Krkonoše - tipy na výlety

46
29.7.07 21:37

Krkonoše - tipy na výlety

Ahoj, v sobotu razíme do Krkonoš s dcerou (9 měsíců), budeme ubytování kousek od Špindlerova Mlýna. Nikdy v životě jsem v Krkonoších nebyla a proto prosím o tipy na výlet, co podle vás určitě stojí za vidění a taky, co se nechá absolvovat s malým děckem popř. kočárkem. Předem dík Jana :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2704
29.7.07 22:13

Ahoj!

S kočárkem si udělejte výlet k Boudě u Bílého Labe, je to po asfaltu.

Můžete také vyjet busem na Špindlerovku a dolů sejít po silnici.

Nad Vrchlabím je rozhledna Žalý - pěšky se tam dá nejpohodlněji dojít z Benecka.

Myslím, že by se taky dalo vyjet lanovkou z Janských Lázní na Černou horu a dojít na Valšovky (Vlašské boudy). Vedou tam převážně šotolinové a asfaltové cesty, s kočárkem by to asi šlo. Na Valšovkách je eko farma, mají tam výborný čerstvý chleba s tvarohem, domácí jogurty, mléko…

A pak si zajděte do Jilemnice do restaurace U horkých kamenů. Chce to rezervaci předem, ale stojí to za to :wink:

Kdyby tě napadl nějaký konkrétní dotaz, napiš SZ

Shari (dnes z Prahy, původně z Vrchlabí)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
30.7.07 00:53

Všechno, co radí Shari je fajné (i když výlety po asfaltkách moc neznám, chodili jsme to většinou z druhé strany po turistických cestách), ale doporučuju vzít šátek a jít nějakou hřebenovku - je to nádhera… A jak se vyjede nahoru není to ani moc náročné…

Jinak Černá hora je fajn, ale pokud budete prolézat vřesoviště, je lépe mít sporťák, ne golfky, Vlašské boudy jsou super a fakt doporučuju ochutnat jejich výrobky… Zvlášť slaný jogurt jsme si oblíbili a děláme si ho i doma… A jejich borůvkové koláče… Mňam.
Krásné jsou i Jánky - než je člověk proleze pořádně si ušmajdá nohy. Jo a s kočárkem Pomezky - dá se zajít až dozadu - celkem je to tak 10 km a mívali tam výborný šopák :o

Joj, skoro mě svrbí nohy, jak bych se vydala na nějakou lehčí tůru - ale teď bych asi daleko nedošla :D:D:D

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.7.07 05:23

Ahoj

a co takhle okolí Jilemnice? neznáte to tam náhodou?

nepřihlášená Vvik

PS: cesty pro tři dítka a kočárek?

• Nahlásit
  • Citovat
2704
30.7.07 10:42

V okolí Jilemnice se dá krásně chodit do lese - jsou tam široké (často asfaltové) cesty - buď můžete jít směrem do Horní Branné nebo na Mříčnou. Na procházky je jako dělaný areál Hraběnka (v zimě běžecký areál). A rostou tam houby :wink:

Jinak platí, co jsem psala - na Žalý od Benecka (od hotelu Žalý) se dá se sporťákem vylézt (je to tak na 2 hodiny tam i zpátky)

Určitě by se také dalo dojít z Benecka na Rovinku (tam je bufet :wink:)

Ještě přemýšlím nad nějaký tipem na hřebenovou túru se šátkem - ale přijatelně dlouhý okruh v okolí Špindlu (jinde to tak dobře neznám) mně nenapadá…Možná vyjet lanovkou na Pláně, dojít na Voseckou boudu a sejít Dlouhým dolem. Ale řekla bych, že to bude se šátkem dřina.
My s Rozi ještě na horách nebyli, když bychom šli, tam bychom vyjeli autobusem na Špindlerovku, tak se prošli a zase jeli busem dolů.

Ježiš, vy jste mě naladili, hned bych někam vyrazila :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3461
30.7.07 11:02

V Krkonoších jsme byli před čtrnácti dny, takže mám čerstvé info. Všechny tůry jsme absolvovali s krosnou, jednou dokonce 20 km. Bydleli jsme na Mísečkách. Celkem jsme byli na 4 takových větších výletech. Přímo z Míseček jsme jezdili kyvadlovou dopravou na Jilemnickou boudu a odsud už po hřebenech - jeden výlet ke Kotli, pak jsme byli u pramene Labe, Violíku a Vysokém kole. Jeden den jsme šli Labským dolem kolem Labe až do Špindlu. Něco se dá absolvovat i s kočárkem. K prameni Labe a Labské boudě vede asfaltka. Krásnou tůru jsme si udělali ze Špindlu - vyjeli jsme autobusem na Špindlerovku, po polské straně jsme došli až k Luční boudě skoro pod Sněžku, a pak zpátku po červené po úbočí Kozích hřbetů zpátky do Špindlu. Ještě doporučuji si vyjet lanovkou na Medvědín, dá se i s kočárkem, je tak za pěkného počasí krásný výhled. A ve Špindlu ještě aquapark a taky bobovou dráhu :D Krásnou dovolenou ! Já bych jela hned

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
30.7.07 16:59

Holky, zatím dík moc za tipy, bereme si sebou krosnu i kočár, tak uvidíme. Ještě jsem si myslela, že se mrkneme do Dvora Králové na zvířátka.

Dík Jana :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
14.8.07 21:57

Ahoj holky, chci vám všem poděkovat za tipy, v sobotu jsme se vrátili, byli jsme moc spokojený. Bydleli jsme v polovině kopce Žalý, takže jeden den proběhl výlet na rozhlednu, jeden den jsme absolvovali výlet na Sněžku ( na Růžovou Horu jsme si pěkně vyšlápli po svých, byla jsem pěkně k.o.), dále jsem byli v ZOO - Dvůr Králové, na Černé Hoře, pramen Labe a pak ještě ve Špindlu, kde jsme se zašli vykoupat do vojenské zotavovny. V Krkonoších se nám Šumavákům moc líbilo, počasí přálo, bylo vážně super. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
14.8.07 22:05

Atyno: a to jste vyšlápli Sněžku s kočárkem?My budeme mít sebou kočárek i krosničku, ale na tury spíš budeme brát kočárek, v tom se bude Honzikovi určitě líp spát. MY jedeme do Krkonoš první týden v září, do Malé Upy, moc se tam těším, doufám, že se nám tam taky bude tolik líbit jako Vám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
14.8.07 22:11

Na Sněžku ti doporučuji krosnu, s kočárkem se to nedá absolvovat. Jinak na Černou Horu můžete i s kočárkem, dají tě jí do kabiny a dolů se nechá krásně šlapat po svých, je to po asfaltce. Na prameny Labe se taky nechá v pohodě s kočárkem, tam je taky asfaltka. Na Žalý je taky lepší s krosnou. Kdyby jsi měla ještě nějaké dotazy klidně se ptej. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.8.11 15:15

Právě jsme se vrátili z dovolené v Krkonoších s 13měsíčním synem, tak přidám svoje zkušenosti: bydleli jsme ve Špindlu - Bedřichov. Malý moc nevydrží ani v krosně ani v kočáře, nebaví ho to. Co jsme teda šli:

1/ ze Špindlu asfaltka (modrá značka) 6 km k boudě Bílého Labe, je to značeno jako cesta i pro vozíčkáře. zpět se dá stejnou cestou, my jsme šli zpět po žluté (5 km do ŠM), ale to bylo dost horší - sice zpevněná cesta, ale prvních asi 800 m jsem tála kočár do kopce a manžel nesl malého, samé velké kameny a tak. Pak to bylo z kopce lepší, ale proti té asfaltce dost horší terén.

2/ výlet lanovkou na Sněžku, tam se pomotat a lanovkou zase zpět dolů nebo část trasy jet a část jít, ale náš malý by to v krosně nedal

3/ dá se autem vyjet na Špindlerovku. Je tam závora už na konci ŠM, ale s malým dítětem vás pustí v pohodě nahoru, dají jednorázovou povolenku (údajně ty povolenky dávají v současné době zadarmo všem, kdo požádají). Nahoře se dá po asfaltce - vozíčkářské cestě (značeno) na Petrovu boudu (shořelé ruiny) 2km a zpět. Dá se to jít i po klasické červené cestě (se sporťákem). Nebo ze Špindlerovky (jede tam každou hodinu bus ze ŠM, takže se tam nemusí nutně autem) dolů do ŠM, je to asi 9 km, pokud to Vaše dítě vydrží v krosně

4/ lanovkou na Medvědín, odtud jsme šli v krosně cca 1,5 km na Šmídovu vyhlídku a zase zpět k lanovce. Podle mě trochu terénnější sporťák by to ujel taky. Z vrcholu Medvědína nám doporučovali i jít dolů přímo po sjezdovce (ne kočár, jedině krosna), pak se narazí na asfaltku a po té se dojde do Bedřichova, ale to jsme nešli.

5/ od spodní stanice lanovky na Medvědín je značeno ještě dalších „vozíčkářských“ (=asfaltka) 3,5 km dál směřem jakoby k prameni Labe, ale to jsme už nestihli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3307
15.1.12 21:10

Prosím nemáte někdo tip v Krkonoších nebo blízkém okolí na ubytování? Nejlíp penzion s polopenzí a i pro děti.Chceme na léto.Moc díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
15.1.12 21:21

O vánočních svátcích jsme byli tady http://www.pensionluisa.cz/cs/ , byli jsme moc spokojeni jeli jsme s 8letou dcerou a 9měsíčním synem, nevím jaké to tam je v létě, ale my v zimě byli úplně spokojení pro děti herna sjezdovka skoro u penzionu úžasná dovolená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3307
15.1.12 21:31
renule 13 píše:
O vánočních svátcích jsme byli tady http://www.pensionluisa.cz/cs/ , byli jsme moc spokojeni jeli jsme s 8letou dcerou a 9měsíčním synem, nevím jaké to tam je v létě, ale my v zimě byli úplně spokojení pro děti herna sjezdovka skoro u penzionu úžasná dovolená.

Díky za tip.Mrkla jsem na stránky a vypadá to dobře. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1171
15.1.12 23:17

Jezdíme tady http://pensionceri.cz/, ale bohužel je to bez stravy, ale je tam kuchyňka 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama