Kroužky a děti 12+

2769
19.8.21 10:44

Kroužky a děti 12+

Prosím, nemáte někdo nějaké bližší informace, v jakém módu budou probíhat mimoškolní kroužky? Potřebuji vyřešit přihlášky a vůbec netuším, jestli to má smysl. Nejste třeba někdo vedoucí kroužku a nemáte více informací? Jde mi o dítě 13 let - neočkované proti Covidu. Nerada bych zaplatila několik tisíc a pak zjistila, že k tomu bude potřeba ještě každý týden antigenní test, případně, že kroužek bude opět v online režimu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
191
19.8.21 10:53

Myslím si, že tohle opravdu nemůže vědět nikdo, když ani ředitelé škol ještě před pár dny nevěděli, jak to bude vůbec fungovat ve škole. Pokud se tedy neptáte na nějaké zákulisní info :nevim: po roce a půl mi osobně nepřijde jako tak obrovská daň každý týden někam plivnout a moct díky tomu chodit na kroužek. Horší je ta varianta, že člověk zaplatí kroužek a od října všechno zavřou. Ale to se podle mě prostě dopředu nedá říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14119
19.8.21 10:53

To jeste po 18m s Covidem ocekavas, ze nekdo bude neco vedet a i kdyby to vedel, ze to bude jeste za 14 dnu platit? :mrgreen: Ja mam mladsi deti, ktere ani oockovat dat nemuzu a letos krouzky osekam, loni v tom zahucelo dost penez a on-line krouzky me staly dost nervu… Neverila jsem ve svetly podzim loni, neverim ani letos…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14119
19.8.21 10:56

@triss86 Kdyby mely deti plivat zadarmo, at si klidne plivou, ale predstava, ze kazdy tyden platim 3 antigeny, aby se moje 3 deti mohly vytancovat - a to nepocitam casovou narocnost, pokud by byly nutne testy z laboratore a nestacily samotesty - me moc nerajcuje, ac nouzi netrpime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2769
19.8.21 10:57
@triss86 píše:
Myslím si, že tohle opravdu nemůže vědět nikdo, když ani ředitelé škol ještě před pár dny nevěděli, jak to bude vůbec fungovat ve škole. Pokud se tedy neptáte na nějaké zákulisní info :nevim: po roce a půl mi osobně nepřijde jako tak obrovská daň každý týden někam plivnout a moct díky tomu chodit na kroužek. Horší je ta varianta, že člověk zaplatí kroužek a od října všechno zavřou. Ale to se podle mě prostě dopředu nedá říct.

Právě si říkám, jestli nějaké zákulisní info není, když už zápisy na kroužky probíhají… :nevim: Čistě o plivnutí mi nejde, pokud by mohla plivnout přímo před hodinou. Ale pokud bude muset dojet na AG test, tak je to pro nás z časových důvodů neproveditelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2769
19.8.21 10:59
@Hobitka píše:
To jeste po 18m s Covidem ocekavas, ze nekdo bude neco vedet a i kdyby to vedel, ze to bude jeste za 14 dnu platit? :mrgreen: Ja mam mladsi deti, ktere ani oockovat dat nemuzu a letos krouzky osekam, loni v tom zahucelo dost penez a on-line krouzky me staly dost nervu… Neverila jsem ve svetly podzim loni, neverim ani letos…

No, právě tomu taky nevěřím…ale tak tounoucí se stébla chytá. :mrgreen: Na druhé straně vidím, že ty kroužky dětem fakt chybí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25959
19.8.21 10:59

@triss86 No jo, jenže on je problém, že to každotýdenní plivnutí někm buď zahrnuje logistické manévry s rezervací testů a doručení dítěte někam na odběrové parcoviště, a případný tisk potvrzení z důvodu evidence, nebo zacálování samotestu přímo na kroužku.
Plus tedy případné propadnuté peníze za kroužek, který se nakonec bude konat v „online modu“ (což je prostě o ničem) nebo handrkování z provozovatelem o navrácení peněz či ppřevedení na další rok apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16740
19.8.21 11:02
@modravlocka píše:
Prosím, nemáte někdo nějaké bližší informace, v jakém módu budou probíhat mimoškolní kroužky? Potřebuji vyřešit přihlášky a vůbec netuším, jestli to má smysl. Nejste třeba někdo vedoucí kroužku a nemáte více informací? Jde mi o dítě 13 let - neočkované proti Covidu. Nerada bych zaplatila několik tisíc a pak zjistila, že k tomu bude potřeba ještě každý týden antigenní test, případně, že kroužek bude opět v online režimu.

Máš poněkud naivní představy… za informace, které sháníš, by se Ti v tuto chvíli nezaručil ani ředitel školy - natož nějaký vedoucí zájmového kroužku.

Kroužky jsou v letošním roce bohužel velký risk - úplně klidně se může stát, že budou v průběhu podzimu opět zavřeny. Dopředu bych na ně dítě hlásila jen v případě, že je pro Tebe přijatelné peníze za ně v nejhorším případě oželet. Pokud je to ale pro Tebe finančně náročné, raději bych s nimi chvíli počkala a řešila je až na poslední chvíli.

A s požadavky na pravidelné antigenní testy bys měla počítat úplně samozřejmě, o tom by snad nikdo soudný už neměl v dnešní době pochybovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4301
19.8.21 11:13

Nevim. Kluk uz ma obe davky, kdyby ne, tak s testovanim pocitam. Po lonskem skolnim roce sekl se ZUSkou s pianem a pak s florbalem, ty dva krouzky na ktere chce, jsem prihlasila, ale s placenim pockam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
19.8.21 11:45

A je nutné to platit teď? Platívá se to v září, ne? Jinak bych počítala s tím, že prostě jako neočkovaní budete muset dokládat bezinfekčnot. V záží v říjnu pandemie zase zhoustne, doufám, že ne tolik, ale zhoustne, takže minimálně s testama bych počítala. Už napsali i jejich ceny, jakmile to přestanou hradit. A jednají o tom, že antigenní by mohl platit týden. Takže počítej s tím, že budeš platit a dodávat testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14819
19.8.21 12:03

Nechali jsme jen venkovni sporty a hudebni nastroj u soukromnice.
Vnitrni krouzky a statni instituce typu ddm, zuska bych vubec neplatila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7105
19.8.21 12:18

@Arboretka nemyslim,že to tak bude-že si děti budou muset hradit testy, aby mohli na kroužky a sport. Tipuju, že udělají nějakou výjimku, tohle nemůže projít. Teď o tom mluvili na čt24,dneska je kvůli tomu mimořádné zasedání vlády.

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková nesouhlasí s případným ukončením bezplatného testování na covid-19 pro děti a mladistvé. Obrátila se proto dopisem na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Problém vidí Šimůnková u dětí starších 12 let a mladistvých, informovala v tiskové zprávě.
Jde o skupiny, kterým Listina základních práv a svobod garantuje zvláštní ochranu. Také Úmluva o právech dítěte vedle práva na volný čas a odpočinek výslovně uznává i právo dítěte svobodně participovat na kulturním životě a umělecké činnosti. Zpoplatnění testů podle zástupkyně ombudsmana tato práva narušuje a jde proti nejlepším zájmům dětí.
V dopise Šimůnková ministra zdravotnictví upozornila i na budoucí zátěž pro rozpočty rodin a možné znevýhodnění dětí ze sociálně slabších rodin. Podobné argumenty podle zástupkyně ombudsmana platí také u dalších skupin mladých lidí. „Uvítám, když uvedenému zásahu do rozpočtu a případným nerovnostem v přístupu budete věnovat pozornost i ve vztahu ke zletilým osobám, například nezaopatřeným dětem do 26 let,“ uvedla v dopise Šimůnková.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
19.8.21 12:48

@renap hm tady se furt ohani nějakýma pravama, dokola. Je pandemie, je potreba se tomu prizpusobit. Mohou byt zdarma naockovani, nechteji, tak holt budou platit. Pravo na zajmovy krouzek fakt neni. Pokud rozsiri bezplatne testy na mladistve, v poho, ja s tim problem nemam. Ale za me hlasuju 1000× pro testovani nez aby jim to zrusili uplne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2742
19.8.21 15:08

Já to riskla a mladší dítě přihlásila na 5 kroužků. Přinejhorším budou zase online nebo vrátí peníze jako vloni anebo holt propadnou a budu to brát jako příspěvek na zachování kroužků v době pocovidove :nevim: Staršího přihlásím až/jestli kroužky vypíšou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
19.8.21 15:37
@Jahru píše:
Já to riskla a mladší dítě přihlásila na 5 kroužků. Přinejhorším budou zase online nebo vrátí peníze jako vloni anebo holt propadnou a budu to brát jako příspěvek na zachování kroužků v době pocovidove :nevim: Staršího přihlásím až/jestli kroužky vypíšou

dělám to stejně, moje děti tedy nechodí na kroužky, nicméně členské příspěvky normálně platím, platila jsem, i když byli doma. Holt to stálo sedmičku za jedno dítě navíc, ale klubu to pomohlo. Mládě chce na kroužky od školy, ty se stejně budou vypisovat až v září. Loni nám ze školy i z MDDM vrátili nespotřebované peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat