Aby kočka nelinala (aspoň méně)

31.3.17 09:35

Aby kočka nelinala ( aspon méně )

Holky mame doma cca rok kočičku… Dodnes sem chlupi nejak vic nevyřešila. Obden vytrit stačilo. Ale teď si uvedomuji kolik chlupu na te zemi je i po jednom dni. Čekáme dalsiho synatora tak už kuli nemu bych chtela aspoň trošku ty chlupy eliminovat. Nejake vitaminy? Mate ozkousene? :) zas do ni toho nechci rvat nejak moc… Je to kocka domaci( klasicka) a je jen doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2605
31.3.17 09:38

Dvakrát do roka ti bude línat i kdyby ses na hlavu stavěla, bohužel :zed: My máme kočky teda venkovní, ale jak se otepluje, tak ta jedna chlupatější se mi jenom otře o nohu a můžu si z toho udělat výplň do polštáře… Leda jí oholit :mrgreen: Na srst je dobrej třeba rybí tuk, ale to je tak na kvalitu co do lesklosti apod., ne na přechlupení :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 09:39

Kočky mame tři. Jedna je Britka a je to mazec - tím, ze jsou jen doma, tak linaji celoročně. Mne se osvědčilo je každy večer poradne vycesat a každy den luxovat. Bohužel zázračné vitaminy proti padání chlupů jsem zatím nenašla :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 09:40

@Nowuka2 pokud ji ma jen doma, tak pouští prave chlupy méně, ale za to furt :mrgreen: oholeni uz mne taky parkrat napadlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 09:40

Ja si to myslela :D ale za optani clovek nic nedá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2605
31.3.17 09:42
@Tichošlápek píše:
@Nowuka2 pokud ji ma jen doma, tak pouští prave chlupy méně, ale za to furt :mrgreen: oholeni uz mne taky parkrat napadlo

Aha, tak to jsem nevěděla. Ty naše jsou celoročně venku a dovnitř jdou jenom když je pět a víc pod nulou, tak na noc a to teda línat ani nestihnou začít… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
31.3.17 09:46
@vodnarka2013 píše:
Holky mame doma cca rok kočičku… Dodnes sem chlupi nejak vic nevyřešila. Obden vytrit stačilo. Ale teď si uvedomuji kolik chlupu na te zemi je i po jednom dni. Čekáme dalsiho synatora tak už kuli nemu bych chtela aspoň trošku ty chlupy eliminovat. Nejake vitaminy? Mate ozkousene? :) zas do ni toho nechci rvat nejak moc… Je to kocka domaci( klasicka) a je jen doma.

je jaro - kočky mění srst - na zimu a na jaro prostě línají… pomůže denně vyčesávat aby se ty chlupy uvolnily a neztrácela je po částech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
424
31.3.17 09:53

My máme 2 britky - ty línají celoročně. A pak máme 1 venkovana Aloise, který je celoročně taktéž doma, a ten líná podzim a jaro. Podle mě to bude u zakladatelky totéž. Kočička si odlíná na jaře a pak bude zase klid do podzimu. A s tímhle sezónním línaním se nic moc dělat nedá. Je to tak přirozené.

Příspěvek upraven 31.03.17 v 09:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
872
31.3.17 09:54

Máme doma 5 koček (2 perské kočky, 2 klasiky utuláčky a nově teď mainskou mývalí) Perské dvakrát do roka dáváme vyholit - necháváme hlavy, ocas a pacinky, zbytek jde dolů, tak na 5mm. A tu mainskou mývalí jsme dostali od slečny se slovy, že je asociální, čůrá do peřin a neskutečně líná, že ji nechce. U nás nelíná prakticky vůbec - asi stejně jako ty obyčejné kočky. Dočetla jsem se, že to může být i psychického rázu. U nás kočka nic neprovedla a máme jí půl roku.

Prostě pokud nepomůže třeba změna krmiva - tak bych se asi odhodlala k tomu oholení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 09:55

Pouštět chlupy bude kočka víceméně pořád, bohužel. V tomhle období typicky více. Většímu línání lze předcházet kvalitní stravou a pravidelným vyčesáváním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3108
31.3.17 09:55

Nase kocka taky desne lina, neudelas fakt nic :? Ja ji teda pres den mam venku. Jinak bych taky mela doma podestylku. Trosku eliminovat se to da jedine tim, ze ji to budes kazdy den vycesavat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
31.3.17 10:01

My i známí to řešíme tím, že necháváme roombu vysát, u vás třeba v době, kdy půjdete na procházku. Ať to neustále neuklízíš ty. Jistě není to řešení příčiny, ale na to bys musela dát mazlíka pryč.

• Citovat
  • Upravit
12184
31.3.17 10:10

Taky se přidávám, že nepomůže nic, akorát bych kočku občas důkladně vyčesala hřebínkem nebo koupit furminátor, pár dní z ní nebudou ty chlupy tak padat, protože vyčešeš i ty, co by spadly zítra a pozítří :mrgreen:
rozhodně ji nehol, to je týrání zvířat, kočkám je pak zima a můžou to i psychicky blbě snášet - ještě se ti může pak začat počurávat a pokakávat všude, což by bylo stokrát horší než chlupy :(
my máme dvě kočky a těch chlupů teda je :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18244
31.3.17 10:14

Porid si furminator a nejaky obyc hreben, dobry je takovy gumovy.Mam britaka, vycesavam denne, vysavam denne vcetne sedacky, vytiram vetsinou ob den, nekdy kazdy den. Rozhodne doma nezijeme v chlupech, muzes se i v klidu posadit, aniz bys byla samej chlup. :mrgreen:.Nesnesla bych doma bordel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
31.3.17 11:52

No nase civava taky strasne linala a porad, nechali jsme udelat rozbor krve a zjistilo se ze ma nemocna jatra, zadne jine priznaky nemela. Dostala leky a vitaminy a uz neni doma ani chlup ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama