6,5 letá dcera se občas počůrá

Anonymní
30.6.20 13:42

6,5 letá dcera se občas počůrá

Už asi přes měsíc mě trápí jedná věc. Dcera (brzy školačka) se občas nepatrně počůrá. Stane se to hlavně když je s dětmi venku zabrána do hraní. Samozřejmě s ní o tom mluvím, ale vždy mi jen odpoví, že to chtěla vydržet a už to nešlo. Pak většinou hned přiběhne domu, sedne na WC a čůrá jakoby to držela strašně dlouho. Mám trošku strach, aby to nebyl nějaký zdravotní problém. Co myslíte? Bylo by dobré vzít ji k lékaři? Sama si myslím, že je to spíš tím, že si prostě hraje nechce jít domů, tudíž to oddaluje a zadržuje a pak už to prostě zadržet nejde. Venku čůrat nechce, protože má strach že si počůrá oblečení. Jak byste to řešili? Mám strach, aby se to pak nestávalo i ve škole

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14088
30.6.20 13:50
@Anonymní píše:
Už asi přes měsíc mě trápí jedná věc. Dcera (brzy školačka) se občas nepatrně počůrá. Stane se to hlavně když je s dětmi venku zabrána do hraní. Samozřejmě s ní o tom mluvím, ale vždy mi jen odpoví, že to chtěla vydržet a už to nešlo. Pak většinou hned přiběhne domu, sedne na WC a čůrá jakoby to držela strašně dlouho. Mám trošku strach, aby to nebyl nějaký zdravotní problém. Co myslíte? Bylo by dobré vzít ji k lékaři? Sama si myslím, že je to spíš tím, že si prostě hraje nechce jít domů, tudíž to oddaluje a zadržuje a pak už to prostě zadržet nejde. Venku čůrat nechce, protože má strach že si počůrá oblečení. Jak byste to řešili? Mám strach, aby se to pak nestávalo i ve škole

No k doktorovi bych zatím nechodila, prostě je zaujatá hrou a pak to nestihne. Takže bych jí prostě třeba odvolala z venku a šla by se vyčůrat. Zkus to ohlídat a občas jí pošli…ve školce taky chodí pravidelně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
30.6.20 13:50

Mně se tohle v jejím věku také občas stalo a bylo to přesně tím, že jsem nechtěla jít třeba ve škole na záchod, nebo jsem nechtěla jít z venku domů a pak jsem to pustila třeba už před barákem. Zkusila bych s ní o tom nějak promluvit. Já už si ani nepamatuji, jak jsem tohle zvládla. Ale nic zásadního jako lékař v tom nebyl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3263
30.6.20 14:02

Zdravotní problém teprv nastane, pokud se nepůjde vyprazdnovat když si tělo žádá. Prostě jí nauč si odskočit když bude potřebovat.. Zadržování moči není nic zdravého..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30589
30.6.20 14:03

Některé děti to dělají. Odvolej ji ze hry a pošli ji na záchod. Nebo naučit čůrat venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9830
30.6.20 14:05

Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30589
30.6.20 14:07

Někdo mi říkal vlastní zkušenost, že dětem v tomto věku pomůže narizeny dětský budík, jak zazvoní, na záchod. Používá se to třeba i u autistu nebo jiných nestandardních dětí, co mají v tomto problémy. Měl by se natáhnout cca po 1,5 až 2 hodinách, podle potřeby dítěte, jak máš vypozorovane. Ale to není řešení na ven. Prostě dceři narid, ať se v určitou hodinu vrátí domů na záchod. Zadržování není zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
714
30.6.20 14:18

Syn má 7,5 a ještě loni stalo, že se počůral občas v noci. Do teď mu stále připomínám, že má jít před spaním ještě na záchod. Vím, že když se v noci vzbudí je úplně mimo, jak náměsíčný a jde klidně čůrat do rohu za dveře. Ráno si nic nepamatuje a neví, že s námi v noci mluvil. Teď se to asi půl roku nestalo, ale řešit s pediatrou mě vlastně ani nenapadlo. Věřím, že z toho vyroste. Vlastně neustále na záchod dobíhá a jde až na poslední chvíli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30589
30.6.20 14:23

@Petkaelik U nás se ptá na pětileté prohlídce. Řešit by se to mělo, může to být anatomická nebo funkční vada močového ústrojí. Je to menšina případů, ale je to možné. Většinou je příčinou opožděný vývoj nervové soustavy v tomto směru, mozek nedá příkaz k probuzení. U denního pomocovani to může být malá kapacita močového měchýře, dráždivý močový měchýř nebo taky nevyzralost, že to dítě nepozná včas.

U dcery zakladatelky, jak to popisuje, je to téměř jistě, že moceni odkládá. To dělá hodně dětí. Tam stačí dohled.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
714
30.6.20 14:45

@Jana206 děkuji za info, jestli se to ještě stane, tak se zmíním doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9230
30.6.20 14:48

Tak o tomhle bych mohla napsat dizertační práci :roll: :mrgreen: mám dvě holky, jedné je 8 a něco a ta nikdy neměla žádnej problém, počurala se naposledy asi ve 2,5 letech a to i v noci…takže jsem si myslela, jak jsem dokonalá matka, co zvládne vše…mladší dcera mě ale brutálně vyškolila (bude jí na podzim 6)… :lol: bez plenky přes den byla celkem brzy a asi půl roku to dobře fungovalo, pak začala mít připočurané kalkhotky, nepočurala se úplně, jen kolečko, někdy větší, někdy menší… když začala chodit do školky vzala jsem ji na nefrologii, dělali jí utz ledvin a močového měchýře před močením a po močení, zjistili jí tzv hyperaktivní močový měchýř…ale je to takovej soubor víc problémů dohormady…jeden je, že na to kašle a jde na záchod až na poslední chvilku, další je, že fakt asi ty signály mezi močákem a mozkem nebudou tak silné a nevyhodnotí je dobře, ale třeba nikdy se jí to nestalo v autě, protože se nudí a tak má dost času si říct včas, nikdy se jí to nestává na návštěvách, protože ví, že by měla ostudu, nestává se jí to ve školce…stává se jí to, když si hraje sama v pokojíčku, ona si děsně vyhraje a zabaví a nebo se jí to stane, když lítá venku…v těch čtyřech letech jí na to nasadili lék, fungoval dobře, ale způsobil jí úplně děsnou zácpu, jsem si myslela, že mi snad umře :oops: tak jsme ho vysadili a problémy se vrátily zpět… tak teď čekáme, až z toho vyroste…pomahá pít pravidelně v menších dávkách a pak vždycky než jde ven, tak jde čurat a pak si ji třeba co hodinu nebo hodinu a půl odvolám na pití a čurání :nevim: tydle děti by neměly pít nic co dráždí močové cesty, koncentrované džusy, sycené nápoje, kofeinové nápoje. Měly by chodit čurat pravidelně, aby tím že dlouho drží čurání se nedráždil měchýř. Můžete si zavést nějakej systém odměňování, když se to nestane…třeba kalendář se sluníčkama, bonbon…ale mělo by to být vaše tajemství a neprobírala bych to nějak veřejně před dcerou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama