lze z takového psa vychovat rodinného mazla, který venku nikoho nesežere? Každopádně nebudu podporovat množitele, takže buď vyberu psa s PP nebo se ujmu některého v nouzi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1005
3.4.17 17:59

@HankaS82
Se zbytkem asi neporadim, ale pokud molosse, jedine cistokrevneho, s PP, idealne z kvalitniho chovu. Aby byla zaruka vyrovnane povahy.

Edit: ted jsem docetla i posledni cast, tak muj koment povazuj za bezpredmetny

Příspěvek upraven 03.04.17 v 18:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
3.4.17 17:59

Ahoj, do KAO x SAO bych nešla. Doporučila bych za sebe hovawarta. Splňuje vaše požadavky, navolno venčení bez problémů. Super hlídač, ale dokonalý mazel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1282
3.4.17 18:13

@Ester13 hovawarta nechci. Představuji si psa minimálně 70cm v kohoutku s povahou molosse. Tudíž samostatně myslící, oddaný rodině k ostatním netečný, ne však agresivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
3.4.17 18:20

Máme Cane Corso, ale to není ideál na celoroční pobyt venku, dalšího mám vybraného Tibetského Dogu…zkušenosti nemám, ale líbí se mi povaha, velikost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7092
3.4.17 18:39

@HankaS82 Naše rodina chovala Leonberegery. Zkušenosti super :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1104
3.4.17 19:00

Máme fenku RTW. Rodinu miluje, je učentlivá. Ale pravda na psy je vybíravá. Ale nemáme jí vyloženě jako hlídače, i když je pravda, že cizího za plot nepustí. Je to náš závislák a je s náma doma :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
3.4.17 19:08
@catherine100 píše:
Máme Cane Corso, ale to není ideál na celoroční pobyt venku, dalšího mám vybraného Tibetského Dogu…zkušenosti nemám, ale líbí se mi povaha, velikost

Mám na to zhruba stejný názor až na to, že pokud dalšího molossa, tak jedině Caníka :)

@HankaS82 teoreticky by možná i ten celoroční pobyt venku šel, ale ono s molossama obecně je to v tomhle těžké. Dokud je to mládé, je to relativně v pohodě, ale třeba klouby začínají trpět jako první. A ono se to nezdá, ale ten pes fakticky nezabere až tolik místa doma. Máme jí běžně i v malém bytě a je to rozhodně méně náročné než většina menších psů. Takže bych ten celoroční pobyt ještě zvážila a pokud, tak třeba ten caník je opravdu suprová volba do tvého prostředí.

Do SAO bych taky nešla, rozhodně ne pokud bych z něj potřebovala mít i rodinného mazlíka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1282
3.4.17 19:19

@Nimie velký pes v bytě by na trvalo určitě u rodiny neprošel. Moji favoriti jsou sao, pyrenejský mastin popřípadě bernardýn. Chtěla bych plemeno, které není přešlechtěné. Mým snem je kangal nebo malaki, jenže to je jiná liga a nevím zda bych na takové plemeno psychicky stačila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
3.4.17 19:23
@HankaS82 píše:
@Nimie velký pes v bytě by na trvalo určitě u rodiny neprošel. Moji favoriti jsou sao, pyrenejský mastin popřípadě bernardýn. Chtěla bych plemeno, které není přešlechtěné. Mým snem je kangal nebo malaki, jenže to je jiná liga a nevím zda bych na takové plemeno psychicky stačila.

Tak molossové obecně nemají tendence patřit mezi přešlechtěné psy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1139
3.4.17 19:37

@HankaS82 nemohu doporučit konkretni plemeno, ale mohu říct které ne. Určitě ne SAO - to není pes pro výcvik ani pro pobíhání na volno pri vychazkach. Je to mimořádně inteligentní pes. Rodinu miluje. Je skvělý společník, ale potřebuje pratelsky pristup, svobodu a práci. Hlídat rodinu, dům, pozemek, zvířata. Máme doma dva. Fenu i psa, oba s PP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1282
3.4.17 19:58

@Nirrti určitě nechci psa vhodného pro výcvik. To mě nebaví. Jde mi spíš o to, zda by sao respektoval to, že s ním jednou půjdu já a třeba jednou táta. S tím běháním na volno jsem si myslela, že to nebude reálné. To, že člověk potká na vsi pánečka, který nezvládá svého psa, je bohužel víc než reálné. Mají tu BSP, který venči paničku a řve po každém psovi.Ona ho má sice na vodítku, ale spíš za ním vlaje. Když je potkam se svým psem, jen ho přivolám k noze a můj si jich nevšímá. Tak si nedokážu představit potkat je se SAO na volno.Jak moc jsou rozdílné povahy sao pes x fena?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
3.4.17 20:25

@Nimie ja už právě nechci psa dovnitř, sice je zlatej, ale ten bordel uz prostě nedávám…proto Tibetanku a ta bude venku máx zádveří…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1158
3.4.17 20:58

Já mám fenu bernardýna a jsme spokojení. venčí se téměř výhradně na volno. se psy žádný problém nenastává, asi ji respektují kvůli té velikosti nebo nevím. na zahradě by hlídala, ale jistě by nikoho nekousla, tak nevím, jak ostrého psa chceš. (my ji máme teď v bytě a hlídání má zakázané)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
3.4.17 21:27
@catherine100 píše:
@Nimie ja už právě nechci psa dovnitř, sice je zlatej, ale ten bordel uz prostě nedávám…proto Tibetanku a ta bude venku máx zádveří…

Aha :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama