Kresba začarované rodiny.

Anonymní
6.7.20 23:50

Kresba začarované rodiny.

Holky ahojky,
dneska jsem se dočetla o kresbě začarovane rodiny(syn 6let casto pouzival cernou barvu a dneska šel stejne stare sousedce zanest obrazek (kterou ma rad) kde byla ona zasrtana tou cernou barvou) tak me to udivilo az bych rekla vydesilo :?…celkove rodinne poměry… s otcem je co 14 dni.. ja mam 3 roky manžela mame rodcni holcicku tu ma rad velice. i manzela tomu rika tatka (chtel to sam jak se narodila dcera)… dneska nakreslil v te zacarovane rodine sebe jako malou zabku jak sedi za mnou, me jako soba o dost vetsiho nez ho on, dceru nakreslil jako ptacka v kocarku jak ji taham pred sebou tema rohama vetsi nez ja a muze s byvalym nakreslil na strome jako dva ptaky…ten sob me zarazil nevite co to znamena? Nikde jsem to nenasla a dost me udivilo ze sebe nakreslil miniaturniho a jeste k tomu za mnou… je fakt ze se ted v poslesni dobe tocilo kolem male ale nekdy to proste jinak nejde.. chvile spolecne nebo jen oro nej si taky vyhranim…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26265
6.7.20 23:57
@Anonymní píše:
Holky ahojky,
dneska jsem se dočetla o kresbě začarovane rodiny(syn 6let casto pouzival cernou barvu a dneska šel stejne stare sousedce zanest obrazek (kterou ma rad) kde byla ona zasrtana tou cernou barvou) tak me to udivilo az bych rekla vydesilo :?…celkove rodinne poměry… s otcem je co 14 dni.. ja mam 3 roky manžela mame rodcni holcicku tu ma rad velice. i manzela tomu rika tatka (chtel to sam jak se narodila dcera)… dneska nakreslil v te zacarovane rodine sebe jako malou zabku jak sedi za mnou, me jako soba o dost vetsiho nez ho on, dceru nakreslil jako ptacka v kocarku jak ji taham pred sebou tema rohama vetsi nez ja a muze s byvalym nakreslil na strome jako dva ptaky…ten sob me zarazil nevite co to znamena? Nikde jsem to nenasla a dost me udivilo ze sebe nakreslil miniaturniho a jeste k tomu za mnou… je fakt ze se ted v poslesni dobe tocilo kolem male ale nekdy to proste jinak nejde.. chvile spolecne nebo jen oro nej si taky vyhranim…

Tak na šestiletého kluka kreslí asi velmi dobře, když umí i soba. Já bych se mu věnovala vo nejčastěji, vzala si ho samotného někam na výlet. Synovec kreslil skoro pořád černou a vyrostl z něj celkem dobrý kreslíř a depky nebo něco podobného nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
7.7.20 00:12

Většinou je kresba začarované rodiny o tom, že když se dítě kreslí jako malé zvířátko, tak se cítí malé i v té rodině

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
960
7.7.20 00:17

Ani bych to tak nehrotila, fantazie…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13383
7.7.20 01:06

Taky bych to neresila, pokud víš že čas s ním pokulhává tak to zlepší jak to jen trochu půjde, nebo si promluvte v 6ti už s ním nějaká řeč bude. i když je fakt že dcera, taky 6let, na obrázku mě vždy maluje větší než partnera. Přitom sebe a bráchu maluje dobře, sebe větší než jeho protože je starší. Přitom muž je větší než já :nevim: namaluje to tak z 99% pokaždé q taky mě to zaráží…přitom dominantní je u nás spíše partner.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30548
7.7.20 06:12

Tuto projektivni metodu může používat jen psycholog nebo speciální pedagog, který s ní má zkušenosti a musí ji kombinovat ještě s dalšími metodami, tzn. minimálně, že dítě sedí u něj, on ho pozoruje a přitom si s ním povídá. Hádání tady rovná se věštění z koule. Přesné rozhreseni nikde nenajdeš, ono totiž není a do rukou laiků to nepatří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1632
7.7.20 07:23

Ptáci- pořád někde poletují, nemůžeš s nimi moc počítat, jednou tam pro tebe jsou, jindy nejsou.
Sob-naopak, ten je všema čtyřma na zemi, rohama se může každému ubránit, sebe i rodinu. Navíc je štědrý, tahá přece Santovi sáňky. Žabkq - sice malá, ale veselá, skáče si světem, velmi přizpůsobivá (obojživelník).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
7.7.20 08:03

A právě kvůli nepřesným a zkresleným interpretacím patří tahle metoda do rukou psychologů. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30548
7.7.20 08:32
@fíkofka píše:
A právě kvůli nepřesným a zkresleným interpretacím patří tahle metoda do rukou psychologů. :zed:

Interpretovat tuto metodu je obtížné i pro odborníka, musí to doprovázet pozorování a povídání s dítětem, kladení vhodných otázek ohledně zvířátek. Nepatří to do rukou ani začínajícího odborníka(psychologa, spec. pedagoga).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13647
7.7.20 09:05

To není graf s daty, z toho nevyčteš nic konkrétního a není to tak, že by k tomu byl manuál co vypadá jak snář. Projektivní techniky jsou jen ilustrativní nástroj v celé diagnstice, kde je klíčový rozhovor.

I přímo v ordinaci klinického psychologa, když se to zadává standartizovaným zadáním se pak nad tím s dítětem vede rozhovor, takže jestli o tom chceš vědět víc, potřebuješ odložit svou paniku a pocit viny a nechat syna vyprávět o tom co namaloval a jak se cítí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
895
7.7.20 19:23
@Jana206 píše:
Tuto projektivni metodu může používat jen psycholog nebo speciální pedagog, který s ní má zkušenosti a musí ji kombinovat ještě s dalšími metodami, tzn. minimálně, že dítě sedí u něj, on ho pozoruje a přitom si s ním povídá. Hádání tady rovná se věštění z koule. Přesné rozhreseni nikde nenajdeš, ono totiž není a do rukou laiků to nepatří.

Naprostý souhlas. Jdi s ním k detskemu psychologovi, tam to namaluje před ním a psycholog rovnou vyhodnocuje. Tady ti opravdu nikdo neřekne nic, co by byla pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama