Spaní ve školce - problém

Anonymní
6.7.20 17:01

Spaní ve skolce - problem

Prosím o anonym, jde o citlivé údaje o synovi. Jdu se poradit, možná získat i jiný pohled na věc. Mám syna 4.5roku, druhým rokem ve školce. Předtím chodil do soukromky, na seznámení. O co jde, zhruba v únoru se v mš něco stalo a syn začal mít opravdu „trauma“ ze spaní ve školce poo. Kvůli chřipkam se spojovaly třídy a nějaký chlapeček ho tam bouchat pěsti do hlavy, plus tam jiné třídy měly spát přes noc. Syn ne. Syn si to nějak v hlavičce vše domotal a začal mít problém. Pak přišla korona, byl doma, nastoupil zpět v květnu. Cca 2tydny chodil poo, pak 2×tydne spal. No a když má spát, tak už večer předtím fnuka, prosí, že nechce. Ráno pak je to opět s cirkusem. Dle učitelky to zkouší, prý po chvíli přestane, pak si fnukne u spaní a dobrý. Samy učitelky mi nic neříkají, ale po těch ranních scénách jsem se ptala. Teď chodí na příměstsky tábor a sama lektorka říkala, že než zjistil, že opravdu nemusí spinkat, tak z toho měl nerva. Prázdniny nějak spytlikujeme, mám prehazene směny, ale co v září? Vracím se zpět na plný úvazek, nemůže chodit poo. Jinak jde do jiné třídy, bude mít jiné učitelky. To je system školky.
Prosí me, ať zkusím že může po pohádce vstát a hrát si. Jako v předešlé třídě. Jen uvedu, poo nespí od roka. Je klidný, dobře mluví, učitelky respektuje. Máte s tím zkušenosti? A musí ve školkách děti spát? Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3189
6.7.20 17:04

Nemůže ho tam pořád někdo trápit? Možná bych změnila skolku pokud to jde.. :think: A nebo musí tam spát? Jako že by si třeba hrál..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.7.20 17:19

@mackA159 určitě tam nějaký problém přetrvává, ale nedokáže mi říct jaký. Vloni si hrát mohl, po pohádce, letos je v jiné třídě a nemůže, musí ležet celou dobu. V září bude mít zase jiné učitelky a já se upinam k tomu, ze se mi podari domluvit, ze po pohadce by si mohl prohlizet trba knizky. Pokud to nepůjde, tak ale nevím, budu muset zvážit změnu, protože toto nejde. Chvíli jsem myslela, že to zkouší, ale teď mi to nepřijde, kor po rozhovoru s lektorkou na tom příměstskem.

• Nahlásit
  • Citovat
17531
6.7.20 17:24

Když dobře mluví, tak by ti přece řekl, kde je problém. Jenom to zkouší, nechce tam spát, protože kdo jde po o je king a jeho nebaví ležet. Takových dětí je spoustu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.7.20 17:30

My jsme si tenhle rok fakt bojovali, nám teda teprve nastoupila do školky v září a je mutista. Nic to nemění na tom že to je inteligentní a citlivé dítě. Ráno scény být tam nechce, zjistili jsme že především s jednou učitelkou, která víc po dětech řve (bohužel přístup učitelek jak před 30lety), ona nám to neřekla opravdu jsme to vypozorovali. My dávali do školky jen když tam byla ta druhá hodná paní učitelka, mám výhodu že jsem doma a budu, ale kolektiv jí hrozně prospívá i kvůli mutismu takže jí doma nechci nechat, navíc jsme se dostali do logo třídy od září 2020, jinak ona tam moc ráda spí a pak si „hraje“ s dětmi, doma mi už dlouho nespí. Ale být tebou nelámu to přes koleno, klidně by jsem napřed zkusila dětského psychologa s velmi jemným přístupem, třeba zjistí kdo synovi ubližuje a proč tam nechce být, ať si to zbytečně nenese dál. Ale s tímto přístupem učitelek nesouhlasím takže by jsem s klidnou duší hledala jinou školku, kde dítě nenechají vyřvat, a snaží se komunikovat s dítětem ne jen dávat povely. Držím palce :hug:

Příspěvek upraven 06.07.20 v 17:36

• Nahlásit
  • Citovat
49535
6.7.20 17:30

Muj syn taky nerad spal ve skolce. Teda uc. tvrdil, ze nechce spat. Jak se zacala cist pohadka, tak usnul. Priznavam, ze tady to nuceni ke spanku mi dost vadi, proto jsem ted po covidove pauze syna do skolky nevratila a v zari jde nastesti do skoly, takze skolkova era je uzavrena. Nastesti byl tatka doma, tak mohl zustat s nim a nemusel se do skolky vracet. Kdyz jsme oba v praci, tak tam byval do 15h.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.7.20 17:34

@terien já si toto myslela taky, proto chodil dal, bez ohledu na scény. Jenže ty se akorát zvětšovaly. Teď na primestaku je do 16h a úplně v pohodě, po mně ani nevzdechl. Což mi potvrdilo, že problém má spojený se skolkou.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.7.20 17:37

@Kelsey chápu, kdyby to šlo, vezmu ho poo, jenže oba pracujeme. On pohádku zvládne, i se těší, ale pak tam ležet další hodinu, to nedává. Musí ležet od 12h do 13.15h. V předešlé třídě ho nechávali hrát. Jeho čekají ještě dva roky do školy, je lednový.

• Nahlásit
  • Citovat
17531
6.7.20 17:39
@Anonymní píše:
@terien já si toto myslela taky, proto chodil dal, bez ohledu na scény. Jenže ty se akorát zvětšovaly. Teď na primestaku je do 16h a úplně v pohodě, po mně ani nevzdechl. Což mi potvrdilo, že problém má spojený se skolkou.

A proč by měl problém, když tam nemusí spát? Samozřejmě že je to spojené se školkou, kde si prostě lehnout musí. Kdyby nemusel, nemá problém ani tam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
6.7.20 17:40

Zkus se obrátit na ředitelku MŠ s prosbou, jestli by syn po obědě po pohádce pokud neusne mohl sedět u stolku a číst si… Pak budeš vědět na čem jsi už teď… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6761
6.7.20 20:06

Anonymní.. neni zvyklý, na to, že něco musí.. Prostě je tam hromada dětí mají určitý režim, a asi neni zvyklý na něco, že,,, musí..
Já bych se řídila podle toho co řeknou učitelky.. Kamarádka zase měla, že ji dítě doma řvalo, ž e nechce do školky, ještě v šatně cirkus.. Jakmile vlezlo dítě do třídy, tak klid.. Vím to, protože jsem několikrát sniam byla šatně ona odešla, já šla dovnitř a kluk už běžel na dětmi..
Možná je to i torchu cvičení, na školu za dva roky bude muset dělat hromadu věcí- co nechce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama