Kočka - nemoc ucha

Anonymní
28.3.17 12:20

Kocka -nemoc ucha

Zdravím. Kamarád má norskou lesní kočku, je jí 7 let. Chodím k němu na návštěvy občas a poslední dobou sem si všimla že si hrozně škrábe ucho. Nekoukala sem se, protože je plachá a utoci. Dneska sem u něj a vidím, že má něco s tím uchem a že je to dosti viditelné. Ted mu to říkám, neví co s tím. Boji se, že když půjde na veterinu, že to bude na operaci na kterou mít nebude. Prosimvas, nevíte co by to mohlo být? Nemůže to být nádor? Je v klidu, dělá všechno jako kdyby tu bouli tam neměla, jenom ji to asi svědí, pořád a se škrábe. Nemnouka bolesti nic. Zdrzujte se pichlavych komentářů. Kocka moje neni a snazim se v mu nejak pomoc.Je mu přes 65 a má svoji hlavu, dokonce by to chtěl sám propíchnout, což sem řekla že ne! Teď rikal, že pojede se známým ve čtvrtek az, že bude mít auto. Věřím mu to, ale nevím jestli nemůže být pozdě. Ma prostě nafouklou tu kuzicku zespoda uchu. Prosím o anonym!

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

3154
28.3.17 12:24

Zřejmě to bude podebrane od toho drbání, kterému nečinně přihlížel. Pokud kočka chodí ven, má zřejmě ušní svrab, což je celkem otravná, ale snadno léčitelná choroba.
Vemte kočku, mazejte k veterináři. Chudák zvire :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 12:34

No svrab bych tipovala taky, ale to ucho je úplně čisté a to moc nesedí. Takže to muze byt podebrane, ale taky muze byt neco pod kůži. Určitě k veterináři a šla bych ještě dnes. Kočky bolest nedávají najevo, takže timhle se řídit nedá ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15435
28.3.17 12:39

Můžou to být i kvasinky. Každopádně to zanedbal, pokud už se kočka nějakou dobu drbe. Řešit hned, že to může být operace… pravděpodobně bude to nějaká ušní infekce, která se dá vyléčit prostým kapáním a čištěním. Kočce se uleví. Tím, že to řešit nebude, že se ten stav bude jen zhoršovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15435
28.3.17 12:42

Koukám na ty fotky a z těch není moc patrné, jakou bouličku máš na mysli. Nemůže se to jen jevit, že tam je boule tím, jak má ucho přikrčené? Pokud by to byla „zesílená stěna ucha“, tak je možné, že tam má hematom. I to by ji svědilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.17 12:42

Žádný svrab to nebude, kočka je jenom v bytě. Ven nechodí. Jo je to chudák kočka, ale moje kočka to není, je mi jí líto a krutte si očima někde jinde, já chtěla pomoc, jestli třeba někdo nevíte, než půjde k tomu veterináři…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.3.17 12:44

Jo asi to podcenil, zanedbal ale ten můj kamarád je starý, má brýle a moc nevidí, nehladi ji. Je plachá a boji se. Jenom občas zamnou chodí, mě je přes 25.. nevím jestli boule, ale má to tu kůži zezpoda ucha, jakoby nafoukly, prostě nejde ji vidět do ucha. Nevím jak to nazvat :,( mě to hrozně mrzí, jenže já s tím nic neudělám.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.3.17 12:45

@Kakika ano to ucho má i prikrcene. Jakoby povadle. Pořád s ním cuka. Pokusím se ještě udělat fotky, za chvilku jdu od něj pryč

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10764
28.3.17 12:46

Téměř jistě tam je buď svrab, nebo nějaká kvasinková či bakteriální infekce.

Je potřeba aby kočku viděl veterinář, zjistil co ji trápí (bez mikroskopu to prostě nejde) a léčilo se to.

Když péči o kočku bude zanedbávat tak, jako dosud, tak to naopak hrozí tím, že to zachvátí daleko více než jen vnější zvukovat a kočka buď za velkých bolestí zemře a nebo to pak skutečně bude stát daleko více než pár stovek za vyšetření a ty správné kapky do uší.

Ne nemůže vzít nějaké libovolné lidské kapky do uší, když ještě neví co zánět způsobuje. Svrab, kvasinky i bakterie potřebují úplně jiné účinné látky.

A zvukovod i u lidí je velmi citlivý, natož u koček a rozhodně do něj nemůže lít či cpát něco, co mu poradil kdosi na internetu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10764
28.3.17 12:47
@Anonymní píše: Žádný svrab to nebude, kočka je jenom v bytě. Ven nechodí. Jo je to chudák kočka, ale moje kočka to není, je mi jí líto a krutte si očima někde jinde, já chtěla pomoc, jestli třeba někdo nevíte, než půjde k tomu veterináři…

Svrab klidně může mít i kočka co v životě nevylezla ven, přenos je velmi snadný i jen z venkovního oblečení majitelů kočky. Neplácejte hlouposti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10764
28.3.17 12:48

Fakt nejlepší když si někdo pořídí kočku z množírny a pak nechce řešit základní péči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.17 12:49

Hlouposti neplacam, já kočku nemám tak nevím. A někdo tu psal že svrab to asi nebude že má čisté uši atd. Jen říkám že nikdy venku nebyla. Posílám další fotku. Nechce se fotit. Já musím k doktorce. Tak jestli má někdo třeba zkušenost, budu ráda a predam…Každopádně díky..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.3.17 12:50
@Ou píše:
Fakt nejlepší když si někdo pořídí kočku z množírny a pak nechce řešit základní péči.

Tohle kočka z mnozirny není, si těžce mimo a meleš hlouposti. Takže se zdrz komentářů, prosimtě. Nic nevíš a soudis. Tohle opravdu miluju

• Nahlásit
  • Citovat
15435
28.3.17 12:51

Tak to je možné, že tam má nějaký hematom. Mohla se praštit při třepání hlavou, mohla si to udělat při škrabání, že jí v oušku praskla cévka. Každopádně to samo nezmizí, bude potřeba to vyřešit. Propíchnutím sice poskytne úlevu, ale ranka se brzy zacelí a ucho se znova naplní. POKUD se jedná o toto. Stejně je potřeba, aby se na to podíval veterinář, protože snažit se to léčit po domácku může vést k zavlečení další infekce. Nehledě na to, že ta kočka už by k němu tuplem pak nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.17 12:51
:?
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie